فنس چمنی

فنس چمنی

رنگ خاکستری و بی روح فنس های توری حصاری فلزی را عموم افراد دوست ندارند. از این رو تولید کنندگان به تولید فنس چمنی پرداختند. این محصول کاربری فنس توری حصاری فلزی را حفظ کرده است. علاوه بر آن کاربرد ها و مزیت های فنس چمنی نسبت به فنس توری حصاری فلزی بسیار بیشتر است. رنگ سبز الیاف پلاستکی به فنس های توری فلزی اضافه شده است، پوشش حجیم فنس چمنی رولی را بوجود آورده است. فنس چمنی سازگاری بسیار خوبی با فضای سبز و باغ پیرامونِ خود دارد. به این ترتیب شادابی و طراوت را برای محیط به ارمغان می آورد.

فنس چمنی- فرتاک- دیزاین

بیشتر بخوانیم : دیوار سبز

موارد و کاربرد فنس چمنی

طبیعتا هرچقدر نسبت رنگ سبز در باغ یا حیاط و بالکن شما بیشتر باشد، فضا و آرامش بیشتری را به انسان منتقل می کند؛ پیشنهاد ما این است که برای کاهش میزان استرس و فراهم آوردن محیطی زیبا و آرام، از مقدار زیادی از عناصر سبز در محیط استفاده کنید. شرکت ما مفتخر است که می تواند این شرایط را به خوبی و طبق سلیقه شما فراهم کند.

فنس چمنی برای این موارد استفاده می شود:
دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان-

حصارکشی نمای بالکن و تراس  -
جداسازی فضاهای باغ رستوران،باغ تالار،کافی شاپ و... -
- حصارکشی باغ،حیاط ویلا،روف گاردن و...
اطراف زمین های ورزشی مثل زمین تنیس، والیبال، فوتبال، استخر و

فنس چمنی - فرتاک- دیزاین

جنس و ساختار تولید فنس چمنی

تولید فنس چمنی در کارخانه و توسط ماشین آلات مخصوص صورت می گیرد و جنس فنس Tهمانطور که گفتیم از سیم مفتول گالوانیزه می باشد. قطر این مفتول ها که به دورهم بافته شده و قابلیت شکل پذیری و انعطاف فوق العاده ای دارند، یک میلی متر است؛ که با وجود داشتن ضخامت کم و ظاهری ظریف، از استحکام و پایداری بالایی برخوردارند.

 

در فرایند تولید، مرحله ی بعد؛ قرار دادن چمن ها روی مفتولها است. درواقع چمن های پی وی سی به صورت لایه ای و ریش ریش شده و نازک روی سیم ها قرارگرفته و بافتی حجیم به آن می بخشد، که درنهایت قطر نهایی فنس را به حدود 6 سانتی متر رسانده و ظاهر برگهای طبیعی را تداعی می کنند.
طول این چمنهای پی وی سی، اغلب بین 30 تا 35 میلی متر و پهنای آن ها هم بین ۲تا۴ میلی متر متغیر می باشد. به دلیل مقاوم بودن جنس پی وی سی چمن­ها، درصورت آتش گرفتن و ذوب شدن، فقط همان محدوده سوخته و به سایر قسمتهای چمن منتقل نمی شود.
‌سایز و ابعاد چمنها بسته به نوع فنس متفاوت است

تماس با ما فرتاک دیزاین

مزایای فنس چمنی

 • چشمی های فنس چمنی، باد را به خوبی از خود عبور می دهد. این مساله باعث می شود تا در مقابل وزش بادهای شدید، ایستایی خود را حفظ نموده و از پایه های خود کنده نشود.
 • تابش نور بر روی فنس چمنی باعث درخشش غیر طبیعی پوشش سبز آن نمی شود و جلوه ای واقعی و باور پذیر را به نمایش می گذارد.
 • پوشش انبوه و متراکم پلاستیکی فنس چمنی ساختاری محکم و در هم تنیده  را پدید می آورد. این ساختار تا حدی جلوی نور خورشید را گرفته و سایه روشن ایجاد می کند.
 • فنس چمنی نیاز به آبیاری ندارد و هزینه نگهداری از آن بسیار پایین است. بنابراین با یکبار هزینه، هم شادابی فضا را با سبزینگی تامین می کنید و هم هزینه های سرسام آور نگهداری از گل و گیاهان طبیعی را پرداخت نخواهید کرد.
 • از فنس چمنی به عنوان دیوار سبز هم می توان در فضای داخل استفاده نمود. بنابراین عدم جمع شدن جانوران و حشرات بر خلاف سبزینگی های طبیعی از دیگر مزیت های آن به حساب می آید.
 • عدم ایجاد حساسیت برای برخی افراد بر خلاف سبزینگی های طبیعی و گل ها .  گیاهان از دیگر مزایای توری فنس چمنی است.

معایب فنس چمنی

در مطالب فوق مزایای فنس چمنی را بررسی کردیم. به طور کلی می‌توان گفت که معایب این محصول در مقایسه با مزایای آن بسیار ناچیز است. برخی از معایب فنس چمن مصنوعی نامرغوب شامل موارد زیر می‌شود :

 1. زنگ زدگی مفتول‌های غیر گالوانیزه
 2. عدم تولید اکسیژن
 3. نصب تخصصی
 4. هزینه بالا برای نصب اولیه
 5. امکان آتش گرفتن جنس‌های نا مرغوب
 6. کشیده شدن پا و ایجاد جراحت در کودکان

موارد استفاده از فنس چمنی

 • دکوراسیون داخلی به عنوان دیوار سبز چمنی و نمای بیرونی ساختمان به عنوان پوشش دیوار به منظور زیبایی
 •  محصور نمودن نمای بالکن و تراس خانه با نرده چمنی که نمای زیبایی دارد و حریم خصوصی نیز ایجاد می نماید.
 • ایجاد دیوار سبز در باغ رستوران، باغ تالار، کافی شاپ و... که به دلیل عدم حساسیت زایی نسبت به سبزینگی طبیعی، بسیار مناسب است.
 • ایجاد حصار برای باغ، حیاط ویلا و بالای دیوار خانه، روف گاردن و... که حریم خصوصی ایجاد کرده و نمای زیبایی دارد.
 • اطراف زمین های ورزشی مانند تنیس، والیبال، فوتبال، استخر و... که تا حدودی جلوی باد را می گیرد و حریم ایجاد می نماید.

نصب فنس چمنی

فنس چمنی را معمولا بر روی پایه های معمولی نصب می کنند. انواع فنس چمنی نسبت به توری فلزی وزن بیشتری دارد. بنابراین این پایه ها باید به خوبی درون بستر و جایگاه خود مقاوم شده باشند. در این صورت می توانند استحکام لازم را داشته باشند. در صورت نصب بر روی دیوار، به دلیل کمبود سطح قابل دسترس و همچنین عدم استحکام کافی دیوار (در مقایسه با زمین) پایه ها باید به خوبی مستحکم شوند. فنس چمنی را می توان به وسیله سیم مفتول بر روی نرده، حفاظ درب و پنجره و سازه های مشابه نصب نمود.

نگهداری از فنس چمنی

مراقبت از فنس چمنی بسیار آسان است. جذب و انباشت خاک، گرد و غبار، برگ و بقایای درختان و گیاهان اطراف و... بر روی فنس چمنی به طور طبیعی اتفاق می افتد. این آلودگی ها به آسانی با فشار باد دستگاه های دمنده، فشار آب شلنگ، مواد شوینده معمولی، جاروی مو بلند و... تمیز می شوند.

شرکت فرتاک مشاور شما در فروش فنس چمنی در رابطه با خرید فنس چمنی خواهد بود. شما میتوانید خرید اینترنتی فنس چمنی را با بهترین قیمت فنس چمنی در سایت شرکت فرتاک انجام دهید. فنس چمنی قیمت های متفاوتی نسبت به مشخصات فنی گوناگون خود دارد که ما در رابطه با این موضوع راهنمای شما خواهیم بود.

انواع فنس چمنی

فنس های چمنی امروزه برای دیزاین بسیاری از مکان ها استفاده میشود و درانواع مختلفی تولید می گردد. فنس های چمنی را هم از نظر نوع کاربرد آن ها میتوان تقسیم بندی کرد و هم از نظر رنگ و اندازه عرض و اندازه شبکه ی فنس که چشمه نامیده میشود. در ادامه به هریک از انواع فنس چمنی از نظر رنگ، کاربری و اندازه چشمه و عرض میپردازیم.

انواع فنس چمنی از نظر کاربری

اگر بخواهیم فنس چمن مصنوعی را از نظر کاربری آن تقسیم کنیم میتوانیم بگوییم فنس چمنی شامل فنس چمنی برای ویلا و باغ ها، فنس چمنی برای دیوار کشی زمین، فنس چمنی برای بالکن، فنس چمنی برای پشت بام، فنس چمنی برای پارتیشن بندی، فنس چمنی برای دیزاین دیوار است.

از پر طرفدار ترین نوع فنس چمنی میتوان به فنس چمنی برای بالکن یا فنس چمنی برای تراس اشاره کرد. فنس چمنی برای بالکن جلوه ای بی نظیر به محیط بالکن میدهد. به طوری که بسیاری از طراحان دکوراسیون توصیه میکنند کافه ها برای تراس یا بالکن خود از فنس چمنی تراس استفاده کنند. تا با این شیوه بیشتر دیده شوند. و همیشه جلوه ای سبز از طبیعت را داشته باشند. خوب است بدانید که فنس چمن مصنوعی از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای برخوردار است. از این رو برای دیزاین کم هزینه بالکن و تراس پیشنهاد میشود از فنس چمنی برای تراس استفاده کنید.

انواع فنسی چمنی از نظر رنگ

شاید برایتان جالب باشد بدانید فنس چمنی به رنگ های تیره و روشن وجود دارد. از این رو نمیتوان فنس چمنی را فقط یک رنگ دانست. معمولا فنس های چمنی به رنگ های سبز تیره و روشن یا تک رنگ سبز هستند. حتی در برخی مواقع برای جلوه بیشتر فنس چمنی برا بالکن از ترکیب رنگ های سبز تیره و روشن استفاده میکنند.

انواع فنس چمنی از نظر چشمه

فنس چمن مصنوعی از نظر اندازه شبکه ی فنس که به چشمه معروف است به دو دسته چشمه 4 و چشمه 5 تقسیم میشود. حتما میخواهید منظور از چشمه 4 را بدانید. فنس چمنی چشمه 4 شبکه فلزیی در ابعاد 4*4 دارد.  که همین موضوع سبب شده از تراکم بالایی برخوردار باشد. و چون در تهیه آن از الیاف بیشتر استفاده میشود پوشش دهی بهتری نیز دارد. فنس چمنی چشمه 5 نیز شبکه فلزی در ابعاد 5*5 دارد. این فنس نسبت به فنس چمنی 4*4 از تراکم کمتری برخودار است در نتیجه پوشش دهی کمتر و قیمت پایین تری برخوردار است.

اگر برای دیزاین تراس خود استفاده از فنس چمنی برای تراس را در نظر دارید. باید بگوییم معمولا فنس چمنی برای بالکن از نوع  فنس چشمه 4 است. چون این نوع از فنس چمن مصنوعی از تراکم بالاتری برخوردار است و میتواند جلوه بهتری به بالکن شما هدیه دهد.

انواع فنس از نظر عرض

باید بدانید که به طور معمول فنس چمنی در عرض های 1، 1/5، 2 متر تولید میشود. میتوانیم فنس چمنی را از نظر عرضی نیز به دسته های مختلفی تقسیم کرد. با مطالعه این مطلب شاهد تنوع فنس های چمنی از نظر رنگ، کاربری، چشمه 4 و 5 و عرض آن میتوان تقسیم بندی کرد.

چگونه یک خرید امن و مطمئن داشته باشیم ؟

در این بخش قصد داریم تا نکاتی مهم را خدمت شما ارائه کنیم. توجه به نکات زیر در هنگام خرید فنس چمنی به شما کمک می‌کند تا یک خرید خوب و مطمئن داشته باشید.

در هنگام خرید فنس‌های چمنی به نکات و ویژگی‌های زیر توجه نمایید :

 1. هر چقدر پرزهای چمن بلندتر باشد، ظاهر فنس چمنی طبیعی‌تر و ضربه گیری آن بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که چمن‌های پرز کوتاه قیمت کمتری در مقایسه با چمن‌های مصنوعی با پرز بلند دارند.
 2. اگر در فکر خرید فنس چمنی برای مکان‌های مرطوب هستید، محصولی را انتخاب کنید که دارای مقاومت در برابر رطوبت و قابلیت شستشو است.
 3. محصولی را برای طراحی دکوراسیون فضایی که کودکان در آن بازی می‌کنند، انتخاب کنید که از متریال باکیفیت تهیه شده و فاقد ترکیبات شیمیایی و سمی است.
 4. چمن‌های مصنوعی از الیاف مختلف تهیه می‎شوند؛ لذا محصولاتی که از الیاف لطیف و نرم تهیه شده‌اند، لمسی نرم‌تر، راحت‌تر و طبیعی‌تر خواهند داشت.
 5. امروزه انواع تولید کنندگان فنس چمنی شروع به تولید چمن در ارتفاع‌های مختلف کرده‌اند. چمن‌ها با تیغه بلند از نظر ظاهر شباهت زیادی به چمن‌های مصنوعی دارند. اما به طور کلی، ارتفاع این محصولات حدود 30 الی 37 میلی‌متر است. نکته‌ای که وجود دارد این است که الیاف چمن با ارتفاع‌های بلند محصول مناسب‌تری برای فضاهای بیرونی هستند.
 6. برخی از فنس‌های چمنی دارای خصوصیت کند سوزی هستند. اگر در فکر استفاده از این محصولات برای فضاهای بیرونی یا در معرض آتش سوزی هستید، بهتر است که از فنس چمنی کند سوز استفاده نمایید.
 7.  تراکم چمن مصنوعی به معنای فشردگی و پر بودن نخ‌های چمن مصنوعی است و هر چقدر این تراکم بیشتر باشد، ماندگاری و قیمت چمن‌ها بیشتر خواهد بود؛ لذا برای فضای بیرونی باغ‌ها و ویلاها بهتر است که از فنس‌های چمن مصنوعی با تراکم تیغه بالا استفاده نمایید. برای تشخیص میزان فشردگی فنس چمنی می‌توانید سایز چشمه های موجود در توری فنس را چک کنید. هرچقدر سایز چشمه ها کوچکتر باشد، فشردگی و تراکم چمن نیز بیشتر خواهد بود.

نحوه شستشو و مراقبت از فنس چمنی

به طور کلی می‌توان گفت که شستشو این محصول محبوب و پرکاربرد بسیار آسان‌تر از چمن‌های طبیعی است. اما از آن جهت که از فنس‌های چمن مصنوعی با هدف تزیین و زیبایی بیشتر محیط خارجی استفاده می‌شود، زیبایی و تمیزی آن نیز حائز اهمیت می‌باشد. متاسفانه برخی عوامل می‌توانند بر زیبایی محیط و زیبایی چمن مصنوعی تاثیر بگذارند. این دسته از عوامل به شرح زیر است:

 • بذر گیاهان
 • گرد و خاک
 • شاخ و برگ درختان
 • فضولات پرندگان و حیوانات
 • لکه‌های باران
 • آدامس، شکلات و غیره
 • آتش، زغال روشن، آتش بازی، ترقه و غیره

نکته‌ای که وجود دارد این است که هر چقدر قیمت فنس چمنی کمتر باشد، هزینه نگهداری و مراقبت از آن بیشتر خواهد بود؛ بدین ترتیب بهتر است که محصولی را برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی انتخاب کنید که متناسب با شرایط آب و هوایی محل زندگی شما باشد.

در ادامه این بخش قصد داریم تا نکات و روش‌های شستشو و مراقبت از فنس چمن مصنوعی را خدمت شما شرح دهیم. این روش‌ها به شرح زیر است :

 1. برای تمیز کردن فنس چمن مصنوعی، ابتدا باید با استفاده از یک چنگک چمن، سطح فنس‌ها را برس بکشید تا هرگونه برگ و خرده آشغال از سطح آن‌ها پاک شود.
 2. برای تمیز کردن آلودگی و لکه از سطح فنس چمنی می‌توان از حوله نرم و آغشته به پاک کننده‌های مخصوص استفاده نمایید. در این روش بهتر است که دستمال‌ها را با ملایمت بر روی لکه‌ها قرار دهید. این روش کارایی بهتری در مقایسه با مالیدن محکم پارچه بر روی لکه‌ها خواهد داشت.
 3. فشار آبی که از دستگاه واتر جت خارج می‌شود، قدرتش به اندازه‌ای قوی نیست که به فنس‌های چمنی آسیب بزند؛ لذا می‌توانید با استفاده از این محصول گرد و غبار را از سطح چمن‌ها پاک نمایید.

