معرفی پرده های زبرا

معرفی پرده های زبرا

پرده ها یکی از موارد مهم در دکوراسیون هر خانه ای به شمار میرود. جلوه هایی که یک پرده به خانه ی شما میدهد بر هیچ کس پوشیده نیست. امروزه در دنیای دکوراسیون انواع مختلفی از پرده ها وجود دارد که در فضاهای خانه استفاده میشنوند و بر حسب کاربرد و سلیقه افراد پرده ها کاربرد خود را دارند. در این میان پرده زبرا از بهترین پرده ها با طرح کلاسیک شناخته شده که قابلیت رولی، کرکره ای و … را دارد. پرده های زبرا برای فضای آشپزخانه بهترین انتخاب خواهد بود. این پرده ها در واقع نوع جدید و مدرن پرده های کرکره ای قدیم است که از دو لایه پارچه تشکیل شده است. امروزه به دلیل تنوع زیاد در تولید، پرده های زبرا فقط منتهی به استفاده در آشپزخانه نمیباشد و در دیگر فضاهای خانه نیز مورد استفاده قرار میگیرد. علت این نام گذاری به دلیل شکل راه راه این پرده ها میباشد. در ادامه ما به معرفی انواع پرده های زبرا پرداخته ایم که انتخاب هر نوع آن برای شما میتواند یک انتخاب ایده آل باشد.

ساختار پرده های زبرا متشکل از تور و پارچه است که به صورت راه راه و مساوی با ظرافت هر چه تمام تر بافته شده است. سایه و روشن شدن برای اولین بار در این پرده ها وجود دارد و با بالا و پایین کردن پرده میتوانید از میزان نور وارد شده استفاده ی کامل ببرید. پرده زبرا تنوع رنگ زیادی دارد و در طراحی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای را ایفا میکند و از جدیدترین پرده های زینتی و تزیینی در بازار امروز میباشد.

این پرده ها در ایران طرفداران بسیاری دارد و نمای فوق العاده ای به دست آورده اند و سریعا جایگاه خاصی در میان مدل های دیگر باز نموده است و مورد استقبال عموم زیادی قرار گرفته است.  اگر سبک چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب تان مینیمال است، انتخاب این پرده ها بهترین خواهد بود و  علاوه بر زیبایی نصب آسانی نیز دارند. یک دلیل مهم برای انتخاب این پرده ها باز کردن ارتفاع گونه ی آن میباشد که نیاز نیست سرتاسر پرده ی اتاق را بکشید.

مزایای پرده های زبرا
 • پرده های زبرا برای همه ی محیط ها مناسب و شکیل هستند. محیط های کاری، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها کارکرد خوبی دارند. علاوه بر اینها نوع های جدید پرده های زبرا در اتاق خواب ها و اتاق نشیمن هم میتواند انتخاب عالی باشد.
 • پرده زیرا در دو زمینه زیبا شناسی و کارکرد به شکل باور نکردنی تطبیق پذیر هستند و فضای مد نظر شما چه خانه چه محل کار را زیبا خواهد کرد.
 • طرح های جدید این نوع پرده ها الهام بخش از طبیعت هستند و گرما و امید را به خانه های شما می آورند و به عنوان راه حلی عملی برای تقریبا هر نوع فضایی استفاده می شوند.
 • هر زمان صحبت از محل های مرطوب مثل سرویس های بهداشتی میشود، پرده هایی با طرح چوب مصنوعی در ذهن شما شکل میگیرد که همگی از تولیدات پرده های زبرا میباشد.
 • ممکن است برای بعضی از وسایلی که در نزدیکی پنجره قرار دارند حساس باشید و نخواهید نور خورشید مستقیم به آنها بتابد مانند فرش ها که از عناصر مهم وسایل خانه میباشند و ممکن است در معرض مستقیم نور آسیب ببینند، انتخاب پرده های رولی زبرا این مشکل شما را حل خواهد کرد و اجازه ورود نور تا هر ارتفاعی که دل تان میخواهد را می دهد.
 • بهترین گزینه برای حفظ حریم شخصی شما خواهد بود، گاهی اوقات دل تان میخواهد از نور آفتاب لذت ببرید ولی ایستادن در پشت پنجره مشکل ساز خواهد شد، پرده زبرا این مشکل را باز هم حل کرده و برای شما حفظ حریم شخصی توام با لذت طبیعت را خواهد داشت.
 • ترکیب دو پرده بر روی هم علاوه بر زیبایی باعث کنترل نور خورشید و مهتاب در شب خواهد بود.
 • یک خصوصیت مهم و بارز این نوع پرده ها جنس پلی استر و نانو بودن آن ها میباشد که با وجود این نوع جنس، شستشو این پرده ها بسیار آسان خواهد بود و نگران کثیفی آن ها نخواهید بود.
انواع پرده زبرا

پرده های زبرا انواع مختلفی دارند و بر حسب کاربرد هر خانه ای، تولید متنوعی نیز دارد. تمامی پرده های زبرا کنترل کننده نور هستند ولی برای راحتی در انتخاب و تنوع زیاد برای هر نوع پرده ای اسمی قرار داده شده که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم:

 1. پرده زبرا دوبل
 2. پرده زبرا شب و روز
 3. پرده زبرا سیلوئت
 4. پرده زبرا ارسی
 5. پرده زبرا رومن
 6. پرده زبرا پوستری

 

پرده زبرا دوبل

این پرده ها از دو پرده روی هم دیگر تشکیل داده شده است. پرده هایی که از جنس و تنوع رنگی بالایی برخودار هستند که پرده زیرین نازک تر از پرده رویی میباشد و به طوری که به خورشید اجازه ورود به خانه در طول روز میدهد و شما میتوانید از نور خورشید در طول روز نهایت لذت را ببرید. علاوه بر لذت از آفتاب صبحگاهی با خیال راحت میتوانید از پشت پنجره ی خود به منظره های بیرون از پنجره نگاه کنید. این نوع پرده های زبرا کاربرد های زیادی دارند مثلا در طول شب میتوانید از پرده رویی استفاده کنید که ضخیم تر از پرده ی زیرین است و حریم شخصی شمار ا در طول شب حفظ مینماید.

 

معرفی پرده های زبرا
 
پرده زبرا شب و روز

در روز های متفاوت از دید آب و هوایی ، ما نیز نیاز های متفاوتی داریم. مثلا در روزهای آفتابی ممکن است بخواهیم در طول روز نور خورشید دوست داشتنی را در اختیار داشته باشیم و در شب ممکن است بخواهیم از حریم خصوصی خود محافظت کنیم. مجموعه پرده های زبرا روز و شب به ما اجازه می دهد تا این نیاز خود را رفع کنیم.  پرده های مکانیزه شب و روز تا هر حدی که بخواهید میتوانید آن را بسته و باز نگه دارید.

معرفی پرده های زبرا
 
پرده زبرا سیلوئت

در لغت این پرده به معنای ضد نور میباشد و مکانیزم این پرده مانند پرده های آلومینیوم سابق میباشد که امروزه در قالب پارچه ارائه میشود. پرده سیلوئت نوعی پرده زبرا میباشد که از دو لایه توری یا حریر مانند به صورت موازی در کنار هم و یک لایه پارچه ای به صورت افقی در بین این دو لایه توری ساخته شده است که جلوه ای مانند پرده کرکره فلزی به پرده می دهد.  به این پرده ها زبرای سه بعدی نیز میگویند.

پرده زبرا سیلوئت دارای سه مکانیزم حرکتی میباشد:

 1. بالا رفتن پرده به منظور جمع شدن در قاب و عبور حداکثر نور
 2. پایین آمدن پرده به منظور بازشدن پرده و جلوگیری از عبور نور
 3. در حالت کاملا باز با کمی چرخاندن زنجیر پرده در همان سمت باز شو باندل های پرده از هم باز می شوند و نور به راحتی عبور می کند که جلوه ای مشابه کرکره های فلزی و چوبی قدیم را به خود میگیرد.

معرفی پرده های زبرا

پرده زبرا ارسی

پرده های زبرا از نوع ارسی همچون پرده های شید عمل میکند و مکانیزمی شبیه به هم دارند. تفاوتی که این دو نوع پرده با هم دارند در زمان نگه داری پرده میباشد. یعنی اینکه در پرده های زبرا قبلی پرده ها در هر نقطه و ارتفاعی که مد نظر تان باشد سایه و روشن میشود اما این پرده برای روشن شدن نیاز به این دارد که تا انتها پایین بیاید. تفاوت دوم این پرده ها در نور دهی آن ها میباشد؛ نور دهی در پرده های زبرا ارسی خیلی معمولی تر از بقیه و بیشتر شبیه پرده زبرای سیلوئت میباشد.

معرفی پرده های زبرا

 

پرده زبرا رومن

پرده های زبرا از نوع رومن، پرده هایی لوکس میباشند که اگر پرده های دیگر نصب شده در فضای خانه تان به یک شکل هستند با انتخاب این پرده در یک مکان دیگر از خانه تان فضایی لوکس و البته مطابق با فضای خانه خواهید داشت. پرده های زبرا رومن از پارچه هایی بسیار نرم و متنوع تولید شده است که با لمس آنها حس دلپذیر و دل نشینی را خواهید داشت. تنوع بالایی در این پرده ها دست شما برای انتخاب را باز خواهد گذاشت. در اکثر مواقع این نوع پرده را به دلیل تشابه اسمی با پرده ورمن اشتباه میگیرند. پرده رومن به صورت پلیسه ای به سمت بالا جمع میشود ولی پرده ورمن مانند کرکره عمل میکند.

 

معرفی پرده های زبرا

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم