گیاه مصنوعی

گیاه مصنوعی

دراین روزها انسان ها زمان رسیدگی به گل های طبیعی را ندارند به همین علت گیاهان مصنوعی را به جای گیاهان طبیعی در بازار برگزیده اند.

یکی از مهمترین ویژگی های گیاهان مصنوعی این است که نیازی به مراقبت و رسیدگی ندارند ودارای قیمت های مناسب و مقرون به صرفه نسبت به گیاهان طبیعی می باشند. در ادامه این مطلب نکات مهمی که با گیاهان مصنوعی مرتبط هستند را بررسی می کنیم با ما همراه باشید.

با توجه به پیشرفت علم شیمی و صنعت پتروشیمی و اختراع مواد مصنوعی مختلف، ساخت گیاه مصنوعی در دنیای امروزی ممکن و متداول شده است.

با تولید بیش از حد ماده پلی اتلین در سال های جنگ جهانی دوم کاربردهای متنوع این پلیمر بادوام و شگفت انگیز حجم زیادی از توجه مردم را به خود جلب نمود.

تقریبا تمامی وسیله ها با پلاستیک های مختلف تولید می شوند و در بازار نیز دارای استقبال زیادی هستند.

در دهه 50 میلادی تولید گیاهان مصنوعی مختلف شکل گرفت ولی می توان گفت دهه 60 را به عنوان نقطه شروع تولید گل و گیاهان مصنوعی معرفی کرد.

در این دهه بر اساس تقاضای اغلب کشورهای غربی شروع به استفاده از گل وگیاهان مصنوعی افزایش پیدا کرد؛ به گونه ای که به عنوان یکی از وسایل های مورد نیاز برای زندگی روزمره تبدیل شد و همچنین به عنوان نماد مدرنیت شناخته شد.

یکی از معایب اصلی گیاهان مصنوعی ظاهر غیر طبیعی آن در گذشته بود. 

در دهه هفتاد میلادی، رشد بسیار زیاد فرهنگ مصرف گرایی و همچنین معرفی کاربردهای مختلف وسایل تزئینی مصنوعی در صنعت محصولات پلاستیکی از جمله گل و گیاه مصنوعی را نسبت به قبل بیشتر شد و گل و گیاهان مختلف و درختچه های مصنوعی به وسیله کارخانه های مختلف، ساخته و عرضه شد.

مهمترین کاربرد  گیاهان مصنوعی  در آن زمان استفاده درون گلدان و به عنوان وسیله تزئینی روی میز و همچنین در گوشه و کنار فضای داخل ساختمان های مسکونی و اداری بود.

در دهه 80 میلادی، بعضی از افراد خلاق و با اندیشه­ های نوآورانه به فکر این افتادند که از گل و گیاه مصنوعی برای  طراحی و ساخت دیوار سبز مصنوعی هم می توان استفاده کرد.

به همین ترتیب، پنل های ویژه ای برای نصب و نگهداری گل ها و گیاهان مصنوعی تولید شده و برای تزئین سطوح عمودی و دیوارهای منازل، ادارت، مراکز خرید و... استفاده می گردند.

استفاه از گیاهان مصنوعی در ایران به اندازه ی کشورهای غربی و دیگر کشورهای جهانی متداول نبود، ولی به عنوان یک وارد کننده بسیار خوب در بازار فعالیت داشته ایم. در طی  سالهای اخیر هم با ورود محصولات چینی که اغلب نامرغوب بودن و همچنین نداشتن کارایی مناسب و عمر کوتاه آنها، مصرف کنندگان دچار بد بینی و بی اعتمادی نسبت به گیاه مصنوعی شدند. اما در حال حاضر کارخانجات بسیاری در راه تولید بومی و خودکفایی قدم برداشته اند که نتایج حاصل از تلاش های بی وقفه آنها خیلی درخشان بوده و محصولات مرغوبی را به بازار روانه کردند. در حال حاضر به جرات می توان گفت که  گیاهان مصنوعی مختلف که ساخت کشور است، میتواند با انواع محصولات وارداتی رقابت کند و مصرف کنندگان هم به این موضوع پی بردند.

بررسی گیاه مصنوعی دیواری و کاربرد آنها

گیاهان مصنوعی دیواری گیاهانی هستند که برای زیباتر کردن محیط های اداری و تجاری استفاده می گردد و به صورت ترکیبی با گرین وال هم مورد استفاده قرار می گیرند. این گیاهان مورد استفاده در ساختمان های مسکونی و تجاری یا اداری هستند و در انواع مختلفی در بازار رایج هستند که این بخش آنها را معرفی می کنیم .

گیاهان مصنوعی پنلی و شاخه ای دو مدل پر کاربرد در دنیای امروز هستند که در دیوار سبز پنلی یا گیاه مصنوعی مدل دیواری، پنل ها در کنار هم قرار دارند و دیوار را بطور کامل پوشش می دهند و دیوار سبز شاخه ای همان شاخه هایی از گل و گیاه مصنوعی است که با توجه به دکوراسیون و فضای مورد نیاز انتخاب می گردد.

گیاه مصنوعی آویز هم یکی از انواع متداول گل مصنوعی برای گرین وال است و بطور معمول طول این گیاهان 200 سانتی متر است و از آن ها می توان برای زیبا کردن ستون ها و سقف نیز استفاده کرد.

از گیاهان مصنوعی در چه جاهایی می توان استفاده کرد؟

گیاهان مصنوعی در مکان های مختلف کاربردهای متنوعی  دارند که در این بخش این مکان ها را نام میبریم:

 • جداسازی فضاهای داخلی
 • نمای بیرونی ساختمان
 • غرفه های نمایشگاهی
 • رستورانها و کافه
 • دیوارها و سقف های داخلی ساختمان

انواع گیاهان مصنوعی پر کاربرد

برخی از گیاهان مصنوعی که کاربرد بسیاری دارند و اغلب افراد به دنبال خرید آن هستند و همچنین در محیط های مختلف قابل استفاده عبارتند از:

 • گیاه مصنوعی پتوس
 • گیاه مصنوعی شویدی
 • گیاه مصنوعی سرخس
 • ریسه شمعدونی
 • گیاه مصنوعی شمشاد
 • گیاه مصنوعی انگور
 • گیاه مصنوعی انجیری
 • ریسه گیاه پتوس
 • ریسه گیاه انگور
 • گیاه مصنوعی کامپکت
 • گیاه مصنوعی ماری جوآنا
 • گیاه مصنوعی اره ای
 • ریسه گیاه ویولت
 • ریسه گیاه شمشاد

راهنمای خرید گیاه مصنوعی

در این مقاله انواع گیاهان مصنوعی و کاربرد آن ها را نام بردیم و بررسی کردیم و شما می توانید متناسب با نیاز خود گیاه مصنوعی خریداری کنید.

اگر قصد خرید اینترنتی دارید می توانید از فروشگاه های آنلاین معتبر مثل فرتاک دیزاین اقدام به خرید گیاه مصنوعی آویز و یا دیگر گیاهان کنید. فروش گیاه مصنوعی تخصص ماست.

فرتاک دیزاین یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین در حوزه خرید و فروش گیاهان مصنوعی می باشد که امکان خرید بدون واسط را برای عموما کاربران فراهم کرده و کافی است برای خرید گیاه مصنوعی به فروشگاه آنلاین فرتاک دیزاین مراجعه کنید و کالای مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری کنید.

خلاصه مطلب

گیاهان مصنوعی به دلیل عدم نیاز مراقبت های ویژه و پر کاربرد بودن آنها در زیبا کردن محیط در حال حاضر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند. در گذشته گیاهان مصنوعی از کشور های مختلف وارد ایران میشد و در حال حاضر با گذشت زمان ایران به یکی از کشور های تولید کننده ی بزرگ در صنعت گل مصنوعی تبدیل شده است و کارخانجات داخلی گیاهان مصنوعی متنوعی را با بهترین کیفیت و قیمت در داخل ایران تولید می کنند و در دسترس مصرف کنندگان قرار می دهند.

اما دغدغه افراد در حال حاضر علاوه بر خرید با قیمت مناسب صرف جویی در زمان نیز می باشد و به همین دلیل تمایل افراد برای خرید غیر حضوری نسبت به حضوری بسیار بیشتر از قبل است و ما در این مقاله یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین که می توان هر گیاه مصنوعی را با قیمت مناسب خریداری کرد معرفی نموده ایم.

در صورت تمایل می توانید به بخش فروشگاه فرتاک دیزاین مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنید و جهت خرید گیاه مصنوعی دیواری راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

همچنین اگر تجربه خرید از فروشگاه آنلاین فرتاک دیزاین را دارید در بخش دیدگاه صفحه وارد کنید تا کاربران بتوانند از نظرات شما استفاده کنند.