اسکوتی

مشخصات محصول

  • طول شاخه: 2/4 و 2/8 و 3 متر
  • عرض پروفیل: 3 ، 4 سانتیمتر
  • متریال: ام دی اف روکش پی وی سی و پلی استایرن
  • دارای رنگ بندی متنوع
  • کشور سازنده: ایران

اسکوتی

اسکوتی چیست ؟

برای اینکه بدانیم اسکوتی چیست و چه کاربردی دارد ابتدا باید آشنایی کامل با ابزار قرنیز داشته باشیم. اسکوتی در واقع قرنیزی با ارتفاع کوتاه است  و همانند قرنیز در قسمت های پایینی دیوار و نقطه ی اتصال آن با کف فضا نصب می شود. در قسمت‌هایی که در نصب قرنیز محدودیت ارتفاعی داریم از ابزار اسکوتیا استفاده میکنیم. برای مشاهده و خرید انواع قرنیز اسکوتی به سایت فرتاک دیزاین مراجعه نمایید.

 این محصول ابزاری بسیار کاربردی است. در فضای داخلی ساختمان، کمدها، قفسه ها، پنجره ها و قسمت هایی که  اختلاف ارتفاع کمی با کف فضا دارند را نمیتوان با قرنیز ها پوشاند. به همین دلیل ابزار مکملی به نام قرنیز اسکوتی یا قرنیز اسکوتیا طراحی و تولید شد. این قرنیز ارتفاع کمتری نسبت به قرنیز دارد و برای اختلاف ارتفاع های کوتاه مورد استفاده قرار میگیرند. این محصول عموما بین 3 تا 5 سانتیمتر و در دو جنس اسکوتی mdf و اسکوتی pvc تولید و عرضه می گردند. قرنیز اسکوتی به شکل شاخه ای تولید شده و به فروش می رسد. بسته به اینکه جنس اسکوتی چیست طول شاخه نیز متفاوت است.

آشنایی بیشتر با مزایای قرنیز اسکوتی

  1. رنگ های قرنیز اسکوتی همانند قرنیزها تنوع زیادی دارد به راحتی می توانید رنگ مشابه قرنیز مورد نظرتان را بیابید.( قرنیز و اسکوتی در یک فضا باید حتما رنگ و طرح مشابهی داشته باشند وگرنه ظاهر فضا را آشفته و غیر حرفه ای جلوه می دهند.)
  2. قرنیز اسکوتی قیمت کمتری نسبت به قرنیز دارد. زیرا ارتفاع آن کمتر است.
  3. زیبایی و قاب بندی فضای داخلی ساختمان با قرنیز را می توانید با قرنیز اسکوتی تکمیل و شکیل نمایید.
  4. معمولا در قسمت های پایین دربهای ورودی و یا درب کمدها و در اختلاف ارتفاع آنها شاهد ریختگی رنگ و یا گچ دیوار هستیم. اسکوتی این نواقص را به خوبی برطرف میکند و زیبایی فضا را تکمیل میکند. علاوه بر آن این قسمت ها پاخور بیشتری دارند. با نصب قرنیز اسکوتی از خراب شدن احتمالی آنها در آینده جلوگیری خواهید کرد.
  5. نصب قرنیز اسکوتی و اسکوتی کاملا مشابه یکدیگر است.

مقایسه ی اسکوتی و قرنیز (دو متریال مکمل)

۱. عملکرد هر دو یکسان است.( به همین علت به اسکوتی قرنیز اسکوتی یا اسکوتی قرنیز نیز گفته میشود. برخی این دو متریال را کاملا یکی می دانند و برای اسموتی نیز از واژه ی قرنیز استفاده می کنند.)

۲. ممکن است برای فضایی به این محصول نیاز داشته باشیم و ممکن است نیاز نداشته باشیم.( به این معنی که ممکن است اختلاف ارتفاع های کوتاه در یک واحد وجود نداشته باشد و بتوان کل دیوارهای آن فضا را با قرنیزی با ارتفاع دلخواه پوشاند.)

۳. میتوانیم اسکوتیا را کلا به جای قرنیز استفاده کنیم. به این شکل قرنیزی ظریف خواهیم داشت که برای فضاهای کوچک و با ارتفاع کم نمای زیبایی خواهد داشت.

۴. ارتفاع و قیمت اسکوتی از قرنیز کمتر است.( زیرا متریال کمتری برای تولید اسکوتی نسبت به قرنیز استفاده می شود.)

۵. تنوع رنگ و طرح آنها مشابه است. بنابراین به راحتی می توانید متناسب با هر قرنیزی اسکوتی مشابهش را تهیه نموده و با یکدیگر ست نمایید.

6. مشابه قرنیز pvc قرنیز اسکوتی pvc و مشابه قرنیز mdf قرنیز اسکوتی mdf داریم.

نگاهی به روش محاسبه ی میزان اسکوتی مورد نیاز

شاید فکر کنید محاسبه ی میزان اسکوتی مورد نیاز سخت باشد. اما اینطور نیست. با یک متر ساده و یک قلم و کاغذ می توانید آن را محاسبه نمایید. برای این کار کافی است که طول قسمت هایی که ارتفاع کمی دارند را محاسبه کرده و همه را با هم جمع نمایید. سپس عدد به دست آمده را به عدد طول شاخه ی اسکوتی انتخابی تقسیم نمایید. پس از آن عدد به دست آمده را به بالا رند نمایید. با ضرب قیمت هر شاخه اسکوتیا در تعداد شاخه قرنیز اسموتی موردنیاز، قیمت نهایی سفارش شما مشخص خواهد شد.

نکته: تنها نکته ای که در این مرحله باید در نظر بگیرید این است که قسمت هایی که نیاز به اسکوتی داریم معمولا بخش های پراکنده ای هستند( مثلا کمد ها در اتاق های مختلف و ...). به هیمن علت پرت متریال هنگام نصب اسکوتی بیشتر است. بنابراین بسته به ابعاد فضا یک یا چند شاخه اسکوتی بیشتر تهیه نمایید تا در هنگام نصب دچار کمبود متریال و مشکل نشوید.

نصب قرنیز اسکوتی با چسب یا میخ؟

نصب قرنیز اسکوتی کاملا مشابه نصب قرنیز است و معمولا با ترکیب چسب آکواریوم و 123 به قسمت پایینی دیوار می چسبانند. سپس با دستگاه میخ کوب با فواصل مشخصی با میخ به دیوار فیکش می کنند. دقت نمایید برخی اسکوتی و قرنیز را فقط با چسب و یا فقط با میخ نصب می کنند. ممکن است در ابتدا نتیجه ی کار موفق به نظر برسد، اما پس از گذشت زمان قرنیز و اسکوتی ها از دیوار جدا میشوند. نصب اسکوتی را به نیروی ماهر بسپارید. زیرا نیز به تجربه و وسایل مخصوص دارد.

نحوه سفارش و ارسال قرنیز اسکوتیا

قیمت اسکوتی را به صورت به روز شده در سایت فرتاک مشاهده نمایید. انواع قرنیز اسکوتی  قیمت مناسب را از ما بخواهید. این قیمت بسته به جنس و ارتفاع آن متفاوت است. ارسال به سراسر کشور در کمترین زمان ممکن توسط باری های مطمین صورت می گیرد. اگر می خواهید حضوری خرید کنید، به شوروم فرتاک واقع در غرب تهران مراجعه نموده و از نزدیک سمپل ها را مشاهده نمایید. فرتاک دیزاین نماینده ی انواع اسکوتیا و سایر محصولات دکوراسیون داخلی در غرب تهران است. با دکوراسیون داخلی فرتاک رویاهایتان را محقق سازید.

نتیجه گیری و جمع بندی

اسکوتیا در واقع قرنیزی با ارتفاع کوتاه تر است که برای اختلاف ارتفاع های کم و در فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات در دو جنس قرنیز اسکوتی ام دی اف و قرنیز اسکوتی  پی وی سی در بازار موجود هستند و کدهای آنها مشابه کدهای قرنیزها است. این محصول هم به تنهایی و هم در ترکیب با قرنیز قابل استفاده است. برای خرید اسکوتی مناسب از همکاران ما در بخش فروش کمک بگیرید و از طریق سایت فرتاک سفارش خود را ثبت نمایید.