پارکت لمینت مناسب آشپزخانه

برای خرید کفپوش مناسب آشپزخانه گزینه های بسیاری در بازار پیش روی شماست. کفپوش پی وی سی و سرامیک دو گزینه بسیار مناسب برای پوشش کف آشپزخانه هستند. اما ممکن است برخی افراد دوست داشتن باشند که کف آشپزخانه هم مانند بقیه خانه شان پارکت لمینت باشد. در واقع یکدست بودن پوشش کف در سراسر خانه مخصوصا خانه های کوچک نکته مهمی در زیبایی بصری خانه است.

در بسیاری از خانه ها، به دلیل سبک و عملکرد پارکت لمینت اغلب از آن در اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده می شود. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا پارکت لمینت مناسب آشپزخانه است؟ در این مقاله به بررسی پارکت لمینت مناسب آشپزخانه پرداخته ایم تا در صورت لزوم بتوانید بهترین انتخاب را برای آشپزخانه خانه خود داشته باشید.

مقایسه پارکت چوبی و پارکت لمینت مناسب آشپزخانه

پارکت لمینت اگر درست انتخاب شود می تواند گزینه مناسبی برای پوشش کف آشپزخانه می باشد. این پارکت ها دارای سبک خاص و منحصر به فردی هستند که برخی از آنها دارای کیفیت عالی پارکت های های چوبی هستند. اما قیمت پارکت لمینت مناسب آشپزخانه در مقایسه با پارکت چوبی مناسب تری است. علاوه بر این حفظ و نگهداری از پارکت لمینت نسبتا ساده است و احتمال خراشیدگی آن نسبت به پارکت چوبی کمتر است.

پارکت لمینت از چه چیزی ساخته شده است؟

بهترین پارکت لمینت از چهار لایه متمایز تشکیل شده است. پارکت لمینت به طور معمول دارای نمای چوبی می باشد. البته می تواند دارای نمای سنگی نیز باشد. لایه زیرین در این محصولات به عنوان عایق رطوبتی در نظر گرفته می شود. این لایه احتمال آسیب را هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت و آب تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. لایه بعدی به عنوان لایه اصلی در نظر گرفته می شود. این لایه ضخیم ترین و بادوام ترین مولفه کفپوش ها می باشد. این لایه طول عمر و کاربردهای طولانی پارکت در خانه و به ویژه آشپزخانه را تضمین می کند.

ضخامت این لایه ممکن است در برخی موارد چندین میلی متر متفاوت باشد. در بالای لایه اصلی نیز یک لایه قرار گرفته است که باعث می شود نمای این کفپوش به صورت چوبی دیده شود. بالاترین لایه این نوع کفپوش ها نیز از ملامین تشکیل شده است که دارای سطح بادوام و سخت می باشد. این لایه برای حفاظت لایه زیرین خود در برابر آسیب های مختلف طراحی شده است. بنابراین به طور ویژه در برابر آب مقاوم می باشد.

پوشش یکدست پارکت لمینت کف خانه

مقاومت پارکت لمینت در آشپزخانه

آشپزخانه در حقیقت بخشی از خانه می باشد که تمامی افراد منزل در طول روز بارها وارد آن می شوند. همچنین اعضای خانواده در هنگام صرف صبحانه ممکن است در این مکان دور هم جمع شوند. علاوه بر این، پوشش کف این بخش از خانه در معرض خرده های غذا و مایعات قرار می گیرد. همچنین بشقاب ها و ظروف روی آن می افتند. افرادی که در گذشته در آشپزخانه از پارکت لمینت استفاده کرده اند از این موضوع آگاه هستند که این کفپوش ها ممکن است کمی آسیب ببینند.

از این رو فکر می کنند این کفپوش ها به اندازه چوب مقاوم نیستند. اما حقیقت این است که پارکت لمینت مرغوب نیز دارای مقاومت نسبتا خوبی برای استفاده در آشپزخانه است. زیرا لایه ملامین به کار رفته روی این کفپوش ها از آن ها در برابر آسیب های مربوط به افتادن ظروف و ریختن خرده های غذا و نوشیدنی محافظت می کند. هرچند این کفپوش ها در برابر رطوبت مقاوم هستند اما اگر برای طولانی مدت آب روی کفپوش باقی بماند امکان نفوذ آب به این کفپوش ها وجود دارد. حتی در صورت استفاده از پارکت لمینت با کیفیت در آشپزخانه باید این نکته را در نظر داشته باشید که لکه های آب باید در اولین فرصت خشک شوند.

پارکت لمینت مناسب آشپزخانه

شرایط نگهداری پارکت لمینت در آشپزخانه

آیا می خواهید تصمیم قطعی خود را مبنی بر نصب پارکت لمینت با کیفیت در آشپزخانه بگیرید؟ آگاهی از شرایط نگهداری این کفپوش ها در محیط آشپزخانه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در محیط های آشپزخانه کف پارکت ، زمین نسبتا به آسانی به هم ریخته می گردد و از این رو باید به طور مداوم آن را تمیز کنید تا زیبا به نظر برسد. برای تمیز نگه داشتن این نوع پوشش کف باید به طور منظم ذره های کثیفی روی کف را تمیز کنید. همچنین به طور دوره ای برای تمیز کردن کف آشپزخانه به صورت کامل و به دست آوردن نتایج بهتر توصیه می کنیم از جارو و یا واکس استفاده نمایید.

پوشش کف آشپزخانه

نکاتی که برای خرید پارکت لمینت باید در نظر گرفت

پس از بررسی عوامل مختلفی که ذکر کردیم طبیعی است که انتخاب نوع پارکت لمینت مناسب جهت نصب در آشپزخانه برای شما ساده باشد. یکی از عواملی که باید هنگام انتخاب پارکت لمینت مناسب برای آشپزخانه باید در نظر گرفته شود ضخامت آن می باشد. هرچه ضخامت پارکت لمینت بیشتر باشد معایب سطح آشپزخانه را راحت تر می توان مخفی کرد.

علاوه بر آن مقاومت بیشتری هم در برابر رطوبت از خود نشان می دهد. همچنین می توان با استفاده از یک نوع پارکت کف آشپزخانه ضخیم ، صدای تردد کف آشپزخانه را تا حد قابل توجه کاهش داد. بنابراین می توان در خانه محیط آرام ایجاد نمود. بافت کفپوش ها نیز باید در نظر گرفته شود. بهتر است پارکت لمینتی را انتخاب نمایید که دارای بافت صاف باشد. به این معنی که بهتر است پارکت لمینت طرح برجسته برای کف آشپزخانه انتخاب نکنیم.

شرکت فرتاک نمایندگی بهترین و متنوع ترین برندهای پارکت لمینت ایرانی و پارکت لمینت خارجی در غرب تهران است. برای خرید اینترنتی به سایت فرتاک مراجعه نمایید. برای خرید حضوری در شوروم فرتاک منتظر شما عزیزان هستم.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.