چمن مصنوعی تزیینی ایرانی

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که هر روز با چمن مصنوعی سروکار داشته یا برای خرید چمن مصنوعی با سوالات زیادی رو به رو هستید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

چمن مصنوعی یک محصول غیر طبیعی ساخته دست بشر است. چمن مصنوعی را برای مناطقی بیشتر به کار می برند که امکان رشد و یا نگهداری مناسب از چمن طبیعی وجود ندارد. در مناطق شمالی کشورمان به دلیل بارندگی های پیاپی استفاده از چمن مصنوعی باعث می شود تا مشکلاتی مانند رشد یا نگهداری از این چمن کاهش یابد. در بسیاری دیگر از شهرهای کشورمان نیز از چمن های مصنوعی برای مواردی مانند سالن ورزشی سیار، سالن ورزشی برای پارک ها پوشش مناظر داخلی یا خارجی خانه یا محیط کار و... استفاده می کنند.

برای خرید یک کفپوش چمن مصنوعی مناسب حتماً باید به ویژگی های این چمن برای استفاده در محیط مورد نظر توجه نماییم. کفپوش چمن مصنوعی معمولاً کمی تیز بوده و نسبت به چمن طبیعی ماهیت خشن تری دارد. چمنهای مصنوعی دارای بلندی پرز، تراکم، رنگ الیاف و ابعاد رول گوناگونی هستند.

مواد مورد استفاده در ساخت این نوع چمن ممکن است در فروش چمن مصنوعی و کیفیت آن تاثیر گذار باشند. هر اندازه از مواد بی کیفیت استفاده شود میزان فروش چمن مصنوعی پایین تر آمده و مشتری با چمن مصنوعی ارزان قیمت تری رو به رو می شود.

استفاده از چمن مصنوعی می تواند مزایای بسیاری را به دنبال داشته باشد. حذف و کاهش هزینه های آماده سازی زمین و هزینه کاشت و نگهداری برای چمن مصنوعی باعث استقبال بسیار زیاد از این تکنولوژی شده است. از چمن های مصنوعی می توانیم به صورت دائمی استفاده کنیم در حالی که چمن های طبیعی عمر محدودی دارند. یکنواختی سطح این چمن ها و همچنین مقاومت بسیار بالا در برابر عواملی مانند حرکات فیزیکی بازیکنان باعث شده تا روز به روز استفاده از آن ها گسترده تر شود.

چمن مصنوعی تزیینی ایرانی شامل انواع چمن های مصنوعی تولید شده در ایران است. محصولات چمن مصنوعی مانا چمن، چمن مصنوعی ظریف مصور و چمن مصنوعی دنیای چمن دارای انواع و مدلهای گوناگونی هستند. ضخامت كمتر و لطافت بیشتر پوشش‌های مذكور، كاربرد چنین چمن‌هایی را در اماکن كوچك و كاربردهای غیر حرفه ای موجب گشته است. این چمنها را میتوان در مکانهای گوناگونی مثل پشت بامها، حیاط و باغها، تراس های ساختمانها، مهد کودک ها و سایر کاربری های مشابه استفاده نمود.