فنس چمنی

فنس چمنی

رنگ خاکستری و بی روح فنس های توری حصاری فلزی را عموم افراد دوست ندارند. از این رو تولید کنندگان به تولید فنس چمنی پرداختند. این محصول کاربری فنس توری حصاری فلزی را حفظ کرده است. علاوه بر آن کاربرد ها و مزیت های فنس چمنی نسبت به فنس توری حصاری فلزی بسیار بیشتر است. رنگ سبز الیاف پلاستکی به فنس های توری فلزی اضافه شده است، پوشش حجیم فنس چمنی رولی را بوجود آورده است. فنس چمنی سازگاری بسیار خوبی با فضای سبز و باغ پیرامونِ خود دارد. به این ترتیب شادابی و طراوت را برای محیط به ارمغان می آورد.

فنس چمنی- فرتاک- دیزاین

بیشتر بخوانیم : دیوار سبز

موارد و کاربرد فنس چمنی

طبیعتا هرچقدر نسبت رنگ سبز در باغ یا حیاط و بالکن شما بیشتر باشد، فضا و آرامش بیشتری را به انسان منتقل می کند؛ پیشنهاد ما این است که برای کاهش میزان استرس و فراهم آوردن محیطی زیبا و آرام، از مقدار زیادی از عناصر سبز در محیط استفاده کنید. شرکت ما مفتخر است که می تواند این شرایط را به خوبی و طبق سلیقه شما فراهم کند.

فنس چمنی برای این موارد استفاده می شود:
دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان-

حصارکشی نمای بالکن و تراس  -
جداسازی فضاهای باغ رستوران،باغ تالار،کافی شاپ و... -
- حصارکشی باغ،حیاط ویلا،روف گاردن و...
اطراف زمین های ورزشی مثل زمین تنیس، والیبال، فوتبال، استخر و

فنس چمنی - فرتاک- دیزاین

جنس و ساختار تولید فنس چمنی

تولید فنس چمنی در کارخانه و توسط ماشین آلات مخصوص صورت می گیرد و جنس فنس Tهمانطور که گفتیم از سیم مفتول گالوانیزه می باشد. قطر این مفتول ها که به دورهم بافته شده و قابلیت شکل پذیری و انعطاف فوق العاده ای دارند، یک میلی متر است؛ که با وجود داشتن ضخامت کم و ظاهری ظریف، از استحکام و پایداری بالایی برخوردارند.

 

در فرایند تولید، مرحله ی بعد؛ قرار دادن چمن ها روی مفتولها است. درواقع چمن های پی وی سی به صورت لایه ای و ریش ریش شده و نازک روی سیم ها قرارگرفته و بافتی حجیم به آن می بخشد، که درنهایت قطر نهایی فنس را به حدود 6 سانتی متر رسانده و ظاهر برگهای طبیعی را تداعی می کنند.
طول این چمنهای پی وی سی، اغلب بین 30 تا 35 میلی متر و پهنای آن ها هم بین ۲تا۴ میلی متر متغیر می باشد. به دلیل مقاوم بودن جنس پی وی سی چمن­ها، درصورت آتش گرفتن و ذوب شدن، فقط همان محدوده سوخته و به سایر قسمتهای چمن منتقل نمی شود.
‌سایز و ابعاد چمنها بسته به نوع فنس متفاوت است

تماس با ما فرتاک دیزاین

مزایای فنس چمنی

 • چشمی های فنس چمنی، باد را به خوبی از خود عبور می دهد. این مساله باعث می شود تا در مقابل وزش بادهای شدید، ایستایی خود را حفظ نموده و از پایه های خود کنده نشود.
 • تابش نور بر روی فنس چمنی باعث درخشش غیر طبیعی پوشش سبز آن نمی شود و جلوه ای واقعی و باور پذیر را به نمایش می گذارد.
 • پوشش انبوه و متراکم پلاستیکی فنس چمنی ساختاری محکم و در هم تنیده  را پدید می آورد. این ساختار تا حدی جلوی نور خورشید را گرفته و سایه روشن ایجاد می کند.
 • فنس چمنی نیاز به آبیاری ندارد و هزینه نگهداری از آن بسیار پایین است. بنابراین با یکبار هزینه، هم شادابی فضا را با سبزینگی تامین می کنید و هم هزینه های سرسام آور نگهداری از گل و گیاهان طبیعی را پرداخت نخواهید کرد.
 • از فنس چمنی به عنوان دیوار سبز هم می توان در فضای داخل استفاده نمود. بنابراین عدم جمع شدن جانوران و حشرات بر خلاف سبزینگی های طبیعی از دیگر مزیت های آن به حساب می آید.
 • عدم ایجاد حساسیت برای برخی افراد بر خلاف سبزینگی های طبیعی و گل ها .  گیاهان از دیگر مزایای توری فنس چمنی است.

موارد استفاده از فنس چمنی

 • دکوراسیون داخلی به عنوان دیوار سبز چمنی و نمای بیرونی ساختمان به عنوان پوشش دیوار به منظور زیبایی
 •  محصور نمودن نمای بالکن و تراس خانه با نرده چمنی که نمای زیبایی دارد و حریم خصوصی نیز ایجاد می نماید.
 • ایجاد دیوار سبز در باغ رستوران، باغ تالار، کافی شاپ و... که به دلیل عدم حساسیت زایی نسبت به سبزینگی طبیعی، بسیار مناسب است.
 • ایجاد حصار برای باغ، حیاط ویلا و بالای دیوار خانه، روف گاردن و... که حریم خصوصی ایجاد کرده و نمای زیبایی دارد.
 • اطراف زمین های ورزشی مانند تنیس، والیبال، فوتبال، استخر و... که تا حدودی جلوی باد را می گیرد و حریم ایجاد می نماید.

نصب فنس چمنی

فنس چمنی را معمولا بر روی پایه های معمولی نصب می کنند. انواع فنس چمنی نسبت به توری فلزی وزن بیشتری دارد. بنابراین این پایه ها باید به خوبی درون بستر و جایگاه خود مقاوم شده باشند. در این صورت می توانند استحکام لازم را داشته باشند. در صورت نصب بر روی دیوار، به دلیل کمبود سطح قابل دسترس و همچنین عدم استحکام کافی دیوار (در مقایسه با زمین) پایه ها باید به خوبی مستحکم شوند. فنس چمنی را می توان به وسیله سیم مفتول بر روی نرده، حفاظ درب و پنجره و سازه های مشابه نصب نمود.

نگهداری از فنس چمنی

مراقبت از فنس چمنی بسیار آسان است. جذب و انباشت خاک، گرد و غبار، برگ و بقایای درختان و گیاهان اطراف و... بر روی فنس چمنی به طور طبیعی اتفاق می افتد. این آلودگی ها به آسانی با فشار باد دستگاه های دمنده، فشار آب شلنگ، مواد شوینده معمولی، جاروی مو بلند و... تمیز می شوند.

شرکت فرتاک مشاور شما در فروش فنس چمنی در رابطه با خرید فنس چمنی خواهد بود. شما میتوانید خرید اینترنتی فنس چمنی را با بهترین قیمت فنس چمنی در سایت شرکت فرتاک انجام دهید. فنس چمنی قیمت های متفاوتی نسبت به مشخصات فنی گوناگون خود دارد که ما در رابطه با این موضوع راهنمای شما خواهیم بود.

سوالات متداول: