فنس چمنی چیست

امروزه محصولات بسیار جدید و کاربردی جایگزین محصولات قدیمی شده است. فنس چمنی جایگزین فنس های فلزی قدیمی شده است. پیشرفت در این محصولات، هم شامل جنبه های زیبایی شناسی آنها می شود، هم مزایای کاربردی آن ها را گسترش داده است. در این مقاله به بررسی فنس چمنی، خصوصیات، موارد استفاده و مزایای آن پرداخته ایم. پس از خواندن این مقاله با آگاهی کامل می توانید اقدام به خرید فنس چمنی مورد نیاز خود کنید.

 

فنس چمنی چیست ؟

فنس چمنی، توری چمنی، حصار چمنی و چمن دیواری از جمله نام هایی است که برای این محصول مورد استفاده قرار می گیرد. توری های فلزی قدیمی برای مشخص کردن حریم در باغ ها، محوطه ها و … و به منظور ایجاد امنیت نصب می شدند. امروزه حصار چمنی گزینه ی به روز شده ی همان محصول قدیمی است که به بازار عرضه شده است.

حصار چمنی توری هایی با چشمی های 4 در 4 و 5 در 5 سانت است که در عرض 1.5 متر به یکدیگر بافته شده اند. این توری ها از جنس فولاد گالوانیزه ضد زنگ هستند و به صورت مفتولی تولید می شود. بر روی سیم های مفتول، پوششی از جنس پی وی سی PVC و به شکل لایه نازک ریش ریش سبز رنگ وجود دارد. این فرم و رنگ، شبیه به برگ های نازک چمن طبیعی طراحی شده است. در نتیجه یک حصار سبز رنگ بسیار زیبا تولید شده است که از فاصله ی خیلی نزدیک هم به سختی می توان مصنوعی بودن آن را تشخیص داد.

 

فنس چمنی چیست

مزایای فنس چمن مصنوعی

این محصول جایگزین شده به جای دیوار سبز و حصار هایی با گل و گیایهان طبیعی ویژگی های بسیاری دارد که شامل موارد زیر است:

 • مقاومت در برابر باد
 • مقاومت در برابر رطوبت و باران و برف
 • مقاومت در برابر اشعه ی نور خورشید
 • دارای ویژگی خود اطفایی (اگر آتش بگیرد فقط همان نقطه می سوزد و به قسمت های دیگر کشیده نمی شود.)
 • محل تجمع جانوران و حشرات نخواهد بود./
 • رنگ سبز و ساختار متخلخل فنس چمنی در تناسب کامل با فضای سبز است و زیبایی بصری در فضا ایجاد می کند.
 • ایجاد سایه اندازی و پایین آوردن دمای هوا در روزهای گرم تابستان
 • عدم پوسیدگی در طی زمان و در اثر عوامل محیطی
 • عدم نیاز به مراقبت و تمیز کردن بسیار آسان توسط دستگان فشار هوا و یا آب
 • ایجاد حریم خصوصی با جلوگیری از دید از بیرون به درون فضا
 • نصب آسان و سریع
 • قیمت بسیار مناسب در برابر مزایای بسیار و طول عمر بالایی که دارد

 

تهیه فنس چمنی

کاربرد های فنس چمن مصنوعی

فنس چمن مصنوعی کاربردهای بسیاری دارد که با خلاقیت در طراحی می توان از آنها استفاده های بسیاری کرد. در اینجا به برخی موارد رایج کاربری آنها اشاره می کنیم:

 • دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی به عنوان دیوار سبز
 • نمای بیرونی ساختمان به عنوان گرین وال
 • محصور نمودن نمای بالکن و تراس خانه
 • به عنوان دیوار سبز در رستوران ها، کافه ها و …
 • ایجاد حصار برای باغ، ویلا، حیاط و…
 • ایجاد حصار اطراف زمین های ورزشی، فوتبال، استخر و …
 • و…

نحوه ی نگهداری

مراقبت از این محصول بسیار آسان و کم هزینه است. جذب و انباشت خاک، گرد و غبار، برگ و بقایای درختان و گیاهان اطراف و… بر روی حصار چمنی بسیار کم است. علت این موضوع عمودی بودن فنس چمنی است. بنابراین نسبت به سطح افقی گرد و غبار کمتری را به خود می گیرد. بنابراین با فواصل زمانی زیاد فنس چمنی را می توان به کمک شلنگ آب پُر فشار، دمنده هوا و … تمیز کرد. همچنین مواد شوینده پارچه و لباس مانند پودر رختشویی، جاروی مو بلند مواردی هستند که با آنها به خوبی فنس چمنی را تمیز می توان تمیز کرد، بدون اینکه آسیبی به آن برسد.

 

فنس چمنی پرتراکم

تراکم فنس چمن مصنوعی

تراکم حصار چمنی در قیمت و ظاهر و کاربرد آن تاثیر گذار است. فنس چمنی چشمی 4 در 4 سانت دارای تراکم بیشتری است. این مدل باد را کمتر از خود عبور می دهد. بنابراین باید در نصب آن دقت شود که بسیار محکم باشد و مقاومت بالایی داشته باشد. توری چمنی چشمی 4 سانت تقریبا به طور کامل جلوی دید را می گیرد. بنابراین ایجاد حریم خصوصی می کند. ظاهر سرسبز تری نیز دارد و طبیعتا قیمت بالاتری دارد.

توری چمنی چشمی 5 در 5 سانتیمتر تراکم کمتری دارد. باد را بیشتر از خود عبور می دهد و در مقایسه با چشمی 4 سانت ایجاد سایه ی کمتری می نماید. در واقع می توان گفت که سایه روشن ایجاد می کند. این مدل تا حدی جلوی دید را می گیرد و فضای نیمه خصوصی ایجاد می نماید. توری چمن مصنوعی چشمی 5 سانتیمتر برای متراژ های بالا اطراف زمین ها و باغ ها مناسب تر است. زیرا قیمت پایین تری دارد.

روش نصب

نصب فنس چمنی بر روی پایه های معمولی که به خوبی مقاوم سازی شده باشند، صورت می گیرد. پایه ها باید از نوع لوله، قوطی و اَشکال دیگر باشند. همچنین دقت کنید پایه ها از جنس فولاد مقاوم با ضخامت مناسب باشند. زیرا استحکام و ایمنی توری چمنی حایز اهمیت است. این پایه ها در کف زمین و درون چاله با ملات سیمان مقاوم می شوند. همچنین می توان آنها را بر روی صفحات فلزی ستون، جوش داد. برای نصب توری چمنی بر روی دیوار نیز پایه ها باید به خوبی مقاوم سازی شوند. فنس چمنی را می توان به وسیله انواع سیم مفتول بر روی نرده و حفاظ تراس به راحتی نصب کرد.

 

فنس چمنی کم تراکم

نحوه ی سفارش و خرید

خرید فنس چمنی را از نمایندگی فنس چمنی انجام دهید. همچنین برای خرید اینترنتی فنس توری چمنی می توانید به سایت فرتاک مراجعه نمایید. ابتدا مساحت مورد نظر خود را برا اساس واحد متر مربع محاسبه نمایید. سپس عدد به دست آمده را به یک و نیم متر که عرض رول های توری چمن مصنوعی است، تقسیم کنید. عدد به دست آمده را به بالا گرد نمایید. عددی که به دست می آید میزان طول مورد نیاز بر اساس واحد متر است. قیمت فنس چمنی و انواع فنس چمنی قیمت مناسب را از تیم فروش فرتاک بخواهید. هدف ما هدایت شما به سوی بهترین خرید است.

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم