ابزار روکوب

مشخصات محصول

  • طول شاخه: 2/4 و 2/8 و 3 متر
  • عرض پروفیل: 1 ، 1/5 ، 1/6 ، 1/8 ، 3 ، 5 سانتیمتر
  • متریال: ام دی اف روکش پی وی سی و پلی استایرن
  • دارای رنگ بندی متنوع
  • کشور سازنده: ایران

ابزار روکوب

ابزار روکوب از ابزارهای پرکاربرد برای کف فضاهای داخلی ساختمان و دیوارها محسوب می گردد. اگرچه این ابزار بیشتر به عنوان ابزاری دکوراتیو استفاده می شود، با این حال بسیار کاربردی و پر طرفدار است. مخصوصا اگر برای پوشاندن کف فضا از پارکت لمینت و یا پارکت چوبی استفاده کرده باشید و یا برای دیوار ها از دیوارپوش پی وی سی و یا ام دی اف استفاده کرده باشید، احتمالا به ابزار روکوب نیاز پیدا خواهید کرد.

برای مشاهده انواع روکوب پی وی سی و روکوب ام دی اف رنگ‌ بندی آن و خرید آنلاین این محصول به سایت فرتاک‌ دیزاین مراجعه نمایید‌‌. مشخصات هر محصول را به طور کامل در سایت دکوراسیون داخلی فرتاک مراجعه نمایید. آشنایی با ابزارهای ساختمانی از جمله ابزار روکوب pvc و ابزار روکوب MDF باعث می شود به جا و به اندازه از آنها استفاده نمایید تا طراحی داخلی زیبا و منحصر به فرد داشته باشید.

روکوب چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر می خواهید بدانید روکوب چیست به این مثال توجه نمایید. فرض کنید کف فضای خانه شما به طور کامل با پارکت پوشانده شده است. حال شما می خواهید قسمت ناهارخوری را به شکلی از فضای نشیمن بدون دیوار جدا کرده و تعریف نمایید. در این صورت می توانید بر روی دیوار و یا کف تغییر ایجاد نمایید تا این فضا تعریف شود. میتوانید حد فاصل فضای ناهارخوری را با اجرای روکوب در کف فضا تعریف نمایید.

همچنین می توانید با تسمه پی وی سی و تسمه ام دی اف طرح های زیبایی بر روی کف ایجاد نمایید. مثلا آن را به شکل یک کادر دور‌ تا دور فضا اجرا نمایید. این دیگر بستگی به سلیقه شما و طراح داخلی فضا دارد که چگونه از روکوب پی وی سی و روکوب ام دی اف به عنوان یک ابزار دکوراتیو استفاده نماید. مثال گفته شده برای دیوار نیز صدق می کند. استفاده از ابزار دکوراتیو روکوب برای دیوارها نیز بسیار رایج است. بر روی دیوارها نیز برای ایجاد قاب بندی و طرح دادن به دیوار می توان از ابزار روکوب استفاده نمود.

مشخصات ظاهری روکوب پی وی سی و روکوب ام دی اف

ابزار روکوب pvc  که با نام تسمه پی وی سی نیز شناخته می شود مقطع ساده ای دارد. یک نیم داره خوابیده را تصور کنید. قسمت کوچکی از بخش منحنی آن را با یک خط افقی برش دهید. به این ترتیب بخشی از یک نیم دایره مقطع ابزار روکوب pvc خواهد بود. پروفیل روکوب پی وی سی مانند سایر ابزارهای ساختمانی به شکل شاخه ای تولید و عرضه می شود. طول شاخه های این محصول ۲۸۰ و 240 و 300 سانتیمتر است.

طول مقطع پروفیل تسمه پی وی سی یا روکوب پی وی سی ۳۲ و یا ۴۷ سانتیمتر است که با نام روکوب ۳ سانت و روکوب ۵ سانت در بازار شناخته می شود. ارتفاع آن نیز ۸ میلیمتر است. اما به دلیل کرو بودن و یا منحنی بودن لبه های این محصول پاگیر نیست و کاملا کف فضا می خوابد. روکوب یا تسمه پی وی سی رنگ بندی متنوعی دارد که با هر نوع پارکت و یا دیوارپوشی قابلیت همخوانی خواهند داشت.

ابزار روکوب ام دی اف هم همانند تسمه پی وی سی شکل مشابهی دارد و معمولا در عرضهای 3 و 5 سانتیمتر و طول شاخه 280 سانتیمتر تولید می گردد.

روش محاسبه قیمت ابزار روکوب

برای محاسبه قیمت تسمه پی وی سی یا تسمه ام دی اف ابتدا باید طول قسمت‌هایی را که می‌خواهید با این محصول بپوشانید را اندازه گرفته و با هم جمع کنید. سپس عدد به دست آمده را بر ۲۸۰ که ‌طول شاخه روکوب یا تسمه pvc است تقسیم نمایید. عدد به دست آمده را به بالا رند نمایید‌ دقت کنید از تیم فروش فرتاک یا نصاب مورد نظرتان در مورد میزان پرت ابزار روکوب یا تسمه موقع اجرا سوال نمایید‌ به این ترتیب ممکن است لازم باشد شاخه یا شاخه های بیشتری خریداری نمایید.

هر شاخه ابزار روکوب قیمت مشخصی دارد که میتوانید به صورت آنلاین و به روز شده در سایت فرتاک دیزاین مشاهده نمایید. در آخرین مرحله از محاسبه قیمت تسمه پی وی سی یا قمیت تسمه ام دی اف ، قیمت هر شاخه را در تعداد شاخه مورد نیاز ضرب نمایید. به این ترتیب قیمت روکوب پی وی سی یا قیمت روکوب ام دی اف مورد نیازتان مشخص می شود. میتوانید خرید روکوب را به صورت آنلاین از سایت فرتاک دیزاین انجام دهید.

ارسال تسمه پی وی سی یا تسمه ام دی اف به سراسر کشور نیز توسط باربری های مطمین و در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. برای خرید ابزار روکوب به صورت حضوری کافی است که به شوروم فرتاک واقع در غرب تهران مراجعه نمایید و سمپل ابزار تسمه پی وی سی یا روکوب ام دی اف را از نزدیک مشاهده نمایید. بهترین قیمت روکوب PVC یا تسمه MDF را از تیم فروش فرتاک دیزاین بخواهید. ارایه بهترین کیفیت و قیمت ابزار تسمه اتفاقی نیست و حاصل سالها تجربه تیم فرتاک در زمینه ی فروش محصولات دکوراسیون داخلی است.

جمع بندی و نتیجه گیری

ابزار روکوب pvc و یا تسمه ام دی اف ابزاری دکوراتیو است که برای ایجاد زیبایی و یا جداسازی فضا یا سطح بر روی کف فضا و دیوارها اجرا میگردد. انواع تسمه پی وی سی و ام دی اف و قیمت ابزار روکوب را به صورت آنلاین در سایت فرتاک دیزاین ببینید. خرید ابزار روکوب به صورت اقساطی نیز امکان پذیر است. هدف ما جلب رضایت شما است.