فنس چمنی

قیمت فنس چمن مصنوعی چگونه محاسبه می‌شود ؟

همانطور که می‌دانید تولید کنندگان از متریال مختلف در ساختار فنس چمن مصنوعی استفاده می‌کنند؛ لذا قیمت فنس چمنی به عوامل مختلفی از جمله نوع الیاف چمن مصنوعی، مفتول‌های فلزی، متراژ، تراکم و جنس نخ چمن بستگی دارد. برای مثال، اگر چمن مصنوعی دارای الیاف بلندتر، تراکم زیاد و نخ مرغوب باشد، قیمت آن در مقایسه با سایر محصولات بیشتر خواهد بود. ناگفته نماند که متغیر بودن قیمت ارز و تورم حاکم بر بازار از دیگر عوامل موثر در قیمت فنس چمنی است. در هر صورت اگر نیاز به مشاوره قبل از خرید فنس چمنی دارید، می‌توانید هم اکنون با مشاورین و متخصصین ما تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید تا در خرید این محصول محبوب و پرکاربرد شما را راهنمایی کنند.

خرید اینترنتی فنس چمنی

گاهی اوقات بهترین روش برای خرید یک محصول، خرید اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین و معتبر در سطح فضای مجازی است. شاید از خود بپرسید چرا ما خرید اینترنتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم ؟

توجه داشته باشید که امروزه فروشگاه‌های متعدد و زیادی در سطح فضای مجازی در حال فعالیت هستند و هر یک از آن‌ها خدمات منحصر به فردی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. از طرف دیگر، هنگام خرید اینترنتی فنس چمنی قادر به مشاهده تمام محصولات همراه با مشخصات، به صورت یکجا، هستید و می‌توانید مناسب‌ترین محصول را براساس بودجه‌تان انتخاب کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید. همچنین، در خرید آنلاین می‌توانید اصالت محصول مورد نظرتان را بررسی کنید و از کیفیت آن مطمئن شوید.

اکنون ممکن است که این سوال برای شما پیش آمده باشد که بهترین فروشگاه آنلاین برای خرید المان‌های طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟ در جواب این سوال نمی‌توان یک جواب مناسب ارائه کرد چرا که هر یک از فروشگاه‌های آنلاین، مزایا و خدمات منحصر به فرد خود را دارند.

فروشگاه فرتاک دیزاین نیز سیاست‌های مختص به خود را داشته و در تلاش است تا رضایت مشتریان را نسبت به خود جلب نماید. یکی از مزایای این مجموعه را می‌توان عرضه محصولات باکیفیت با قیمتی اقتصادی و مقرون به صرفه دانست. شما می‌توانید به وب‌سایت این فروشگاه اینترنتی مراجعه کرده و انواع فنس‌ها را همراه با مشخصات و قیمت مشاهده کنید. مسئولین و متخصصین این مجموعه به منظور رفاه حال مشتریان و همراهان خود در هنگام خرید اینترنتی فنس چمنی و دیگر المان‌های طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی اقدام به پشتیبانی 24 ساعته نموده و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از مشاوره رایگان شرکت دکوراسیون داخلی فرتاک استفاده نمایید.

مشخصات فنس چمنی توضیحات
ابعاد رول های عرض 1 و 1.5 و 2 متر با طول 10 متر و قابلیت برش از طول رول
قابلیت شستشو صد در صد
مقاومت در برابر اشعه آفتاب و آتش سوزی دارای قابلیت آنتی یو وی و کند سوزی هستند
روش نصب با بست فلزی یا پلاستیکی به سازه پشت خود متصل می شوند

سوالات متداول: