چمن مصنوعی را بهتر بشناسیم

آشنایی با چمن مصنوعی :

بسیاری از افراد آشنایی با چمن مصنوعی ندارند و به همین دلیل باید پیش از اینکه اقدام به خرید آن نمایند با ویژگی های آن آشنایی کاملی داشته باشند. حال میخواهیم چمن مصنوعی را بهتر بشناسیم. در واقع باید بدانید که چمن مصنوعی مانند فرشی می باشد که از نخ های پلی پروپیلن و پلی اتیلنی تهیه شده است که از آن برای بسیاری از مکان ها استفاده می کنند. این چمن های مصنوعی یک جایگزین بسیار مناسب برای چمن های طبیعی می باشند. همانطوری که می دانید مراقبت کردن از چمن های طبیعی نیاز به توجه و دقت بسیاری دارد ولی اگر از چمن مصنوعی استفاده کنید دیگر نیازی نیست هر روز از آن مراقبت کنید.

 این چمن ها به قدری شبیه چمن های طبیعی هستند که زیبایی آنها هم دست کمی از آن ندارد، بلکه از آنجایی که آنها رنگ سبز زیبا و طبیعی دارند تاثیر بیشتری در طراحی فضای مورد نظر شما خواهند گذاشت. از چمن مصنوعی در ابتدا برای ورزشگاه ها استفاده می شد، ولی بعد از مدتی از آنجایی که آنها زیبایی بسیاری داشتند در برخی از مکان های مسکونی، تجاری و … هم مورد استفاده قرار گرفت. یکی از اهداف اصلی تولید این چمن ها این بوده است که، مصرف آب را برای چمن های طبیعی کاهش دهند و همچنین دیگر نیازی به مراقبت و نگهداری ندارد. یکی از نکاتی که در هنگام خرید این چمن ها باید به آن دقت بسیاری داشته باشید این است که جنس مرغوب و با کیفیت آن را خریداری کنید، چرا که اگر این محصول استانداردهای لازم را نداشته باشد بدون شک برای شما مضراتی را به بار می آورد.

 

چمن مصنوعی را بهتر بشناسیم
 
تاریخچه تولید چمن مصنوعی :

شما برای اینکه به خوبی با چمن مصنوعی آشنایی داشته باشید باید در مورد تاریخچه آن اطلاعات بیشتری را به دست آورید. این چمن ها در دهه ۶۰ میلادی در کشور آمریکا تولید شدند و در آن زمان توجه بسیاری از افراد را جلب کردند. اولین بار که این چمن مشاهده شد در استادیوم استرودم بود و از آنجایی که این استادیوم تازه ساز بود از این چمن ها برای زیبایی بیشتر آن استفاده کردند. یکی از شرکت های مشهور آمریکا به نام مونسانتو که شرکت بسیار بزرگ و چند ملیتی بود این چمن ها را برای اولین بار تولید کرد و نام آن را استرو تورف نهاد.

اولین نوع از کفپوش چمن مصنوعی که وارد بازار شد نخ های بسیار کوتاهی داشت که در هم تنیده شده بودند و نیازی به موادی که آنها را پر کنند نداشتند. بعد از مدتی که از تولید این چمن ها گذشت ماسه های سیلیسی را در لابه لای آن اضافه کردند. از آنجایی که امروزه بیشتر ورزشگاه های دنیا از این چمن ها استفاده می کنند تولید آنها به گونه ای شده است که در بین این نخ های درهم تنیده شده خرده لاستیک و سیلیس را هم به کار می برند. در واقع وجود این مواد در بین این نخ ها الزامی است و موجب زیبایی و دوام بیشتر آنها می شود. از آنجایی که از این چمن ها برای محیط های دیگری هم استفاده می شود باید به زیبایی آنها هم اهمیت بسیاری دارد تا فضای مورد نظر شما را زیباتر کند.

 

چمن مصنوعی

 

چمن مصنوعی تزئینی :

همانطوری که تولید چمن مصنوعی داستان و سرگذشت خودش را دارد باید بدانید که تولید چمن مصنوعی تزئینی هم دارای فراز و نشیب های زیادی می باشد. همانطوری که بیان کردیم چمن های مصنوعی که کاربرد ورزشی داشتند در کشور آمریکا تولید شدند و مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفتند. بعد از آن در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود که در آمریکا برخی از افراد به این موضوع فکر کردند که از این چمن ها برای محیط های تجاری و مسکونی هم استفاده کنند، چرا که نگهداری کردن از چمن های طبیعی بسیار سخت بود و باید آب زیادی را برای مراقبت از آن مصرف می کردند.

یکی از کشورهایی که بعد از آمریکا از چمن مصنوعی استفاده بسیاری کرد استرالیا بود، چرا که آب و هوای آن هم دقیقا شبیه کشور آمریکا بود. از آنجایی که روز به روز تکنولوژی پیشرفت می کند دستگاه های تولید این چمن ها هم پیشرفت کرده است. نخ هایی که در این دستگاه ها برای تولید چمن های مصنوعی تولید می شود بسیار زیبا و طبیعی می باشد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از آنها برای زیبایی طراحی فضای مورد نظر خود از آن استفاده می کنند.

امروزه بیشتر برج های ساختمانی دارای روف گاردن می باشند، آنها می توانند با استفاده کردن از چمن مصنوعی برای پشت بام زیبایی فضای ساختمان را بیشتر کنند و همچنین با استفاده نکردن از چمن های طبیعی به عمر و ماندگاری ساختمان ها افزایش بخشند. البته باید بدانید که از چمن مصنوعی در برخی از مکان های دیگر مانند مدارس، ورودی هتل ها، رستوران ها، ویلاها و … استفاده می شود و امروزه طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده است.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم