ترموود چیست

Sayeh Sanei

آیا می خواهید بدانید چوب ترموود چیست؟ انسان ها همواره با استفاده از چوب در ساختمان سازی علاقه ی بسیار دارند. حتما شما نیز رویای خانه های چوبی را در سردارید. چوب از جمله مصالح تجدید پذیری است که حس حیاط، زندگی و سرزندگی را به استان منتقل می کند. اما به علت مقاومت کمی که در برابر رطوبت دارد، به طور معمولی قابل استفاده نیست. بالاخره انسان ها توانستند با بررسی های دقیقی روشی بسیار علمی، کاربردی و طبیعی برای مقاوم سازی چوب‌ها ک‌شف کنند و آنها را تبدیل به مصالحی بسیار مقاوم نمایند.  بنابراین اگر می خواهید بدانید ترموود چیست و چه کاربردهایی دارد تا آخر این مقاله با ما همرا باشید.

کاربرد چوب در ساختمان

ترموود چیست و چگونه تولید می شود

چوب را در معرض حرارت بالا 180 درجه سانتی گراد قرار می دهند. بدون هیچ ماده ی افزودنی این چوب به رنگ قهوه ای کمی تیره درآمده و مقاوم می‌شود. میزان حرارت بستگی به جنس چوب دارد که خروجی آن رنگهای قهوه ای متنوعی است. ممکن است گاهی پس از این عملیات چوبها را رنگ و یا ماده ی براق کننده بزنند.

این عملیات چه تاثیری بر روی چوب‌ها می گذارد؟

1.در برابر خمش مقاوم می‌شوند.

2.در برابر ترک خوردگی مقاوم می شوند.

3.در برابر رطوبت مقاوم می شوند.0

4.در برابر حرارت مقاوم می شوند.

5.عمر آنها را بالا می‌برد.

6.در برابر تورم مقاوم می‌شوند.

7.در برابر سرما و گرما مقاوم می‌شوند.

8.در برابر انبساط و انقباض مقاوم می‌شوند.

9.مواد مغذی داخل آنها در اثر حرارت از بین می‌رود.، بنابراین در برابر نفوذ حشرات، ایجاد شدن کپک و قارچ مقاوم می شوند.

مزایای استفاده از چوب ترموود چیست

استفاده از ترموود ها مزایای بسیاری دارد که به برخی از آنها اشاره می نماییم.

1.سبک هستند و در استفاده ساختمانی وزن ساختمان را نسبت با مصالح دیگری مثل سنگ و آجر پایین می آورند.

2.چوب آرامش بخش، زیبایی دهنده و دو ست دار طبیعت است‌. بنابراین با استفاده از چوب انرژی مثبت و حس خوب را به ساختمان ها هدیه می دهیم.

3.ترکیب زیبا با گیاهان: ترموود ها چون به رنگ چوب طبیعی هستند در ترکیب با چمن مقنوعی، گلها و گلدان‌ها بسیار زیبا خواهند شد.

4.استفاده از مصالح طبیعی مخصوصا اینکه این مصالح تجدید پذیر هستند. زیرا هیچ عملیات شیمیایی روی آنها صورت نمی گیرد و کاملا به طور طبیعی مقاوم سازی می شوند.

5.می توانید در قسمت هایی که ترموود در معرض مستقیم رطوبت و یا آب باران است و در فصل‌های خارجی نیز از آنها استفاده نمایید.

 

 

ترموود در سرویس بهداشتی

کاربردهای استفاده از ترموود چیست

1.نمای ساختمان ها: آیا می خواهید بدانید نمای ترموود چیست؟ امروزه استفاده از ترموود ها در نمای ساختمان بها بسیار باب شده است. علت این امر نیز زیبایی و حس خوبی است که چوب به ساختمان القا می کند. علاوه بر آن ما را به یاد زیبایی های طبیعت شمال کشور می اندازد. این متریال در برابر نور خورشید، بارندگی و… از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد.

2.بالکن ها و تراسها: از ترموود ها برای طراحی کف و دیوار بالکن ها نیز استفاده می گردد. این متریال در ترکیب با چمن مقنوعی، سنگ ریزه ها و سایر مصالح بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود.

3.بام سبز: از این متریال به علت مقاومت بالایی که دارد در طراحی و فضاسازی بام سبز نیز استفاده می گردد.

سایر موارد

4.قرنیز های داخلی و خارجی ساختمان: از ترموود ها به عنوان قرنیزهای ضد آب و مقاوم برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان‌ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

5.استفاده برای حمام و سرویس بهداشتی: حتما می دانید که استفاده از پارکت ها و دیوارپوش های ام دی اف برای کف حمام و سرویس بهداشتی مناسب نیست. ترموود اما این مشکل را نیز حل کرده است. می توانید این متریال زیبا را برای این فضاها نیز استفاده نمایید.

6.استفاده در آشپزخانه ها: از این متریال زیبا و کاربردی در طراحی داخلی آشپزخانه نیز می توانید استفاده نمایید، بدون اینکه نگران خراب شدن آن باشید.

ترموود در نمای ساختمان

سایر موارد

7.استفاده در پله های درونی و بیرونی ساختمان: این متریال، انتخاب مناسبی برای پله ایی است که در فضاهای نیمه باز حیاط ها و امثال آن قرار دارند. در طراحی خانه ها و یا محل کار و فضاهای لوکس و یا ویلا سازی می توانید برای ایجاد یک پله جذاب نیز از ترموود ها استفاده نمایید.

8.استفاده در حیاط: ترموود ها در ترکیب با گل و گیاهان و سایر متریال ا برای حیاط های لوکس و زیبا نیز قابل استفاده است. می توان برای دور استخر و یا کفپوش محل نشستن و مبلمان موجود در حیا از این متریال زیبا استفاده کرد.

9.استفاده به عنوان گلدان و یا برای زیبا سازی فلاور باکسها: با خلاقیت می توانید به روش‌های مختلفی از این متریال در قسمت‌های مختلف بیرونی و داخلی استفاده نمایید.

10.برای ساخت در و پنجره: برای ساخت در و پنجره ها نیز از این متریال استفاده می نمایند زبرا این متریال به علت حرارتی که دیده در برابر تغییر شکل و سایز نیز مقاوم شده است.

قیمت ترمووود

قیمت چوب ترموود بسته به نوع چوب، میزان مقاومت و ضخامتی که دارد متفاوت خواهد بود. بنابراین باید در زمان مورد نیاز قیمت‌های به روز این متریال را استعلام نمایید. قیمت ترموود ارزان تنها ملاک نیست. باید کیفیت آن را نیز مد نظر قرار دهید.

نتیجه گیری

در مورد استفاده از ترموود های در طراحی داخلی و خارجی ساختمان ها تمامی محدودیت ها را فراموش نمایید و به راحتی از این متریال زیبا و دوست دار طبیعت استفاده نمایید. البته در طراحی نمای ساختمان باید به ضوابط طراحی نما در محدوده ی مورد نظر نیز توجه داشته باشید.

.کاربرد ترموود

طراحی نمای ساختمان و طراحی داخلی با ترموودها

اگر به استفاده از این محصول در طراحی داخلی فضاهای خود نیاز داری در جلسه ی مشاوره طراحی با همکاران ما در میان بگذارید. طراحی داخلی دکوراسیون تجاری، دکوراسیون اداری و مسکونی را به تیم حرفه ای فرتاک بسپارید. هدف ما جلب رضایت شماست با فرتاک رویاهایتان را محقق سازید.

 

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.