مقاومت چمن مصنوعی در برابر آتش سوزی

بسیاری از افراد نمی دانند مقاومت چمن مصنوعی در برابر آتش سوزی چگونه است؟ از آنجایی که چمن های مصنوعی نسبت به چمن های طبیعی دارای مزیت های بیشتری هستند امروزه مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته اند. اولین سوالی که در هنگام  خرید چمن مصنوعی به ذهن برخی از افراد خطور می کند این است که رابطه چمن مصنوعی و آتش سوزی چیست؟

 

مقاومت چمن مصنوعی در برایر آتش سوزی چگونه است ؟

از آنجایی که مواد به کار رفته شده در چمن مصنوعی شیمیایی است بسیاری از افراد بر این باور می باشند که این مواد آتش می گیرند. و یا روند آتش سوزی را تسریع می کنند. ولی در واقع باید بدانید که چمن مصنوعی از الیاف مصنوعی با دمای ذوب بالا تولید شده است. این الیاف در برابر آتش تا حد زیادی مقاومت دارد. با این حال اگر به مدت طولانی در معرض آتش قرار بگیرد ذوب می شود.

  استفاده کردن از چمن مصنوعی رواج بسیاری پیدا کرده است. علت این موضوع صرفه جویی در مصرف آب و سبزینگی دایمی آن ها است. بنابراین شرکت های تولید کننده از مواد خاصی برای تولید آنها استفاده می کنند که مقاومت آنها را در برابر آتش سوزی بالاتر ببرند. برای مکان هایی که احتمال آتش سوزی در آنها نسبت به مکان های دیگر بیشتر است باید از چمن هایی استفاده کردن که مقاومت بالاتری دارند.

راهکاری برای بالا بردن مقاومت چمن مصنوعی در برابر آتش سوزی و گسترده شدن آن وجود دارد. این راهکار در واقع اجرای چمن مصنوعی است که در نصب آن شن و ماسه داخل الیاف چمن ریخته می شود. این روش اجرا تا حد زیادی از گسترده شدن آتش سوزی در محل جلوگیری می کند.

 

مقاومت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ضدحریق را از کجا پیدا کنیم؟

یکی از نکاتی که در هنگام خرید این چمن ها باید به آن توجه داشته باشید این است که آن را از نمایندگی چمن مصنوعی خریداری نمایید. چرا که آنها این چمن ها را بر اساس استاندارد تولید می کنند. به همین دلیل مقاومت آنها در برابر آتش سوزی نسبت به چمن های دیگری که به صورت تقلبی ساخته می شوند بالاتر است.

بر این اساس به هیچ عنوان از شرکت هایی که به عنوان نمایندگی چمن مصنوعی شناخته نشده اند خرید نکنید. لازم به ذکر است یکی از آیتم هایی که بر قیمت چمن مصنوعی تاثیر گذار است مواد به کار رفته در ساخت آنها است. واضح است که چمن مصنوعی مرغوب قیمت بالاتری هم دارد.

 

جنس چمن مصنوعی

اهمیت مراقبت از چمن مصنوعی

نکته مثبت وجالب توجه اینکه اگر بخشی از چمن سوخت لازم به تعویض کل آن نیست. زیرا الیاف چمن قابل بازسازی هستند. چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی از پیشرفت آتش سوزی تا حدی کم میکند. این یکی از مزیت های استفاده از چمن مصنوعی است.

بر این اساس باید بدانید که این خود شما هستید که از چمن های مصنوعی خود مراقبت می نمایید. برخی از افراد نسبت به مراقبت کردن از آنها حساسیت بیشتری نشان می دهند. به همین دلیل چمن های آنها همیشه زیبا و سالم هستند. برخی دیگر از افراد نسبت به چمن مصنوعی شان دقت کافی ندارند. به همین دلیل است که آنها زود کثیف می شوند و یا اینکه نقاطی از آن آتش می گیرد.

مقاله پیشنهادی: نگهداری از چمن مصنوعی

رعایت فاصله از آتش درطراحی و اجرای چمن مصنوعی

باید دقت داشته باشید که چمن مصنوعی حیاط و چمن مصنوعی پشت بام و چمن مصنوعی تراس با محل آتش مانند آتشکده های موجود فاصله مناسبی داشته باشد. به هیچ عنوان نباید آتشکده یا هر چیز فلزی که در اثر نور خورشید و یا آتش حرارت آن بالا میرود روی چمن قرار گیرد. باید دقت داشته باشید که حتی انداختن آتش های پراکنده و کوچک  مانند ته سیگار، ذغال و … روی چمن مصنوعی باعث از بین رفتن آن میشود

بنابراین نگهداری از چمن مصنوعی، طراحی طبق استانداردها و اجرای به جای آن در سالم ماندن چمن مصنوعی بسیار حایز اهمیت است. همانطور که در شکل زیر می بینید آتشکده روی چمن قرار نگرفته است. با این حال فاصله آن کم است. ممکن است تکه های آتش روی آن بیفتد و به چمن آسیب برساند.

جایگذاری درست چمن مصنوعی

بنالبراین نتیجه می گیریم عبارت نسوز بودن چمن مصنوعی و یا چمن مصنوعی نسوز تنها به معنای بالا بودن نقطه ذوب آن و دیر سوز بودن این چمن ها می باشد. پس رعایت نکات ایمنی و نگهداری درست الزامی است.

1 دیدگاه

  1. راضیه آقامحمدی ۰۰/۰۹/۲۷ در ۰۳:۳۷

    سلام..محصولات خیلی زیبا هستن
    فقط فک میکنم قیمتها یخورده برای اونایی
    که تواندخرید بالا روندارن مشکله
    ممنوندمیشیمدفکراونام باشیم…ممنون از محصولات خوبدوزیبا ومناسبتون

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم