دیوار سبز مصنوعی

گرین وال چیست؟

به طور کاملا ساده و مختصر می توان گفت که گرین وال ها که با نام دیوار سبز مصنوعی نیز شناخته می شود، دیواری پوشیده شده از گیاهان طبیعی و مصنوعی است که همانند ساختمان های قدیمی به صورت طبیعی رشد کرده و کل دیوار را می پوشاند. این دیوارهای سبز از نظر بصری جذابیت خاصی داشته و از این رو می تواند به صورت کلی نمای ساختمان را تغییر دهد. گرین وال ها قابل اجرا در نمای داخلی و بیرونی ساختمان هستند و می توان از انواع گیاهان برای آن استفاده کرد. گرین وال ها به نام های دیگری همچون دیوار زنده، دیوارهای زیستی، باغ های عمودی و ... نیز شهرت دارند.

امروزه زندگی شهرنشینی و افزایش تعداد خودروها باعث شده که به شدت آلودگی هوا افزایش یابد. به همین دلیل دوست داران محیط زیست و علاقه مندان به طبیعت با همکاری یکدیگر ایده ای بسیار جدید را طراحی کرده اند که نه تنها بر روی زیبایی نمای شهری تاثیرگذار است، بلکه برای سلامت محیط زیست نیز مفید می باشد. گرین وال یا دیوار سبز دیواری پوشیده شده از گیاه است که از نظر بصری جذابیت بسیاری دارد. امروزه با استفاده از روش های مهندسی شده می توان در داخل و یا خارج از ساختمان دیواری بسیار سرسبز و جذاب را ایجاد کرد. وجود گرین وال می تواند زیبایی شهر و یا نمای داخلی و بیرونی ساختمان را به صورت چشمگیری افزایش دهد. علاوه بر زیبایی، گرین وال ها می تواند اکسیژن محیطی مورد نیاز را نیز تامین کند. ( گرین وال های طبیعی)

گرین وال مصنوعی

در حدود 40 سال پیش اولین دیوار سبز مصنوعی در آمریکا به بازار عرضه شد. تولید این گرین وال ها نیز 25 سال پیش در اروپا آغاز گردید. همچنین ورود این دیوارها از 10 سال پیش آغاز شده و تاکنون اغلب ساختمان ها از این نماها برای ساختمان خود بهره برده اند. همان طور که می دانید ایده دیوار سبز یا گرین وال از روی طبیعت گرفته شده و از این رو افراد برای ساخت گرین وال ها از طبیعت ایده گرفته اند. در واقع گرین وال های مصنوعی نیز از روی این نماها الگوبرداری شده اند و تنها تفاوت آن ها با گرین وال های طبیعی در مصنوعی بودن گل و گیاهان موجود بر روی آن ها می باشد

دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی از مواد اولیه پلیمر صنایع پتروشیمی کشور تولید شده است. بنابراین ثبات رنگ و کیفیت محصول در مقابل نور خورشید از جمله خصوصیات اصلی این محصول است. این محصول که شباهت بسیار زیادی به گونه ی طبیعی خود دارد مزایا و کاربردهای متنوعی دارد. یکی از مزیت های دیوار سبز یا گرین وال عدم نیاز به آب دادن مانند گل ها و سبزینگی های طبیعی است. از دیگر مزایای دیوارهای سبز نسبت به گل ها و گیاهان طبیعی این است که محل جمع شدن جانوران و حشرات نیستند. از این رو از دیوار سبز مصنوعی در فضاهای بسته نیز به راحتی می توان استفاده کرد. ساخت دیوار سبز در خانه به فضای خانه حس سرزندگی القا می نماید.

گیرین وال - فرتاک - دیزاین

انواع گرین وال طبیعی

وجود شرایط و نماهای مختلف باعث شده که گرین وال ها در انواع مختلفی طراحی شود و از این رو به راحتی می توان آن را در انواع مکان ها اجرا کرد. از جمله انواع گرین وال ها عبارت است از:

گِرین وال های کابلی: گِرین وال کابلی معمولا برای گیاهان رونده که رشد سریع تری در مقایسه با سایر گیاهان دارند مورد استفاده قرار می گیرد. این کابل ها دارای قابلیت حرارتی بالایی هستند و توسط اسکوپ های استیل به هم وصل می شوند. معمولا فلاور باکس های مورد استفاده در گرین وال های کابلی به شکل طولی قرار می گیرند.

دیوار سبز مدولار: این دیوارها از داربست های فلزی تشکیل شده است که توسط پنل های خاص بر روی دیوار نصب شده و پس از آن گیاهان مخصوص بر روی آن کشت می گردند. این نوع گرین وال ها به صورت پیش ساخته نیز موجود هستند. گرین وال های مدولار ابعاد کوچک تری نسبت به گرین وال های کابلی دارند و اغلب برای بالکن ها، لابی ها، بالکن ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

گِرین وال نمد پلیمری: گِرین وال های نمد پلیمری به صورت عمودی اجرا می شوند. در ساخت این نوع گرین وال ها از نمد پلیمری استفاده شده و از این رو دارای قابلیت زهکشی می باشند. این گرین وال ها بسیار مدرن بوده و معمولا جهت تهویه مناسب به کار برده می شوند.

