پرسشهای متداول

خرید اینترنتی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می‌گردد. ضمن اینکه در خرید اینترنتی کالا را در محل مورد نظر خودتان تحویل می‌گیرید. 

بله، شما می‏‌توانید در هر زمان مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار کافی‌ست وارد حساب کاربری خود شوید و در قسمت اطلاعات حساب کاربری، اطلاعات و رمز عبور خود را ویرایش کنید.

باید گزینه «رمز عبور را فراموش کرده ام» را بزنید. پسورد جدیدی برای ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پس از ثبت سفارش، پیامکی و ایمیلی از طرف سایت برای شما ارسال خواهد شد تا از آغاز روند خرید خود مطمئن شوید. همچنین تمامی تغییرات بر روی سفارش شما اطلاع رسانی خواهد گردید.

بله، بعد از هماهنگی با ما ‌می‌توانید در روز و ساعتی که تعیین می‌کنید کالا‌یتان را دریافت کنید. البته بازه زمانی مشخص شده در سایت، معیار تحویل کالای شما خواهد بود و هرگونه توافق غیر آن، بایستی با هماهنگی قبلی و اخذ تاییدیه باشد.

برای امنیت کامل شما، هیچ‌گونه اطلاعاتی از حساب بانکی یا شماره کارت شما ذخیره نمی‌گردد و شما به صفحه بانک هدایت می‌شوید.

بله، شما می توانید در مراحل خرید، تعیین کنید که کالا برای فرد دیگری ارسال گردد و مشخصات و آدرس وی را ثبت نمایید.

شما می‌توانید با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب، هزینه سفارش‌تان را پرداخت کنید.

با توجه به سفارشی بودن کالاها، محدودیتی در امر تعداد سفارش گذاری نخواهد بود. ولیکن در صورت بروز مشکل در حین سفارش گذاری، لطفا با ما تماس بگیرید.

شما در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش سفارش هایی که در ساعت‏ های غیرکاری ثبت می‌‏شوند، در اولین ساعت های کاری روز بعد و با اولویت بالاتر نسبت به سفارشات روز بعد انجام خواهد شد.

بله، قیمت‌ها به‌طور منظم کنترل و بروزرسانی می گردند.

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت، شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع نباید نگران باشید چرا که پول شما پس از مغایرت گیری توسط خود بانک و به‌صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌شود. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

ما کالای خریداری شده را به صورت کاملا مطلوب بسته بندی می کنیم تا مطمئن شویم که کالا سالم به دست شما برسد. در صورت بروز حوادث خاص در حین حمل کالا، مسئولیت موضوع با شرکت حمل کننده خواهد بود.

این خود شما هستید که بر اساس زمان و هزینه، انتخاب می‌کنید که کالای مورد نظرتان با کدامیک از روش‌های حمل‌ونقل به دست شما برسد. البته معمولا بر حسب شهرستان محل تحویل، نحوه ارسال کالا مشخص خواهد گردید.

بدلیل سفارشی بودن کالاهای این فروشگاه بر حسب نیاز مشتری، امکان عودت کالا پس از تایید نهایی وجود نخواهد داشت.

هنوز سوالاتی دارید که پاسخ داده نشده است؟

با ما تماس بگیرید و از مشاوره ما استفاده نمایید.