جداسازی کاغذ دیواری

Sayeh Sanei

همانطور که می دانیم اهمیت بازسازی فضا و یادگیری نکاتی در این زمینه بسیار بالاست. همه ی ما در مورد نصب کاغذ دیواری، نصب پارکت لمینت و نصب انواع محصولات دکوراسیون داخلی مطالب بسیاری را می دانیم. در این مباحث آموزش های بسیاری نیز موجود است. اما کمتر کسی به آموزش جداسازی کاغذ دیواری و سایر محصولات دکوراسیون داخلی پرداخته است. در باب بازسازی دانستن نکات جداسازی محصولات دکوراسیون داخلی متفاوت، امری ضروری است. آیای می خواهید بدانید کاغذ دیواری چگونه کنده می شود؟ در این مقاله به آموزش انواع راه حل ها برای جداسازی کاغذ دیواری از دیوارها پرداخته ایم. تمامی روش ها و جزییات روش های مختلف را با خواندن این مقاله خواهید آموخت.

جداسازی کاغذ دیواری از دیوارها چگونه است؟

جداسازی کاغذ دیواری از دیوار به روش های مختلفی انجام میگیرد. شما با توجه به جنس کاغذ دیواری و نوع دیوار باید ببینید کدام روش برایتان مناسب تر است؟ آیا اطلاعی از نوع کاغذ دیواری و دیوار خود ندارید؟ می توانید این روشها را بر روی قسمت کوچکی از کاغذ دیواری  امتحان نمایید. بنابراین می توانید ببینید کدام روش برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار برایتان مناسب است. برای کندن کاغذ دیواری ها مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مقاله پیشنهادی: گرماژ کاغذدیواری چیست؟

 

پوشاندن قرنیز و کفپوش

1.آماده سازی محل

در درجه ی اول وسایل داخل اتاق را جمه کنید و بر روی آنها پوشش مناسبی بکشید. اگر کف محل موکت بود، بر روی آن پلاستیک بکشید. زیرا گردها و خورده های کاغذ دیواری موقع جداسازی ، ممکن است به آنها آسیب بزند و یا تمیزکردن آنها را دشوار کند. همچنین قرنیز ها را با پلاستیک کاملا بپوشانید تا آسیبی به آن وارد نشود.

2.مواد و روش های مختلف

کاغذ دیواری هایی که قابل شستشو نیستند اصولا به راحتی با آب کنده می شوند. کندن کاغذ دیواری قابل شستشو از جمله کاغذ دیواری های پی وی سی و یا همان وینیل معمولا با آب به راحتی انجام نمیشود.

مقاله پیشنهادی: تمیز کردن کاغذ دیواری

الف) با استفاده از آب و آبپاش

با استفاده از آبپاش بر روی کاغذ دیواری آب بپاشید. اگر کاغذ دیواری شما ضد آب بود ابتدا با یک غلطک مخصوص دنده دار روی آن بکشید تا سوراخ هایی بر سطح کاغذ دیواری ایجاد شود. به این ترتیب آب به داخل آن نفوذ خواهد کرد. اگر این ابزار را نداشتید می توانید با استفاده از سمباده دانه درشت این کار را انجام دهید. سپس با یک کاردک دو طرف رول کاغذ دیواری را از سطح دیوار جدا کنید و به سمت بالا بکشید. اگز کاغذ دیواری کنده شد یعنی این روش بر روی کاغذ دیواری و دیوار شما جواب داده است. اگر نه مراحل بعدی راتست کنید.

ب ) با استفاده از دستگاه بخار شوی

حرارت باعث می شود چسب بین کاغذ دیواری و دیوار آب شود. این امر باعث می شود که کاغذ دیواری به راحتی از دیوار جدا شود. بنابراین با دستگاه بخار شو و با حرارت بالا بر روی سطح کاغذ دیواری بکشید. می توانید قبل از آن مانند روش الف بر سطح آن سوراخ هایی ایجاد نمایید.

ج) با استفاده از نرم کننده

برخی از کاغذ دیواری ها نسبت به نرم کننده واکنش خوبی نشان می دهند. بنابراین می توانید نرم کننده را با دستمال و یا غلطک دنده دار بر روی سطح کاغذ دیواری بکشید و با آبپاش آب بزنید و سس کاغذ دیواری را جدا نمایید.

