شناخت قرنیز ام دی اف

شناخت قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف ، جزء انواع قرنیزهای مدرن شناخته شده است. این نوع قرنیزها معمولاً بنا بر شباهت نسبی بالا با قرنیزهای چوبی طبیعی تولید شده‌اند. ما در این مقاله قصد داریم به طور عمده این نوع قرنیزها را مورد بررسی قرار بدهیم. با ما همراه باشید تا مروری بر شناخت قرنیز ام دی اف داشته باشیم.

مروری بر تولید قرنیز های ام دی اف

همانطور که از عنوان مشخص می‌باشد این محصول متشکل از جنس نام برده شده (ام دی اف) هستند. ام دی اف، مخفف تجمع واژگان تخته فیبر دانسیته متوسط می‌باشد. تخته فیبر با دانسیته متوسط، درست به مشابه برخی متریال و مصالح ساختمانی سنگین تولید شده از منابع محیط زیست و به طور متوالی، درختان هستند. بدیهی است که خروجی تولیدات ام دی اف در قالب تخته چوب‌های تراکم یافته نمایان می‌شود.

چه بسا، شاخه‌های کوچک معمولاً از میان درختان (مبدا) برچیده و گلچین می‌شوند. و سپس آنان را با هم ترکیب نموده و تخته فیبر دانسیته متوسط حاصل اختلاط این فرآیند می‌باشد. از این میان، قرنیزهای ام دی اف جزء مطرح‌ ترین اقلام و محصولات حوزه طراحی و دکوراسیون داخلی به شمار رفته است.

علت محبوبیت

از قدیم الایام، عده کثیری از پیمانکان و ساختمان سازها در تلاش بودند تا از برخی قرنیزهای موجود و قابل دسترس در بازار وقت استفاده کنند. نتیجه این امر را می‌توان در قرنیزهای بتنی، سنگی و بعضاً در برخی مناطق، چوبی مشاهده نمود. طبیعی است که اینگونه قرنیزها جزء قرنیزهای ایده آل آن دوران بودند. از آنجا که تولید و عرضه قرنیزهای MDF، پی وی سی و سایر قرنیزهای مصنوعی مرکب شکل نگرفته بود، قیمت قرنیزهای بتنی، سنگی و چوبی ارزان قیمت بود. بنابراین بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار می‌گرفته است.

این در حالی است که صنایع تولید انواع قرنیز نوین باعث شد بسیاری از اقلام و محصولات نظیر قرنیزهای ام دی اف، پی وی سی و… وارد بازار شوند. در مقابل، انواع قرنیز سنتی و قدیمی متناسب با تقاضای پایین از رده خارج شوند.

با این وجود، شباهت این محصول به قرنیز چوبی از علل محبوبیت این نوع قرنیز به شمار رفته است. در گذشته مصرف کنندگان از روی اجبار رو به استفاده و خریداری قرنیز از جنس درختان کاج و شوکران آورده بودند. این موضوع با ورود قرنیزهای MDF تحول یافت. امروزه مصرف کنندگان با حق انتخاب بیشتر محصولات باکیفیت و ارزان خریداری می نمایند.

شناخت قرنیز ام دی اف

ویژگی‌ها

امروز تنوع بازار قرنیزهای MDF متمرکز بر مزایا و ویژگی‌های آن می‌باشد. این موضوع بدان معناست که شما قادر خواهید بود طی یک بررسی ساده، با انواع متفاوت قرنیز ام دی اف مواجه شوید.  نمود چنین مسئله‌ای جدا از استایل و ظاهر، ارتفاع  را مورد هدف قرار داده است.

ارتفاع قرنیز ام دی اف عمدتاً در اعداد 7، 9، 11 و 15 سانتی‌متر خلاصه شده است. البته نمونه هایی از قرنیز ام دی اف 20 سانت نیز موجود است. به عبارت دیگر، مصرف کنندگان قادرند ارتفاع قرنیزهای ام دی اف را بنا بر ارتفاع دیوار فضای مد نظرشان انتخاب کنند.

همچنین قرنیز های MDF در ضخامت های 8 و 16 میلیمتر تولید می شوند. طول شاخه های قرنیز های ام دی اف اکثرا 3.66 و گاهی 2.80 متر است. قرنیز ها بر اساس واحد متر قیمت گذاری  می شوند. اما پس از محاسبه قیمت هر شاخه، به صورت شاخه ای به فروش می رسند.

 

قرنیز ام دی اف اجرا شده

مزایای قرنیز MDF

به نسبت قرنیز چوبی، قرنیز ام دی اف ارزان تر است. بنابراین، این محصول در راس محبوبیت برای پیمان کاران، ساختمان سازها و به طور کلی، مصرف کنندکان می‌باشد. قرنیز ام دی اف قیمت بالایی ندارد. شباهت قرنیز MDF به قرنیز چوبی باعث شده تا محبوبیت آن روزافزون باشد. این موضوع باعث گردیده تا مقاومت قرنیزهای ام دی اف نیز قابل توجه کارشناسان و مشتریان قرار بگیرد.

علاوه بر موضوعات فوق، اجرا و نصب قرنیز ام دی اف به هیچ عنوان دشوار نیست. شما قادر خواهید بود این نوع قرنیز مدرن را بر هر گونه دیوار و بنا به هر نوع کفپوش اجرا نمائید. و سپس، آن در برخی مواقع ضروری باز نموده و دوباره اجرا و نصب کنید.

ابزارهایی که برای ساخت قرنیز MDF  به کار می رود باعث تنوع طرح های بسیاری در این نوع قرنیز شده است. شیارهای زیبا و طرح های متنوع قرنیز های ام دی اف حاصل از ابزارهای به کار رفته، بی نظیر است.

قرنیز سفید رنگ

قیمت قرنیز ام دی اف

قرنیز قیمت مناسب جزء بی‌شمار واژگان کلیدی مرتبط با قرنیز MDF قرار دارد. این موضوع نشان گر پرسش‌های متداول در پیرامون برخی مسائل از این قبیل بالاخص اهمیت مبحث قیمت پرداختی در قبال قرنیز و سایر اقلام مشابه است.

 بازار اقلام و محصولات طراحی و دکوراسیون داخلی به طور مداوم دچار نوسانات قیمتی بوده و از سوی دیگر، قیمت قرنیز ام دی اف تحت تاثیر بسیاری از عوامل نظیر ارتفاع وضخامت قرنیز به علاوه هزینه اجرا می‌باشد.

بدیهی است که هرچه ارتفاع و ضخامت قرنیز مدنظرتان کمتر باشد، قیمت آن ارزان‌تر خواهد بود. و یا آنکه در برخی مواقع، اگر بخواهید این نوع قرنیز را بر روی قرنیز پیشین اجرا کنید، نیازمند پرداخت هزینه جداگانه در قبال لوازمی از قبیل چسب مخصوص می‌باشید.

شرکت دکوراسیون داخلی فرتاک نماینده  قرنیز ام در اف در غرب تهران است. برای خرید اینترنتی قرنیز ام دی اف به سایت فرتاک مراجعه نمایید. برای خرید حضوری در شوروم فرتاک منتظر شما مشتریان گرامی هستیم.

MDF Skirting

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم