محصولات کفپوش

اگر به دنبال استفاده از کفپوش پی وی سی یا کفپوش پلاستیکی هستید، حتما تا به حال فکر کرده اید که مبلمان و لوازم خانگی در خانه شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند، اما کفپوش خانه مسکونی چیزی است که برای یک مدت طولانی باقی خواهد ماند. بنابراین شما باید انتخاب درست را انجام دهید. انتخاب کفپوش جدید برای خانه هرگز یک مسئله آسان نیست. با انواع مختلف کفپوش موجود در بازار، از جمله سنگ، چوب، کاشی، پی وی سی یا وینیل و ... هنگام تصمیم برای انتخاب بهترین نوع کفپوش برای خانه گیج می‌شوید! اما در میان آنها، کفپوش پی وی سی امروزه به دلیل ماهیت مقرون به صرفه بودن و ظاهر ظریف و مشابه پارکت آن، کفپوش محبوبی است.

در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که قبل از خرید و نصب کفپوش پی وی سی باید بدانید!

طول عمر کفپوش پی وی سی

کفپوش پی وی سی با دوام است. تمیز کردن و نگهداری آن آسان است. این کفپوش نسبت به انواع کفپوش نسبت به آب و رطوبت مقاوم است. با این حال، با بارهای سنگین و همچنین توسط اشیاء تیز و سنگین می تواند آسیب ببیند. این کفپوش به عنوان یک کفپوش خانه مسکونی دارای طول عمری حدود 10 تا 15 سال است.

نصب آسان

نصب این کفپوش در مقایسه با سایر انواع کفپوش آسان است. این کفپوش می‌تواند روی بتن، چوب سخت و موزائیک، سرامیک یا موارد مشابه نصب شود. این کفپوشها با چسب خاصی به زمین چسبانده می شوند و قابلیت جابجایی جهت نصب در محل جدید را ندارند. صاف و یکدست بودن زیرسازی این کفپوشها در کیفیت خروجی و طول عمر این کفپوشها بسیار مهم هستند.

ضد آب بودن

کفپوش پی وی سی یک کفپوش ضد آب است و نسبت به سایر انواع کفپوش مقاوم در برابر آب و رطوبت است. اساسا، هیچ گونه اتصالی وجود ندارد که باعث نفوذ آب به زیر کف شود. این کفپوش می‌تواند به عنوان کفپوش آشپزخانه قابل شستشو استفاده شود و یک کفپوش ضد آب آشپزخانه است.

پاک شوندگی راحت

کفپوش پی وی سی مقاوم در برابر لکه است. هرگونه ریخته شدن مایعات مانند روغن، گریس، اسیدها و غیره با پارچه مرطوب به آسانی رفع می‌شود. کفپوش پی وی سی در شلوغ‌ترین مکان‌ها نیز از ظاهر و مقاومت خوبی برخوردار است اما با این حال به نگهداری خاص خود نیاز دارند.

وزن سبک

کفپوش پی وی سی در مقایسه با سایر انواع کفپوش سبک وزن است و از این رو نصب آن آسان است.

ضد خش بودن

استفاده از کفپوشهایی که دارای ضخامت لایه محافظ بالاتری نسبت به دیگر کفپوشها هستند، می تواند مقاوت در برابر خش و خط را خصوصا در اماکن پرتردد اداری و تجاری افزایش دهد.

نگهداری

به عنوان یک کفپوش منزل، این کفپوش نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد. البته باید مراقب اجسام نوک تیز و مواد شیمیایی خاص باشد.

رنگ‌ کفپوش ها می‌تواند در معرض نور مستقیم خورشید دچار رنگ پریدگی شود که بایستی از آنها در مقابل نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی محافظت کرد.

از آنجا که کفپوش‌های پی وی سی نسبت به نور مستقیم خورشید حساسیت نشان داده و در درازمدت شاید رنگ کفپوش تغییر کند ما به شما توصیه می‌کنیم که در اماکنی که نور خورشید به طور همیشگی به کفپوش می‌تابد آن قسمت را با قالیچه و یا موکت پوشش دهید.

زیرسازی نادرست کف منجر به نصب ناهموار این کفپوش می‌شود. با توجه به ظاهر درخشان، هر گونه آسیب به کفپوش پی وی سی به راحتی منعکس می‌شود. بنابراین کف کاملا صاف شرط لازم برای نصب کفپوش است. به طور مثال برای نصب کفپوش راه پله به این موارد دقت لازم را مبذول فرمایید.

اندازه

عرض و طول استاندارد تایلهای کفپوش‌ اصولا دارای رنج متنوعی است و میتواند به صورت مستطیلی  و مربعی باشد. همچنین ضخامت استاندارد این کفپوش معمولا بین 1.5 تا 3.0 میلیمتر است.

هزینه

مزیت اصلی این کفپوش این است که آنها نسبت به انواع دیگر کفپوش‌ها ارزان هستند و استفاده از این کفپوش از نظر قیمتی نسبت به محصولات مشابه بسیار مقرون به صرفه است.

کفپوش بخش بزرگی از خانه شما است، بنابراین مطمئن شوید که در انتخاب خود درست عمل کرده اید. کفپوشها دارای طرحها و مدلهای مختلفی همچون کفپوش طرح دار هندسی، کفپوش طرح پارکت، کفپوش تایل، کفپوش رولی و کفپوش طرح چوب هستند. شرکت فرتاک با استفاده از تجارب فراوان و تنوع برندهای کفپوش می تواند در این زمینه یاری بخش شما باشد.