د)جدا کردن با استفده از حلال های شیمیایی

این حلال ها مخصوص چسب کاغذ دیواری هستند. می توانید آن را با غلطک بر سطح کاغذ دیواری بمالید. سپس عملیات جداسازی کاغذ دیواری را انجام دهید.

بلند کردن لبه رول توسط کاردک

3.جدا کردن کاغذ دیواری از سطح دیوار

در این مرحله از پایین و یا بالاترین نقطه دو طرف رول را با کاردک از دیوار بلند نمایید و شروع به کندن جداسازی کاغذ دیواری کنید. پس از آن قسمت هایی از کاغذ دیواری بر سطح دیوار می مانند. این قسمت ها همان نقاطی هستند که چسب بیشتری هنگام نصب خورده اند. ابتدا کل کاغذ دیواری ها را بکنید. سپس دوباره محلول مورد نظر را بر روی تکه های باقی مانده بپاشید. کافی است که با صبر و حوصله با کاردک شروع به کندن قسمت های باقی مانده نمایید.

4.پاک کردن چسب های باقی مانده روی دیوار

یک سطل آب ولرم و یک اسفنج و یا اسکاج آماده نمایید. سپس با استفاده از اسفنج و آب ولرم شروع به پاک کردن چسبها از دیوار نمایید. برای این کار از سمباده و کاردک نیز می توانید استفاده نمایید. گاهی اوقات چسبها بسیار سفت هستند و نمیتوان به راحتی آنها را از دیوار جدا نمود. در این حالت کافی است که حلال چسب کاغغ ذیواری را خریداری نمایید. بنابراین به راحتی می توانید چسبها را با حلال از دیوار پاک نمایید.

پاشیدن آب و یا حلال چسب کاغذ دیواری

اجرای کاغذ دیواری روی کاغد دیواری

گاهی اوقات لازم به کندن کاغذ دیواری قدیمی نیست. آیا در بازسازی محل خود می خواهید کاغذ دیواری جدیدی اجرا نمایید؟ گاهی اوقات می توانید کاغذ دیواری را بر روی کاغذ دیواری قبلی اجرا نمایید. لازمه ی آن این است که کاغذ دیواری قلی برجستگی بیش از حد نداشته باشد. همینطور جنس آن به گونه ای باشد که بتوان با چسب کاغذ دیواری، کاغذ دیواری جدید را بر روی آن چسباند. در این زمینه باید تحقیقات لازم را به عمل آورید.

اجرای رنگ روی کاغذ دیواری

گاهی اوقات در بازسازی نیاز به کندن کاغذ دیواری نیست. می توانید رنگ را با غلطک بر روی کاغذ دیواری قبلی اجرا نمایید. این کار هم نیاز به بررسی بیشتر در زمینه جنس و طرح کاغذ دیواری موجود دارد. اما این روشها نیز از گزینه های پیش روی شما هستند.

نکته ی مهم در مورد جداسازی کاغذ دیواری

دانستن روش و نحوه جداسازی کاغذ دیواری کافی نیست. اگر می خواهید کندن کاغذ دیواری را خودتان انجام دهید که باید وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید. اگر می خواهید نصاب کاغذ دیواری جدید این کار را انجام دهد، حتما حین هماهنگی به او اطلاع دهید. زیرا هم باید وسایل مورد نیاز را تهیه کند و هم از نظر زمانی برنامه ریزی داشته باشد. از نظر هزینه نیز باید با او توافق نمایید.

 

کندن کاغذ دیواری با کاردک

خرید کاغذ دیواری

شرکت دکوراسیون داخل فرتاک در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود. تیم فرتاک در انتخاب و خرید کاغذ دیواری مناسب شما را همراهی خواهد کرد. پس از آن برای نصب نیز تیم نصب حرفه ای خود را به محل مورد نظر اعزام میکند. بنابراین شما را از هرگونه هماهنگی بی نیاز خواهد کرد. البته تیم تصب مخصوص مشتریان گرامی در تهران است. مشتریان فرتاک در شهرهای دیگر می توانند به راحتی نصاب کاغذ دیواری را پیدا کنند. ارسال به سراسر کشور در کمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت.

 

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم