آشنایی با کاغذ دیواری اتاق خواب

تماس با ما فرتاک دیزاین

در این مقاله قصد داریم تا تا با ایجاد آشنایی با کاغذ دیواری اتاق خواب به کلیات این موضوع بپردازیم. امروزه خیلی از افراد به دنبال کاهش هزینه های منزل خود می باشند، ترجیح می دهند که به جای رنگ آمیزی اتاق ها از کاغذ دیواری استفاده کنند که البته این ایده دارای تنوع بیشتر، طراحی زیباتر، هزینه کمتر نسبت به رنگ آمیزی می باشد. در رنگ آمیزی شما چندین روز گرفتار می شوید و بعد از آن هم تا چند روز باید بوی رنگ را تحمل کنید، در صورتیکه در کاغذ دیواری شما با این مشکلات روبرو نیستید، قیمت مناسب هم می تواند در مقایسه با رنگ یکی از گزینه های انتخاب کاغذ دیواری برای شما باشد. از کاغذ دیواری می توان در اتاق پذیرایی، اتاق خواب استفاده کرد.

البته برای کاغذ دیواری اتاق خواب باید به تناسب آن با سرویس خواب و سایر دکوراسیون توجه کرد. خیلی از افراد با تصور اینکه اتاق خواب در دید عموم نیست به طراحی آن اهمیت زیادی نمی دهند در صورتیکه بهترین مکان برای رسیدن به آرامش و خواب راحت اتاق خواب است که با انتخاب کاغذ دیواری مناسب می توانید زیبایی و آرامش بخش بودن اتاق خوابتان را چند برابر کنید.

کاغذ دیواری اتاق خوابقیمت کاغذ دیواری اتاق خواب

افرادی که به بازار برای خرید کاغذ دیواری مراجعه میکنند باید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرند و بعد برای خرید اقدام کنند، و این نکته را هم بدانند که قیمت کاغذ دیواری گاهی برحسب متر و گاهی برحسب  رو ل محاسبه می شود. عوامل مختلفی در تعیین قیمت کاغذ دیواری دخیل هستند از جمله جنس کاغذ دیواری، طرح ، برند ، شرکتی که این کاغذ دیواری را وارد می کند، اینکه کاغذ دیواری ایرانی است یا خارجی، اندازه کاغذ دیواری و ابعاد آن، همه این عوامل در تعیین قیمت مؤثر هستند و اگر شما با این نکات آشنا باشید هیچ فروشنده ای نمی تواند شما را گمراه کند و با قیمت دور از عرف، به شما کاغذ دیواری بفروشد.

در هنگام خرید کاغذ دیواری اتاق خواب سعی کنید همیشه مقداری بیشتر سفارش دهید تا اگر در هنگام کار، مقداری از کاغذ دیواری آسیب دید ، بابت تعویض آن مشکلی نداشته باشید. چون ممکن است از مدل کاغذ دیواری شما به پایان برسد و بعدها دیگر نتوانید از آن مدل در بازار سفارش دهید. وقتی شما کاغذ دیواری خریداری می کنید نیاز به کسی دارید که کار نصب آن را انجام بدهد، باید به این نکته توجه کنید که اگر فرد غیر حرفه ای با قیمت پایین این کار را انجام دهد، تجربه ناکافی او باعث می شود شما در پایان کار راضی نباشید. سعی کنید افراد با تجربه با قیمت بالاتر را انتخاب کنید.

یکی دیگر از عواملی که در قیمت کاغذ دیواری دخیل است، طرح آن می باشد که اگر شما طرح برجسته انتخاب کنید باید هزینه بیشتری بپردازید. در هنگام خرید کاغذدیواری حتما دو نکته را مد نظر قرار دهید، یکی قابل شستشو بودن و دیگری مقاوم در برابر نور آفتاب که که این دو گزینه ممکن است در قیمت تاثیر گذار باشد اما در عمر طولانی کاغذ دیواری بسیار دخیل می باشد.

بیشتر بخوانیم : قیمت کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق خواب ساده

شاید تصور شما از کاغذ دیواری ساده این باشد که دارای تنوع کم و زیبایی کافی نیستند، کاملا در اشتباه هستید. اول اجازه دهید شما را با این سبک آشنا کنیم: کاغذ دیواری ساده دارای طرح های تک رنگ یا دارای طرح با تصاویر کوچک می باشند،  کاغذ دیواری  های ساده معمولا یا کاملا ساده هستند یا اینکه طرح ساده ای دارند. به همین دلیل دارای تنوع بالایی هستند و در رنگهای مختلفی تولید می شوند.

اگر شما خواهان کاغذ دیواری هستید که با هر دکور و هر نوع کاغذ دیواری دیگر، ست شود، بهترین گزینه کاغذ دیواری ساده می باشد. البته شما می توانید این کاغذ دیواری را با کاغذ دیواری طرح دار به صورت ترکیبی هم استفاده کنید.  البته در کاغذ دیواری ساده طرح بسیار خلوتی هم ممکن است باشد که نسبت به طرح دار، خیلی ساده تر است. شما در این کاغذ دیواری ساده معمولا اشکال بزرگ نمی بینید. همین سادگی در این سبک کاغذ دیواری باعث القای حس آرامش به شما می شوند. نکته دیگر اینکه برای شستشوی این کاغذ دیواری باید از دستمال نم دار سفید رنگ استفاده کرد.

کاغذ دیواری اتاق خوابکاغذ دیواری اتاق خواب سه بعدی

در واقع پوستر دیوار سه بعدی می باشد که در دسته ی پوستر دیواری ها قرار میگیرد. اگر علاقه دارید اتاق خواب شما بزرگتر و زیباتر به نظر برسد، کاغذ دیواری سه بعدی در اتاق خواب استفاده کنید. این کاغذ دیواری برجسته نیست ولی هنگامی که به آن نگاه می کنیم برجسته به نظر می رسد، ما در اینجا شما را با این کاغذ دیواری آشنا میکنیم تا راحت تر بتوانید انتخاب کنید و لذت ببرید.

این کاغذ دیواری از لحاظ جنس مانند سایر کاغذ دیواری ها می باشد و از لحاظ طراحی و رنگ متفاوت است و به شکل رو لی است که طرح های موجود در آن تکرار می شود. از مزایای این کاغذ دیواری خاصیت سه بعدی بودن آن و متنوع بودن است که به اتاق خواب و یا سایر قسمتهای خانه شما زیبایی و حس زنده بودن می بخشد و برای هر سلیقه ای در بازار موجود است. سعی کنید در هنگام خرید این مدل کاغذ دیواری دقت لازم را داشته باشید که کاملا با دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد در غیر اینصورت ممکن است به دلیل نا هماهنگ بودن بعد از مدتی خسته و کسل کننده شود.

برای اتاق خواب بهتر است از کاغذ دیواری سه بعدی طرح طبیعت استفاده کنید که وقتی وارد اتاق می شوید احساس می کنید در دامان طبیعت قرار گرفته اید. البته این نکته را هم خوب است بدانید که از طراحان دکوراسیون بهتر است قسمتی از دیوار اتاق خواب را با کاغذ دیواری سه بعدی طراحی کنید که باعث زیباتر شدن اتاق شما می شود، اگر شما کل اتاق را با کاغذ دیواری سه بعدی طراحی کنید به احتمال زیاد با اتاق شلوغی مواجه خواهید شد.

یکی از مهمترین نکات در خرید این مدل کاغذ دیواری قابل شستشو بودن آن است که در صورت تمایل می توانید از جنس چرم، پی وی سی، پاستل خریداری کنید. این نکته را هم مدنظر داشته باشید که دیوارهایی که دارای کاغذ دیواری سه بعدی می باشند دیگر نباید روی آن تابلو و و سائل تزئینی نصب کرد چون با این کار دیوار شما دچار شلوغی می شود و از زیبایی کاغذ دیواری کاسته می شود. اگر علاقهمند به استفاده از تابلو بر روی دیوار هستید باید کاغذ دیواری ساده را انتخاب کنید تا نصب تابلو از زیبایی آن کم نکند. چرم و پاستل جز انواع بافت کاغذ های پوستر دیواری هستند ولی پی وی سی جنس آن است. این ضد آب بودن به خاطر پی وی سی بودن آن است.

پوستر کاغذ دیواری اتاق خواب

اگر تمایل دارید برای اتاق خواب خود از پوستر کاغذ دیواری استفاده کنید باید به انتخاب شما تبریک گفت، چون یکی از زیباترین انواع کاغذ دیواری است و مزیت آن نسبت به سایر کاغذ دیواری این است که شما می توانید طرح مورد علاقه خود را سفارش دهید. پوستر طرح های بسیار زیبایی دارد و باعث ایجاد حس آرامش در اتاق خواب می شود، گویی شما خود را در میان تصاویر زیبای این سبک کاغذ دیواری می بینید. به علاوه پوستر دارای یک طرح را به شما نشان می دهد که در سایر کاغذهای دیواری شما با تکرار طرح مواجه هستید.

این مدل کاغذ دیواری به دلیل طراحی زیبا و سه بعدی بودن آن، بسیار کار پر فروش و جذاب از نظر خریداران می باشد. نکته مهم در خرید پوستر دانش و آگاهی لازم می باشد تا بعدها از انتخاب خود پشیمان نشوید. از این پوسترها در منزل (اتاق خواب، پذیرایی)، محیطهای اداری، باشگاه های ورزشی، سالن های زیبایی و غیره می توان استفاده کرد. نصب این پوسترها بسیار آسان است و شما در هر ابعاد و طرحی که بخواهید می توانید آن را سفارش دهید. یکی از مزایای این پوستر ها این است که اتاق خواب کوچک شما را ، بزرگ جلوه می دهد. پوستر کاغذ دیواری به دو شکل آماده و سفارشی در بازار موجودند، اگر از پوستر سفارشی بخواهید استفاده کنید  می توانید با توجه به طرح و عکس مورد نظر سفارش دهید، تا برای شما بر روی پوستر چاپ شود.

مزیت دیگر پوستر کاغذ دیواری این است که در پایان کار هیچ گونه کاغذ دیواری اضافه ای باقی نخواهد ماند و تمام آن استفاده می شود. پوستر ها طرح های آماده ای دارند که به طرح مدرن و سنتی مشهور است که خریداران با دیدن این طرحها دیگر نیازی نمیبینند خودشان سفارش دهند. چون این طرح ها کاملا با علایق و سلیقه مشتریان مطابقت دارد. نصب این پوسترها توسط افراد با تجربه به راحتی صورت می گیرد. قیمت آن هم در مقایسه با کاغذ دیواری پایین تر می باشد.

کاغذ دیواری اتاق خوابمدل های مختلف کاغذ دیواری اتاق خواب

وقتی که بحث مدل برای اتاق خواب به میان میاید، اولین چیزی که به فکر ما خطور می کند این است که چه رنگی باشد؟ طرح دار باشد؟ جنس آن چگونه باشد؟ تمامی این موارد مهم است ولی اینکه اتاق خواب را برای استفاده چه کسی یا کسانی قرار است طراحی کنیم، سن آنها، پسر یا دختر بودن، زن و شوهر بودن عوامل تأثیر گذار در انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب و مدل آن می باشد. و نکته ای که در بدو ورود به اتاق خواب توجه ما را جلب می کند دیوارها و طراحی آن می باشد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید اتاقی را برای کودک خود طراحی کنید از آنجاییکه کودکان عادت به این دارند به دیوارها آسیب بزنند بهتر است کاغذ دیواری قابل شستشو را برای اتاق خواب در نظر بگیرید.

اگر تمایل داریم اتاق را دخترانه طراحی کنیم بهتر است از رنگهای صورتی، کرم، سفید یا ترکیبی از این رنگها انتخاب کنیم، اگر اتاق را برای پسر طراحی می کنید طبیعتاً باید از رنگهای آبی و طوسی و سورمه ای و یا ترکیبی از این رنگها با مشکی و سفید و موارد مشابه باشد. برای انتخاب طرح برای اتاق خواب دو نفره هم بهتر است با پرده و رو تختی هماهنگی داشته باشد.

مدل های مختلف کاغذ دیواری اتاق خواب می تواند در انواع مدل ساده، طرح دار، سه بعدی، پوستری و غیره باشند که شما باید با توجه به دکور  منزل خود یکی از این مدل ها را انتخاب کنید.

خیلی از افراد چیدمان اتاق خواب خود را به سبک کلاسیک طراحی کرده اند که برای این چیدمان هم، کاغذ دیواری کلاسیک در طرح ها ی مختلف موجود است. یکی از طرحهای کلاسیک کاغذ دیواری با طرح گل می باشد که اگر با طرح ساده اتاق هماهنگ شود به آن نور و زیبایی شگفت انگیزی خواهد بخشید.

برای طراحی کاغذ دیواری برای اتاق خواب مستر کار کمی سختتر می شود چون این اتاقها دارای حمام و دستشویی و همچنین کمد دیواری بزرگ می باشند، باید برای انتخاب کاغذ دیواری با توجه به طرح و رنگ و اندازه اتاق، هماهنگی با سایر وسایل اتاق، دقت لازم را داشته باشید.

اگر شما خواستار یک طراحی عالی و منحصر به فرد برای اتاق خواب خود هستید بهترین انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی می باشد که با این انتخاب یک اتاق خواب لاکچری را برای خود ایجاد کرده اید.

برای اتاق خواب شما می توانید از کاغذ دیواری تیره البته به صورت ترکیب با رنگ روشن استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ سیاه و سفید در اتاق خواب به صورت ترکیبی طرحی بسیار زیبا و آرام بخش را برای شما ایجاد می کند.

بیشتر بخوانیم : پوستر دیواری

اهمیت انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

اتاق خواب مکانی است که ما در هنگام استراحت و آرامش به آن پناه می بریم، پس یکی از مهمترین دلایل برای انتخاب درست کاغذ دیواری اتاق خواب، همین مورد است. هنگامی که می خواهید برای خرید اقدام کنید باید ابتدا به این نکته توجه کنید که هماهنگی بین دکوراسیون اتاق خواب و کاغذ دیواری مهم است ، اگر شما اتاق خواب شلوغی دارید بهترین گزینه کاغذ دیواری با طرح ساده انتخاب مناسبی است، اگر دارای اتاق خوابی خلوت و ساده هستید بهتر است مدل کاغذ دیواری انتخابی شما، طرح دار و شلوغ باشد که این باعث زیباتر شدن اتاق خواب شما می شود.

بعضی از افراد عادت دارند برای تنوع هم که شده هر چند وقت یکبار دکوراسیون اتاق خواب را تغییر می دهند، ما به این افراد پیشنهاد می کنیم برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، از طرح های ساده انتخاب کنند چون این مدل کار، با هر چید مانی ست می شود. نکته دیگر این است اگر شما خیلی اهل تنوع هستید و زود از چیزی خسته می شوید بهتر است طرح کاغذ دیواری شما ساده باشد.

رنگی که برای کاغذ دیواری اتاق خواب انتخاب می کنید باید آرامش بخش باشد، ما به شما چند رنگ سرد و گرم را معرفی می کنیم تا دچار سختی در انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب نشوید. رنگ های گرم مانند قرمز و زرد و نارنجی، رنگهای سرد مانند سبز و آبی و بنفش. البته می توانید از ترکیب این رنگها هم استفاده کنید چون رنگ گرم خوب است و فضای خوب صمیمی ایجاد می کند اما چون انرژی زیادی دارد ممکن است در ما هیجان زیاد ایجاد کند و در خوابیدن مشکل ایجاد کند.

این نکته را هم خوب است بدانید که رنگهای گرم باعث بزرگ نشان دادن اتاق خواب می شوند. اگر اتاق خواب کوچکی دارید بهتر است از کاغذ دیواری اتاق خواب ساده با رنگ روشن استفاده کنید تا از کوچکی اتاق شما کاسته شود و فضای بزرگتری را برای شما فراهم کند.

نکته پایانی

در پایان  اگر تمایل به خرید کاغذ دیواری اتاق خواب دارید، خوب است بدانید که اگر انتخاب شما برای دکوراسیون منزلتان کاغذ دیواری باشد در مقایسه با رنگ، قدرت انتخاب بیشتری در تعیین رنگ کاغذ دیواری، طرح های متنوع آن، جنس آن دارید و نکته دیگر اینکه عمر کاغذ دیواری طولانی ست و با گذشت زمان شما می توانید با شستشو دوباره زیبایی و تازگی آن را برگردانید ، اما رنگ ممکن است بعد از مدتی زیبایی ظاهر را از دست بدهد و ورقه ورقه بشود و شما مجبور به رنگ آمیزی دوباره شوید. و در آخر نصب راحت کاغذ دیواری یکی از بهترین مزایای آن می باشد که شما را از دردسرهای رنگ آمیزی ، نجات می دهد.

 

سوالات متداول

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.