پرده روز و شب

برای خرید پرده گزینه های بسیاری در بازار پیش روی شماست. با شناخت خصوصیات هر کدام از انواع پرده می توانید برای هر فضا انتخابی مناسب داشته باشید. پرده روز و شب نسل جدیدی از پرده است که به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. در این مقاله با ما باشید تا به طور کامل پرذه شب و روز و یا پرده دو مکانیزم را بشناسید.

پردهای شب و روز چیست؟

پرده شب و روز یا دو مکانیزه از انواع پرده دکوراتیو است. این محصول در واقع از دو پرده تشکیل شده است. این پرده ها به شکل عمودی حرکت کرده و باز و بسته می شوند. هر کدام از این پرده ها به تنهایی مکانیزم جداگانه ای دارند. هر پرده مستقل از دیگری عمل می کند. به همین دلیل نام دیگر این محصول، پرده دو مکانیزم است. هر کدام از این پرده های پرده شید جداگانه ای است.

پرده زیرین معمولا از یک پارچه ی یکرنگ و یکدست تشکیل شده است که وظیفه ی کنترل نور را به عهده دارد. می توانید از انواع آستر های موجود که از بیرون دید ندارند استفاده کنید. لایه ی رویی معمولا از یک لایه پارچه طور طرحدار یا ساده تشکیل شده است که برای زیبایی است. این لایه را نیز می توانید از انواع تور های کلاسیک، فانتزی، مدرن، گلدار، بچه گانه و … انتخاب کنید. نقش دیگر لایه ی رویی در بازی با لایه ی زیرین برای تنظیم میزان نور ورودی است.

پرده دابل شید

تنظیم نور با پرده دبل

درست است که در این نوع پرده مانند پرده زبرا نمی توانید تنظیم نور را به شکل سایه روشن و با دقت بالایی انجام دهید. ولیکن در این نوع پرده نیز می توانید توسط دو لایه شید و پارچه ی توری و با بستن هر دو کاملا فضای شب را ایجاد کنید. با باز کردن هر دو و یا لایه ی زیرین نیز می توانید فضای روز و روشن کامل را ایجاد نمایید. با نصفه باز کردن هر یک نیز می توانید میزان نور ورودی را تنطیم نمایید.

انواع نام های پرده شب و روز

لازم است تا انواع نام های مدل پرده دو مکانیزم را بشناسید تا هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. پرده دوبل یا دبل، پرده شب و روز، پرده دابل شید ، پرده دو مکانیزه ، پرده دو منظوره ، پرده دو گیربکس و پرده دو لایه نام هایی است که در بازار برای این محصول استفاده می گردد. در واقع همه ی این نامها یک معنی دارند و به خاطر سپردن آها کار مشکلی نیست. البته نام پرده زبرا شب و روز هم برای این محصول استفاده می شود ولی این محصول در واقع پرده زبرا نیست.

مزایای پرده شب و روز

پرده شب و روز مزایای بسیاری دارد که شامل موارد زیر است:

  • نصب سریع و آسان
  • قابلیت تنظیم نور ورودی
  • قابل شستشو
  • کاربری راحت و آسان
  • نوعی پرده مدرن است که می تواند جایگزین پرده های پارچه ای لوکس و گرانقیت باشد.
  • طرح های بسیار متنوع و قابلیت همخوانی با انواع دکوراسیون ها
  • مناسب برای کاربریهای تجاری، اداری و همه ی قسمت های خانه
  • مناسب مکان هایی که با کامپیوتر کار می کنند و میخواهند هنگام کار با کامپیوتر فضا در حالت شب و بدون نور طبیعی باشد.

معایب پرده دبل شید

تنها ایرادی که بر پرده شب و روز دو مکانیزم وارد است، وزن بالای آن نسبت به پرده شید، پرده زبرا و … است. دلیل آن هم این است که در واقع دو پرده موازی هم اجرا شده اند. قیمت آن نیز به طبع به همین علت بیشتر است.

تفاوت پرده شب و روز و شید

نحوه ی کارکرد پرده دبل

این محصول به دو صورت دستی و برقی در بازار عرضه می شود.

مدل دستی:این مدل شانل زنجیری برای هر لایه ( 2 عدد زنجیر ) می باشد که می توان در سمت چپ یا راست بسته به صلاح دید مشتری نصب شوند.

مدل برقی:دراین مدل از دو عدد موتور جهت بالا پایین کردن پرده ( یکی برای تور و یکی برای حریر ) و یک ریموت کنترل استفاده می شود.

 

تفاوت پرده های دومکانیزم با پرده شید رول

تنها تفاوت این پرده با شید رول این است، که پرده شید دارای یک لایه است. اما پرده دو مکانیزم دارای دو لایه قابل کنترل است. همچنین پرده دو مکانیزم نسبت به پرده‌های زبرا و شید گران تر می‌باشد.

نحوه اندازه گیری پرده شب و روز

نحوه اندازه گیری به دو روش داخل چهارچوب و خارج از چهارچوب انجام می گیرد:

خارج از چهارچوب

ابتدا یک کاغذ، خودکار و متر برای اندازه گیری آماده کنید.
 سپس عرض پرده را اندازه گیری کنید. برای اینکه پرده به صورت کامل پنجره را بپوشاند، به عرض اندازه گیری شده ۱۰ سانتی متر به اعداد به دست آمده اضافه نمایید.
 بعد از اندازه گیری عرض، ارتفاع را اندازه گیری کنید و ۱۵ سانتی متر به ارتفاع اضافه کنید تا از پوشش کامل پنجره اطمینان داشته باشید.

پرده دو مکانیزم

داخل چهارچوب

 ابتدا لوازم لازم چون خودکار، کاغذ و متر را آماده کنید
. سپس عرض چهار چوب پنجره را به صورت کامل اندازه گیری کنید، برای مطمئن شدن از این اندازه به شما پیشنهاد می‌کنیم که عرض را در سه نوبت از بالا تا پایین اندازه گیری کنید. کوچکترین عرض را یادداشت کنید. سپس حداقل یک سانتی متر برای اطمینان از قرار گرفتن قاب در
چهار چوب از عرض پرده کم کنید. بعد از اندازه گیری عرض، ارتفاع را به همین روش اندازه گیری کنید.

نصب پرده شب و روز

نصب پرده شب و روز باید توسط نیروی ماهری انجام پذیرد. زیرا وزن بالایی دارد و چون دو پرده موازی یکدیگر هستند، اگر درست نصب نشود ممکن است با هم تداخل پیدا کنند. براین نصب پرده دبل از تیم نصب فرتاک کمک بگیرید.

پرده دبل شید مناسب برای کاربری اداری و تجاری

تنوع پرده شب و روز بسیار بالا است. از طرح های ساده آن می توانید برای فضای اداری و تجاری استفاده نمایید. مخصوصا برای فضاهایی که تعداد زیادی کامپیوتر در حال استفاده است، بسیار گزینه ی مناسبی است.

پرده دبل مناسب مسکونی

پرده شب و روز طرح های متنوعی دارد. لایه رویی که از تور و پارچه است در رنگها و طرح های بسیار متنوعی تولید می گردد. انواع طرح های پرده دو مکانیزم گلدار، پرده شب و روز هندسی، پرده دبل گلدوزی و … را می توانید در این محصول ببینید. بنابراین این محصول مناسب همه ی قسمت های خانه است. پرده برای پذیرایی، پرده برای اتاق خواب، پرده برای آشپزخانه و …. قابل استفاده است. بنابراین انواع مدل پرده دو مکانیزم را در سایت فرتاک ببینید و سفارش دهید.

پرده آشپزخانه

خرید پرده شب و روز

خرید پرده دو مکانیزم را از نمایندگی پرده دبل در غرب تهران انجام دهید. شرکت فرتاک بورس پرده در غرب تهران است. از همه ی طرح های این محصول عکسهای با کیفیتی تهیه کرده ایم که در سایت فرتاک موجود است. همچنین قیمت پرده شب و روز را در سایت فرتاک ببینید. تیم فرتاک شما را در اندازه گیری و انخاب درست راهنمایی خواهند کرد. اراسال به سراسر کشور همه روزه صورت می گیرد. خرید اینترنتی پرده شب و روز را با فرتاک تجربه کنید.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم