موکت پرز بلند

مشخصات محصول

  • طول رول: 12 و 10 متر
  • عرض رول: 3 متر
  • جنس نخ: پلی پروپیلین و پلی آمید
  • زیره: نمد
  • دسته بندی: تافتینگ
  • نوع بافت: کات پرزدار و لوپ
  • کاربرد: مسکونی، تجاری، اداری
  • کشور سازنده: ایران

موکت پرز بلند را بهتر بشناسیم

موکت پرز بلند یکی از انواع موکت تافتینگ است که طرفداران بسیاری دارد. موکت پرز بلند همانطور که از نامش پیداست به دلیل بلند بودن پرزهایش مزایای بسیاری دارد. البته که باید با محدودیت‌ها و مراقبت های استفاده از موکت پرز بلند نیز آشنا شوید. به این ترتیب می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. انواع موکت پرز بلند را در سایت فرتاک دیزاین ببینید.

موکت پرز بلند یا موکت تافتینگ؟

برخی از افراد فکر می‌کنند موکت پرزبلند همان موکت تافتینگ است. این ادعا درست است اما موکت پرز بلند یکی از انواع موکت تافتینگ است. موکت تافتینگ در دو نوع لوپ پایل و کات پایل تولید می شود. موکت کات پایل خود انواع پرز های کوتاه، متوسط و بلند دارد. در واقع موکت پرز بلند نوعی موکت تافتینگ کات پایل است. بنابراین دقت کنید که واژه ی موکت تافتینگ را همیشه به جای موکت پرز بلند به کار نگیرید.

موکت پرز بلند چیست؟!

موکت لوپ پایل به صورت گره های رفت و برگشتی به لایه های زیرین و آستر گره می خورد. حال اگر روی این گره ها را با دستگاه های مخصوص ببریم یا به اصطلاح کات کنیم، موکت کات پایل خواهیم داشت. وقتی ارتفاع پرزهای این گره ها بلند باشد به آن موکت پرز بلند میگوییم. این نوع موکت مشابه ترین محصول به فرش است‌‌. به همین علت جایگزین فرش نیز شده است. البته گاهی ارتفاع پرزهای موکت های پرز بلند از فرش نیز بلندتر است.

مزایای موکت های پرز بلند

۱. موکت های پرز بلند نرمی و لطافت بسیاری دارند. همین موضوع باعث انتقال حس راحتی و آسایش به استفاده کنندگان می شود.

۲. این موکت‌ها جایگزین فرش میشوند. موکت های پرز بلند هم از نظر ظاهری و هم از نظر کاربردی کاملا به جای فرش مورد استفاده قرار میگیرند.

۳. این محصولات تنوع رنگی بالایی دارند‌.( در رنگهای تیره و روشن متنوع و زیبایی تولید و عرضه می گردند. )برخی از کدهای رنگی این محصولات نیز برای اتاق کودکان مناسب است.

۴. تنوع طرح دارند. موکت های پرز بلند در انواع طرح های تکسچر، گلدار، هندسی، کودک و ... تولید و عرضه می گردند. به همین علت تمام سلایق را پوشش می دهند.

۵. قیمت مناسبی نسبت به طول عمر بالایشان دارند‌. موکت پرز بلند کیفیت مناسب را یکبار خرید نموده و سالها از آن استفاده نمایید.

۶. عایق سرما هستند. موکت با پرز بلند به طور کلی نوعی عایق حرارت محسوب می گردد. ولی برای مکان های سردسیر تا حد بسیاری عایق سرما خواهد بود و گرما را در خود نگاه می دارد.

۷. عایق صدا هستند. حتما تا به حال در یک خانه ی خالی از وسیله رفته آید. همانطور که میدانید صدا بیشتر پخش می شود. چرا که وسایل هر کدام به نوبه ی خود تا حدی صدا را جذب می کنند. موکت پرز بلند مانند فرش تا حد بسیاری صدا را جذب می کند. از طرفی دیگر باعث کاهش انتقال صدای رفت و آمد به طبقات پایینی ساختمان می گردد.

۸. مناسب مکان های مسکونی و اتاق کودکان است. همچنین به دلیل سختی در تمیز کردن بیشتر در قسمت های مختلف فضاهای مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد.

۹. این محصول در انواع موکت پرز بلند خارجی و موکت پرز بلند ایرانی در بازار موجود است. بنابراین تنوع قیمت، کیفیت، طرح و رنگ بالایی در اختیار شما خواهد بود.

۱۰. موکت های پرز بلند با کیفیت در برابر نور خورشید مقاوم هستند و اگر پرده را کنار بزنید طوریکه آفتاب مستقیم بر آنها بتابد، دچار تغییر رنگ نمی‌شوند‌. اما دقت نمایید که قبل از خرید، استانداردهای موکت مورد نظر را بررسی نمایید.

۱۱. موکت های پرز بلند قابل شستشو هستند. بنابراین می توانید آنها را جهت شست و شو به قالیشویی ها بسپارید.

معایب موکت های پرز بلند

۱. این موکت ها را نمی توان در ترکیب با فرش اجرا نمود. به این معنی که نمیتوانید کل فضای یک خانه را با موکت پوشانده و روی آن فرش بیاندازید.

۲. وسایل ریز و یا آشغالها به عمق پرزهای موکت پرزبلند نفوذ می کند. به همین دلیل تا حدی جارو کردن آن زمان بر و دشوار خواهد بود. بنابراین اگر سرعت عمل در تمیز کاری خانه برای شما مهم است این موضوع را نیز در نظر بگیرید. این یکی از علت های است که این نوع موکت ها را نمی توان در مکان های تجاری اداری نصب نمود. این نوع موکت موکت پرز بلند به همین دلیل برای هتل ها نیز مناسب نیست.

۳. تمیز کردن لک از روی آن  تا حدی دشوار است. اما این به این معنی نیست که غیر ممکن است. فقط می توان گفت که سخت تر از موکت نمدی یا پرز کوتاه است.

کاربردهای موکت پرز بلند

1.می توانید یک بخش یا کل فضای یک اتاق و یا خانه را با موکت پرز بلند بپوشانید.

۲. برای اتاق کودکان گزینه ی بسیار مناسبی است. چرا که امنیت آنها را تامین میکند. علاوه بر آن کودکان همیشه دوست دارند روی زمین نشسته و کارهایشان را انجام دهند. بنابراین این موکت ها یک کفپوش نرم و دلنشین برای آنها خواهد بود‌‌.

۳. اگر کفپوش خانه پارکت یا سرامیک باشد، از موکت پرزبلند در ابعاد دلخواه می توانید در ترکیب با آنها استفاده نمایید‌‌.

۴. موکت پرز بلند برای ایجاد دکوراسیون های مدرن گزینه ی مناسبی است. البته که طرح های متنوع موکت پرز بلند طرح دار برای دکوراسیون داخلی های شیک دیگر از جمله کلاسیک هم کدهای مناسبی دارد.

۵. این موکت‌ها را می توان به صورت قطعات کوچک و برای تزیین و پوشاندن کف راهروها و فضاهای پخش خانه نیز استفاده‌ نمود.

ممنوعیت های استفاده از موکت پرز بلند

1.اگر حیوان خانگی دارید بهتر است موکت پرز دار با کات های کوتاهتر را انتخاب نمایید. زیرا ممکن است حیوان خانگی شما با پرز های بلند این موکت ها بازی کرده و آنها را خراب کند‌. علاوه بر آن کسانی که حیوان خانگی دارند باید تعداد دفعات بیشتری به نظافت خانه بپردازند. بنابراین محصول انتخاب مناسبی نخواهد بود.

۲. در هر مکان پر رفت و آمدی بهتر است از این موکت ها استفاده نکنید.‌ چرا که جارو کردن آن دشوار خواهد بود. علاوه بر آن بلندی پرز های موکت به دلیل اینکه حس فرش را القا میکند، برای مکان های تجاری و اداری رسمی مناسب نخواهد بود.

۳. اگر علاقه و وقت جارو کردن مکرر خانه را ندارید.

موکت پرز بلند یا فرش ؟

اگر برای کفپوش خانه تان بین دو گزینه موکت پرز بلند و فرش دچار تردید هستید کافی است که این چند سوال را از خودتان پرسید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

1. آیا دوست دارم دکوراسیون فضای مورد نظر من سنتی و نشانگر معماری ایرانی باشد؟ اگر جواب شما مثبت است فرش برای شما گزینه ی بهتری است. البته در این حالت نیز می توانید کف نشیمن و یا پذیرایی را سنتی چیدمان کنید و اتاقها را به صورت مدرن و با موکت بپوشانید.

۲. آیا دوست دارم دکوراسیونی جدید و متفاوت از دکوراسیون های معمول را تجربه کنم؟! اگر پاسخ شما مثبت است، در این صورت باید بگوییم که استفاده از موکت پرز بلند گزینه ی بسیاری مناسبی است.

۳. آیا محدودیت بودجه در انتخاب کفپوش مورد نظرم دازم؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بگوییم که موکت های پرز بلند ایرانی نسبت به فرش های با کیفیت دست بافت و ماشینی ایرانی قیمت پایین تری دارند.‌ بنابراین خرید موکت پرز بلند با کیفیت ارزانتر از خرید فرش یا کیفیت خواهد بود.

رابطه کیفیت موکت پرز بلند و تمیز کردن آن

هر چه تراکم بافت موکت پرز بلند بیشتر باشد، به این معنی است که تعداد بافتهای آن بیشتر است. بنابراین قیمت با تراکم بالادر بیشتر هم خواهد بود. اما در عوض نزدیک بودن بابت های موکت و تراکم بالای آن باعث می شود کمتر آشغالها بین بافتهای موکت قرار بگیرند. بنابراین کمتر کثیف شده و جاروبرقی کردن آن نیز به طبع آسانتر خواهد بود‌‌.

موکت پرز بلند خارجی یا ایرانی؟

هر دوی این محصولات در بازار موجود هستند. اما قطعا کیفیت و قیمت موکت ایرانی از قیمت موکت پرز بلند پالاز و سایر برند های ایرانی بیشتر است. این در حالی است که موکت های پرز بلند پالاز کیفیت بالایی دارند. بنابراین موکت پرز بلند ایرانی نیز گزینه ی مناسبی خواهد بود.

موکت پرز بلند برای اتاق کودک

موکت های تافتینگ از جمله موکت پرز بلند تافتینگ از بهترین گزینه ها برای کفپوش اتاق کودک است. یعنی در واقع شما دو گزینه ی فرش و موکت را برای اتاق کودک پیش رو دارید. زیرا باید ایمنی و آسایش کودکان خود را در نظر بگیرید. با توجه به اینکه طراحی اتاق کودک معمولا هارمونی های رنگی شاد و به خصوصی دارد، موکت نسبت به فرش گزینه ی بهتری خواهد بود.

زیرا اتاق کودک به خودی خود پر از اسباب بای کودکان است. استفاده از موکت تافتینگ طرح کودک و یا موکت های پرزبلند طرح کودک و یا موکت های پرز بلند تگ رنگ، در واقع از نظر بصری آرامش بیشتری را برای کودکان به ارمغان می آورد. همانطور که امروزه نیز اکثر افراد برای اتاق کودکان به موکت های تافتینگ از جمله موکت پرزبلند روی آورده اند.

قیمت موکت پرز بلند

قیمت موکت پرز بلند و یا موکت پرزدار تافتینگ را در سایت فرتاک دیزاین ببینید. انواع موکت های پرز بلند را از ما بخواهید. عکس موکت پرز بلند خارجی و انواع عکس موکت پرز بلند خارجی و ایرانی را در سایت فرتاک دیزاین جستجو نمایید.‌ همچنین عکس پالاز موکت پرز بلند را به همراه مشخصات و قیمت های به روز شده در سایت دکوراسیون داخلی فرتاک مشاهده نمایید.

موکت پرزبلند قیمت های متنوعی در بازار دارد‌. بنابراین قبل از خرید موکت پرز بلند اتاق کودک و سایز فضاهای مد نظرتان، قیمت های فرتاک دیزاین را با سایر همکارانمان مقایسه نمایید تا به خیال آسوده خرید نمایید.

به این ترتیب متوجه خواهید شد قیمت موکت پرز بلند ارزان تر را فقط و فقط میتوانید از تیم فروش فرتاک بخواهید.

خرید موکت پرز بلند

خرید موکت پرزدار یا خرید موکت پرزبلند از دکوراسیون داخلی فرتاک به ۴ روش امکان پذیر است.

۱. خرید موکت پرزبلند خارجی و سایر محصولات از سایت فرتاک دیزاین. میتوانید به راحتی دسته بندی مورد نظر را انتخاب کرده و عکس موکت پرز بلند مد نظرتان را در سایت بیابید.

۲. خرید موکت پرزبلند پالاز و سایر محصولات موکت پرز بلند به صورت حضوری با مراجعه به شوروم فرتاک واقع در غرب تهران. خرید حضوری این امکان را به شما می دهد تا بتوانید سمپل ها را از نزدیک مشاهده نمایید.

۳. خرید موکت پرز بلند ارزان و با کیفیت به صورت تماس تلفنی با تیم فروش فرتاک دیزاین. مشاوران فروش ما راهنمایی های لازم را با توجه به اهداف و بودجه ی شما در جهت خرید بهتر به شما ارایه می دهند.

۴. خرید موکت پرز بلند از طریق ارتباط با واتس آپ تیم فروش فرتاک دیزاین و ثبت سفارش مورد نظر. کافی است که به واتس آپ فروش فرتاک دیزاین پیام دهید و مشخصات محصول مورد نظر را بنویسید. همکاران ما همه روزه به صورت تمام وقت آنلاین هستند و شما را برای خریدی ایمن و آسان راهنمایی خواهند کرد.

نحوه محاسبه میزان موکت پرز بلند مورد نیاز

معمولا با موکت با پرز بلند کل یک فضا را نمی پوشانند. شما باید اول عکس موکت پرز بلند مد نظرتان را در سایت فرتاک دیزاین بیابید. سپس ببینید چند متر مربع از این محصول را نیاز دارید؟ سپس ببینید قیمت موکت پرز بلند متری چنده؟ این دو عدد را در هم ضرب نمایید تا عدد فاکتور شما به دست بیاید. اگر قصد دارید موکت های متنوعی را برای فضاهای مختلف سفارش دهید، کافی است که برای هر طرح از همین فرمول استفاده نمایید‌‌.

خرید اقساطی موکت پرز بلند تافتینگ

ممکن است پس از انتخاب عکس موکت پرز بلند مورد نظر و محاسبه قیمت بر اساس متراژ درخواستی با کمبود بودجه مواجه شوید. خبر خوشی برایتان داریم. خرید اقساطی موکت پرز بلند از فرتاک دیزاین امکان پذیر است. کافی است که به بخش مربوط به خرید اقساطی در سایت فرتاک دیزاین مراجعه نموده و فرم‌های درخواستی را تکمیل نمایید.‌ پس از تایید مدارک شما همکاران ما با شما تماس گرفته و شما را در مورد ادامه روند خرید اقساطی راهنمایی خواهند کرد. البته تمامی مراحل به طور کامل در سایت فرتاک دیزاین توضیح داده شده است.

جمع بندی و نتیجه گیری

۱. موکت پرز بلند تافتینگ از محصولات جدید است که زیر شاخه موکت تافتینگ محسوب می گردد.

۲. موکت تافتینگ پرز بلند جایگزین مناسبی برای فرش ایرانی است.

۴. میتوانید عکس موکت های پرز بلند را در سایت فرتاک دیزاین به صورت آنلاین دیده و سفارش دهید.

۵. موکت پرز بلند عایق مناسبی برای سرما و صدا محسوب میگردد.

۶. این نوع موکت قیمت مناسب‌تری نسبت به فرش دارد.

۷. این نوع موکت به عنوان کفپوش اتاق کودکان ایمنی بالایی دارد.

۸. موکت پرز دار از نوع کات پایل موکت تافتینگ است.

۹. عکس انواع موکت پرز بلند به همراه قیمت موکت های پرز بلند را در سایت فرتاک دیزاین ببینید.

۱۰. موکت های پرز بلند رنگ بندی و طرح های متنوعی دارند که قابلیت همخوانی با انواع دکوراسیون ها را دارند. حتی برخی از کدهای تک رنگ آنها رنگهای دلنشینی هستند که برای اتاق کودکان بسیار مناسب است.

۱۱. جاروبرقی زدن موکت های پرز بلند کمی دشوار است و زمان بیشتری از شما خواهد گرفت.

۱۲. خرید اقساطی موکت بلند و ارسال به سراسر کشور امکان پذیر است.