گِرین وال شبکه ای: گِرین وال های شبکه ای معمولا از جنس فولاد هستند و اکثرا برای گیاهان بالا رونده مناسب می باشند. گرین وال های شبکه ای به سازه ساختمان متصل می گردند. البته برای اجرای این نوع گرین وال ها بهتر است از گیاهان با رشد کندتر استفاده شود.

گِرین وال هیدروپونیک: گِرین وال های هیدروپونیک به طور معمول گیاهان کاشته شده می بایست اغلب از آب تغذیه کرده و برای رشد این گیاهان از خاک استفاده نمی شود. به همین علت دارای ضخامت کمی بوده و برای انواع گیاهان به کار برده خواهد شد. گرین وال های هیدروپونیک این قابلیت را دارد که هر نوع طرح و مدلی را بر روی آن اجرا کرد. قابلیت بازگشت آب به چرخه آبرسانی یکی از مهم ترین مزایای این نوع گرین وال ها بوده که در نتیجه باعث مصرف بهینه آب خواهد شد

دیوار سبز - فرتاک دیزان

انواع دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی از شبیه سازی گیاهان مختلفی ساخته شده اند که بعضا به تکی یا ترکیبی تولید می گردند. ساختار این محصول به صورت تایلی با سایز های مختلف است. سایزهای متداول جهت این محصول 25 در 25 سانت و 30 در 40 سانت و 50 در 50 سانت و 60 در 40 سانت است. برگهای مختلف به صورت تک تک روی پایه پشت نصب شده و یک پوشش یک دست را ایجاد می نماید. این تایلها دارای فاق و زبانه هایی هستند که آنها را به یکدیگر متصل می نماید. گرین وال مصنوعی به صورت ترکیبی نیز با گیاه مصنوعی در حالت های نصب و اجرا می گردد که باعث می گردد نمایی طبیعی تر به بیننده القا نماید.

نگهداری از دیوار سبز

از آنجایی که این محصول اصولا به شکل عمودی اجرا می شوند، گرد و غبار کمتری بر روی آن ها می نشیند. بنابراین کمتر نیاز به تمیز کردن دارند. تمیز  کردن این  محصولات با آب و مواد شوینده معمولی امکان پذیر است. خاک و غبار نشَسته بر روی دیوار سبز مصنوعی را می توانیم با فشار باد دستگاه های دمَنده و گردگیرهای پَر یا نخی نیز تمیز کنیم. به طوری که ظاهر دیوار سبز مثل روز اول پاکیزه و نو شود. البته توجه داشته باشید که وسایل گردگیری به برگ های پنل گیر نکند. زیرا باعث کنده شدن آنها خواهد شد. توجه داشته باشید که این محصول باید از اجسام داغ و آتش دور باشد.

نصب دیوار سبز

اجرای گرین وال با استفاده از میخ، پیچ، منگنه صنعتی، بست فلزی، چسب، سیم مفتول و... بر روی دیوار انجام می شود. همچنین می توان از سازه های پلاستیکی، چوبی و فلزی پیش ساخته به عنوان بستر مستحکم نصب پنل های گرین وال مصنوعی و تایل دیوار سبز مصنوعی استفاده نمایید. سپس آنها را با بست کمربندی تثبیت کنید. این محصول را می توان با قیچی و یا کاتر برش داده و با متریال های دیگر ترکیب کرد و بر روی دیوار اجرا نمود. طراحی دیوار سبز مصنوعی و اجرای دیوار سبز و ترکیب آن با سایز دیوارپوش ها دکوراسیون فضای شما را متحول می نماید. همچنین می توانید در صورت لزوم این پنل ها را بدون اینکه آسیب ببیند باز کرده و به دیوار دیگری انتقال داد.

خرید دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی قیمت های متنوعی دارد. بنابراین برای خرید گرین وال ارزان و مناسب بهتر است که تمامی مدل های این محصول را به صورت دسته بندی شده ببینید. به این شکل می توانید طرح ها و قیمت ها را با یکدیگر مقایسه نمایید. قیمت دیوار سبز مصنوعی و عکس با کیفیت تمامی این محصولات در سایت فرتاک موجود است. فروش تجهیزات دیوار سبز و فروش لوازم دیوار سبز در سایت شرکت فرتاک امکان پذیر است. بنابراین خرید اینترنتی دیوار سبز برای شما بسیار آسان خواهد بود. همچنین برای مشاهده محصولات از نزدیک و خرید حضوری به شوروم فرتاک در غرب تهران مراجعه نمایید.

مشخصات دیوار سبز توضیحات
ابعاد بسته به مدل 25 در 25 و 30 در 40 و 50 در 50 و 60 در 40 سانت
قابلیت شستشو صد در صد
مقاومت در برابر اشعه آفتاب دارای قابلیت آنتی یو وی هستند
روش نصب پیچ و رولپلاک مستقیم خود گرین وال به دیوار یا توری فلزی و اتصال گرین وال با بست به توری فلزی

تماس با ما فرتاک دیزاین

سوالات متداول: