محصولات کاغذ دیواری و پوستر

یکی از پرکاربردترین محصولات دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری و پوستر دیواری یکی از پرکاربردترین محصولات در حیطه ی دکوراسیون داخلی است که در همه ی زمینه های دکوراسیون داخلی، چه در دکوراسیون داخلی مدرن و چه در دکوراسیون داخلی کلاسیک کاربرد فراوانی دارد.
یکی از مهم ترین دلایل استفاده ی زیاد از کاغذ دیواری و پوستر دیواری، این است که طرح ها و نقش های بیشماری دارد که برای همه نوع سلیقه ها میتواند مفید باشد. اگر سری به بورس کاغذ دیواری غرب تهران بزنید میتوانید انواع کاغذ دیواری را مشاهده کنید و متوجه خواهید شد که تنوع نقش ها و طرح های کاغذ دیواری چقدر میتواند زیاد باشد و دقیقا به دلیل همین متنوع بودن کاغذ دیواری و پوستر دیواری است که امروزه شاهد استفاده ی عمده از آن هستیم. در واقع این محصول آنقدر تنوع دارد که میتواند هر مشتری را که در نظر دارد برای دیوار منزل خود پوشش انتخاب کند، جذب کند. کاغذ دیواری و پوستر دیواری نه تنها طرح ها و نقش های متعددی دارد بلکه در قیمتهای متفاوت عرضه میشود و این عامل نیز نقش مهمی در پرکاربرد بودن کاغذ و پوستر دیواری دارد.

کاغذ دیواری و پوستر دیواری، مناسب برای تمام اقشار

تولیدکنندگان و کسانی که کارشان فروش کاغذ دیواری و پوستر دیواری است معمولا با سوالات زیادی از سوی خریداران مواجه میشوند که عمده ی این سوالات در مورد قیمت کاغذ دیواری و پوستر دیواری است. کاغذ دیواری قیمت مناسب چه قیمتی دارد؟ کاغذ دیواری قیمت متری چند است؟ کاغذ دیواری قابل شستشو قیمت هر رولش چند؟ پوستر دیواری قیمت؟ پوستر دیواری ارزان چه قیمتی است؟

اینها سوالاتی اند که تمامی فروشندگان با آن ها سرو کاردارند. استفاده زیاد از این سوالات نشان دهنده ی مهم بودن و اولویت داشتن قیمت کاغذ دیواری برای بسیاری از مصرف کنندگان است. اما جای نگرانی برای مصرف کنندگانی که این پوشش را انتخاب میکنند نیست. این محصول همان طور که در نقش ها و طرح های متعدد ارائه میشود در قیمت هم بسیار متنوع است و میتواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز تمام اقشار باشد و اغلب افراد جامعه با وضعیت و توان مالی گوناگون میتوانند کاغذ دیواری یا پوستر دیواری منزل خود را با توجه به جیب و سلیقه ای که دارند انتخاب کنند.

تصمیم گیری برای خرید

عوامل زیادی در خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری و نوع آن میتوانند تاثیرگذار باشند و همان طور که در بالا اشاره کردیم سلیقه و توان مالی در این تصمیم گیری خیلی میتوانند تاثیرگذار باشند. عامل مهم دیگری که در این تصمیم گیری تاثیر زیادی خواهد داشت، نیاز مصرف کننده است. سبک کاغذ دیواری مبنی بر کلاسیک یا مدرن بودن آن  و هماهنگی با سایر دکوراسیون انتخاب بسیار مهمی در هنگان خرید کاغذ دیواری است. این که کاغذ دیواری یا پوستر دیواری قابل شستشو مناسب نیازش باشد یا نه، کاغذ دیواری یا پوستر جدید بخواهد یا مهم نیست، آن را برای منزل بخواهد یا یک اداره و...  همگی عواملی هستند که خریدار هنگام خرید باید به تمامی آنها دقت کند.

اما علاوه بر مواردی که گفته شد، خریدار هنگام خرید باید اطلاعات و علم کافی را نیزداشته باشد تا به اصطلاح کلاه سرش نرود. ما در قسمت بعدی به نکات اصلی در خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری که شما باید رعایت کنید اشاره میکنیم.

هنگام خرید باید به چه نکاتی دقت کرد؟

هماهنگ بودن رنگ کاغذ با سایر وسایل منزل اولین نکته ای است که شما باید به آن توجه کنید و بی اهمیتی به این مساله از زیبایی منزل شما میکاهد. توجه کردن به روحیه خود و خانواده تان نکته ی بعدی است. اگر شما فردی با روحیه ی تنوع طلبانه هستید بهتر است طرح های شلوغ انتخاب کنید و اگر این گونه نیستید بهتر است طرح های ساده تر انتخاب کنید. توجه نکردن به این نکته با گذشت زمان در روح شما ایجاد خستگی و زدگی خواهد کرد.

باید این نکات را هم بدانید که کاغذ دیواری با طرح های عمودی و راه راه باعث میشود دیوار بلند تر وسقف مرتفع تر به چشم بیایند. طرح های با نقوش شکسته یا نقوش تیز وهندسی، انرژی، هیجان و پویایی فضا را بیشتر میکند. اگرمیخواهید دکوراسیون پذیرایی درخانه شما دارای فضایی آرامش بخش باشد، باید کاغذدیواری منزل خودرا در ابعاد کوچک و کمرنگ نصب کنید.

استفاده کردن از رنگ گرم در پذیرایی باعث میشود فضای ایجاد شده صمیمیت و دلنشینی بیشتری داشته باشد و بخصوص در مهمانی ها باعث شود افراد رابطه بهتری باهم داشته باشند.

استفاده کردن از  رنگ هایی مانند سبز و آبی باعث ایجاد حس تازگی و خنکی در دکوراسیون پذیرایی میشود. درفضاهای کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید تا گرفتگی و کوچک شدن فضا بوجود نیاید. یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری باید به آن توجه نمایید هماهنگی کاغذ دیو اری با کفپوش است. اگر کفپوش پذیرایی شما ساده است، بهتر است از طرح های گلدار و شلوغ استفاده کنید و اگر پذیرایی شما طرح دار و شلوغ است انتخاب کردن طرحهای ساده، مناسب ترین ایده ی ممکن است.

برای پوستر دیواری یا پوستر سه بعدی اتاق خواب باید سراغ طرح هایی برویم که علاوه بر جذابیتی که به اتاق می بخشند باعث ایجاد حس آرامش در افراد شوند. بدین جهت برای پوستر دیواری یا پوستر سه بعدی اتاق خواب می توانیم از پوسترهای ساده یا گل دار یا طرح طبیعت استفاده کنیم. استفاده از پوستر دیواری ساده یا گلدار یا طرح طبیعت که در آن از رنگ های جذاب و آرامش بخش استفاده شده است باعث می شود تا فضای اتاق خواب بسیار مناسب استراحت باشد.

با توجه به اینکه پوسترهای دیواری معمولی و سه بعدی کاملاً قابل شستشو است، می توانیم در محیط آشپزخانه نیز از آن استفاده نماییم. محیط آشپزخانه معمولاً با کابینت و یا دیگر وسایل آشپزخانه محصور شده است اما هر قدر که بتوانیم از اندک فضا های این محیط برای تزئین استفاده کنیم به جذابیت آن کمک بیشتری نموده ایم.

یکی دیگر از موارد استفاده از پوستر دیواری و پوستر سه بعدی، ایجاد پوشش دیوار در اتاق کودک است. البته برای پوستر اتاق خواب کودک باید از مناظر طبیعی  و طرحهای کودکانه استفاده کنیم که کاملاً به ذوق و سلیقه کودکانه نزدیک باشد.

پوستر اتاق کودک باید از نظر روانشناسی کودک، کاملاً به سلیقه کودکانه نزدیک باشد. استفاده از طرح های جذاب و کودکانه در پوستر کودک می تواند دیوار اتاق کودک را کاملاً جذاب نماید. همچنین استفاده از تصاویر شبیه سازی شده حیوانات بر روی پوستر دیواری اتاق کودک می تواند در افزایش روحیه کودک بسیار موثر باشد.

پوسترها به عنوان پوسترهای سقفی هم قابل استفاده بوده و می توانند خصوصا در فضای نشیمن شما ایجاد عمق و دگرگونی خاصی بنمایند. در پوسترهای سقفی معمولا از طرحهای منظره یا نقاشی های کلاسیک استفاده می گردد.

بسیار خب اگر واقعا قصد خرید کاغذ دیواری یا پوستر دیواری به عنوان  پوشش برای دیوارهای خانه ی خود را دارید به شما پیشنهاد میکنیم که تمامی دقت خود را به خرج دهید و عوامل مختلف را در نظر بگیرید. مواردی که در سطرهای بالا به شما توضیح دادیم در این زمینه بسیار مفید هستند و اگر خوب متوجه آن ها نشدید، پیشنهاد میکنیم دوباره آن ها را مطالعه کنید.