چمن مصنوعی بین سنگی

آشنایی با چمن مصنوعی بین سنگی

چمن مصنوعی بین سنگی محصولی جدید و کاربردی است که به دلیل استقبال مشتریان از اجرای چمن مصنوعی رولی بین سنگها و موزاییک ها، تولید و عرضه شده است. در گذشته افراد چمن مصنوعی رولی را خریداری نموده و با کاتر آنها را برش داده و به عنوان چمن مصنوعی نواری، چمن مصنوعی بین موزاییک، چمن مصنوعی بین واش بتن، چمن مصنوعی بین سرامیک و چمن بین سنگ فرش استفاده میکردند.

این کار با اینکه زمان بر بود و نیاز به اندازه گیری و برش های دقیق داشت، بسیار پرطرفدار بود و در زیباسازی فضاهای باز و نیمه باز اجرا میشد. به همین علت تولید کنندگان اقدام به عرضه ی محصولی تخصصی برای این منظور نمودند. به این ترتیب هم از پرت این متریال هنگام برش جلوگیری نمودند، هم ظاهری زیباتر و مرتب تر خلق نمودند و هم در زمان و نیروی کار صرفه جویی نمودند. برای مشاهده و خرید چمن مصنوعی بین سنگی و انواع چمن مصنوعی به سایت فرتاک دیزاین مراجعه نمایید.

مشخصات ظاهری چمن مصنوعی بین سنگی چیست؟

چمن مصنوعی نواری که در واقع همان چمن بین سنگی است، در عرض ۵ سانتیمتر و طول ۵ متر تولید میگردد. چمن مصنوعی نواری یا همان چمن بین موزاییک در ارتفاع الیاف های ۱۵ و ۲۵ میلیمتر در بازار موجود است. تراکم این محصول ۱۸۰۰۰ کوک ‌در متر مربع است که تراکم بالا و مناسبی برای این کاربری است. چراکه چمن مصنوعی نواری بین سنگی در معرض رفت و آمد است و اگر تراکم آن بالا نباشد، له شده و خراب می‌شود.

 چمن مصنوعی ۲۵ میلیمتر ظاهری طبیعی تر دارد و نرم تر است. تمیز کردن چمن مصنوعی ۱۵ میلیمتر نسبت به ۲۵ میلیمتر راحت تر است. همچنین چمن مصنوعی ۱۵ میلیمتر از چمن مصنوعی ۲۵ میلیمتر به طبع ارزانتر نیز هست‌. بنابراین باید با توجه به نیازتان یکی از این محصولات را انتخاب نمایید. برای این منظور می توانید با مشاوران فروش فرتاک دیزاین مشورت نمایید.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی بین سنگی

۱. سبزینگی همیشگی و مرتب بودن و یکدست بودن چمن بین واش بتن سبت به کاشت چمن بین موزاییک

۲. عدم نیاز به آبیاری و رسیدگی چمن بین کاشی یا همان چمن مصنوعی نواری

۳. شستشوی آسان

۴. اجرای سریع (نسبت به برش رول های چمن مصنوعی به عنوان چمن مصنوعی بین سنگی)

۵. نصب آسان و بدون نیاز به نصاب

۶. ایجاد زیبایی به وسیله ی متراژ کمی از چمن مصنوعی و ترکیب چمن با موزاییک یا سنگ یا ... بدون اینکه هزینه ی سنگینی متقبل شوید.

۷. طراحی و ایجاد طرح های متنوع و چشم نواز چمن بین سنگ فرش

  1. مقاوم در برابر نور خورشید

کاربردهای چمن مصنوعی بین سنگی

۱. استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ و ترکیب آن با متریال های نظیر سنگ، برای طراحی فضای آرامش بخش بر روی پشت بام و ایجاد فضای روف گاردن

۲. استفاده از چمن مصنوعی نواری یا چمن مصنوعی بین سیمان و موزاییک برای طراحی حیاط و یا حیاط های طبقاتی در آپارتمان ها

۳. استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک برای تزیین و زیباسازی تراس ها و بهارخواب ها

  1. حتی در پیاده روی جلوی خانه تان و برای تعریف فضای ورودی ساختمان میتوانید از چمن مصنوعی بین سنگی استفاده نمایید.
  2. این محصول برای تزیین ورود افراد مهم ، مثلا عروس و داماد در تالار ها نیز کاربرد دارد.

نکات نصب چمن مصنوعی بین سنگی

نصب چمن مصنوعی نواری نکته های دارد که اگر رعایت نشود در زیبایی و استحکام و طول عمر محصول خریداری شده تاثیر مستقیم دارد. مراحل نصب چمن مصنوعی بین سنگی به شرح زیر است.

۱. بین سنگها، موزاییک ها یا هر متریالی که مورد نظرتان است باید ۵ سانتیمتر فاصله بگذارید.

۲. فواصل را با سیمان بپوشانید. دقت نمایید سطح سیمان بین ۱ تا ۱.۵ سانت (بسته به اینکه چمن مصنوعی نواری که میخواهید استفاده کنید چه ارتفاعی دارد) باید پایین تر از سطح سنگ و یا موزاییک شما باشد.

  1. سطح سیمان را کاملا صاف و یکدست نمایید.
  2. چسب مخصوص نصب چمن نواری (همان چسب هایی که برای نصب چمن مصنوعی رولی استفاده میشود) را به زیره ی پشت چمن مصنوعی بین سنگی بزنید. در استفاده از چسب دقت نمایید که خیلی زیاد نباشد‌. در حدی که چمن فیکس شود کافی است. سپس آن را با دقت بین شیارها بچسبانید.
  3. دقت نمایید پس از اجرای چمن مصنوعی نواری الیاف چمن مصنوعی باید حداقل حدود۱ سانتیمتر از سطح موزاییک یا سنگ شما بالاتر باشد. ‌به این ترتیب جلوه ی آن مشخص خواهد شد و کف فضای مورد نظرتان بعد پیدا کرده و زیبا به نظر می‌رسد.

مناسب ترین چسب برای اجرای چمن مصنوعی نواری

انتخاب چسب برای اجرای این محصول بسیار حایز اهمیت استو زیرا سطح مقطع این چمن مصنوعی بین سنگی با کف کم است و اگر خوب نصب نشود احتمال اینکه جدا شود بسیار زیاد است. علاوه بر آن اگر چمن مصنوعی نواری خوب نصب نشود و یا دل بدهد جلوه ی بسیار بدی خواهد داشت. برای اجرای چمن مصنوعی نواری چسب های متنوعی در بازار موجود است.  اگر می‌خواهید از چسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگی استفاده کنید که در برابر سرما و گرما و باران و تابش آفتاب و ... مقاوم باشد، توصیه ما به شما چسب پلی اورتان دو جزیی است. این چسب را می توانید به راحتی در بازار بیابید.

رفت و آمد بر روی چمن مصنوعی نواری

رفت و آمد پیاده بر روی چمن مصنوعی بین واش بتن بلامانع است و اگر چمن مصنوعی نواری درست نصب شده باشد، آسیبی به آن وارد نخواهد شد. اما در مورد رفت و آمد سواره باید بگوییم که بهتر است این کار روی چمن مصنوعی نواری انجام نشود. اما اگر ناگزیر هستید به تعداد دفعات کم ایرادی نداری که با ماشین از روی آنها عبور کنید. درست است که پرز های چمن مصنوعی نواری هنگام عبور و مرور اصطلاحا بین سنگها رفته و پناه میگیرند، اما در هر صورت اگر بخواهیم صادق باشیم رفت و آمد ماشین بر روی چمن مصنوعی بین سنگی عمر آنها را کم خواهد کرد‌.

شستشوی چمن مصنوعی بین سنگی

چمن مصنوعی نواری را می توانید به راحتی بشویید. اگر بتوانید هنگام اجرا حداقل یکی از جهت های نصب این محصول را در راستای شیب بندی سطح مورد نظر اجرا نمایید. طبیعتاً دفع آب باران و آب حاصل از شستشوی چمن مصنوعی نواری راحت تر مهار خواهد شد. الیاف چمن مصنوعی نواری بر روی یک زیره ی ‌پلاستیکی بافته شده است. این زیره یا بکینگ چمن مصنوعی نواری وظیفه ی نگهداری این الیاف را دارد.

زیره ی چمن مصنوعی بین واش بتن با خاصیت ارتجاعی که برای این محصول ایجاد می کند‌، باعث میشود این محصول ضربه گیر باشد. علاوه بر آن هنگام راه رفتن روی آنها حس خوبی داشته باشیم و مقاومت این محصول را تا حد زیادی بالا می برد. در قسمت بکینگ چمن مصنوعی بین سنگی زیره ی لاستیک مانندی است که زه کشی دارد. به همین دلیل آب حاصل از شستشو و آب باران به راحتی به زیر چمن مصنوعی نفوذ کرده و اگر چمن مصنوعی نواری بر طبق شیب بندی سطح مورد نظر اجرا شده باشد به راحتی هدایت شده و دفع می شود.

قیمت چمن مصنوعی بین سنگی

قیمت چمن مصنوعی بین سنگی بر اساس متراژ یک رول است. متراژ هر رول 0.25 متر مربع است. قیمت چمن نواری به صورت به روز شده در سایت فرتاک دیزاین درج شده است. قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک را می توانید به صورت به روز شده مشاهده نمایید‌. قیمت چمن مصنوعی نواری بسته به ارتفاع الیاف و کیفیتی که محصولات مختلف دارند، متنوع است. چمن مصنوعی نواری قیمت مناسب و انواع محصولات دکوراسیون داخلی با کیفیت را از فرتاک خریداری نمایید. فرتاک دیزاین با سابقه ی سالها تجربه در زمینه ی فروش محصولات دکوراسیون داخلی، بهترین متریال ها را برگزیده است.

محاسبه ی میزان چمن مصنوعی بین سنگی مورد نیاز

برای محاسبه ی میزان چمن مصنوعی نواری مورد نیاز کافی است که طول قسمت‌هایی که میخواهید با چمن مصنوعی بین سنگی بپوشانید را محاسبه نموده و با هم جمع نمایید. عدد به دست آمده را تقسیم به ۵ متر (متراژ طول رول چمن مصنوعی نواری) نموده و به بالا رند نمایید. به این ترتیب تعداد رول مورد نیازتان محاسبه می گردد. اگرچه پرت اجرای این کار خیلی خیلی کم است اما سعی کنید بسته به حجم کارتان درصد ناچیزی را نیز به عنوان پرت اجرا در نظر بگیرید.

خرید چمن مصنوعی بین سنگی از فرتاک دیزاین

برای خرید چمن مصنوعی نواری ۴ روش ارتباطی پیش روی شماست.

۱. خرید چمن مصنوعی بین سنگی را به صورت آنلاین از سایت فرتاک دیزاین انجام دهید.

۲. برای مشاهده سمپل چمن مصنوعی بین موزاییک با مراجعه به شوروم فرتاک واقع در غرب تهران میتوانید از مجموعه ی فرتاک دیزاین خرید حضوری داشته باشید.

۳. میتوانید از طریق واتس آپ با بخش فروش فرتاک دیزاین ارتباط برقرار کرده و سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین به تمام سوالات شما در کمترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.

۴. میتوانید از طریق تماس تلفنی با شرکت دکوراسیون داخلی فرتاک، سوالات خود را پرسیده، قیمتها را استعلام گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

جمع بندی و نتیجه گیری

انواع چمن مصنوعی نواری و یا همان چمن مصنوعی بین سنگی محصولی جدید و مختص اجرای بین سنگها و مصالح مشابه آن است. نصب آن بسیار آسان است و پرت کمی دارد. عرض چمن مصنوعی نواری  ‌۵ سانت است و با اجرای این محصول میتوانید به فضای وسیعی با هزینه ی کم زیبایی ببخشید. ابعاد چمن مصنوعی نواری 5 سانت در 5 متر هست. فروش چمن نواری توسط دکوراسیون داخلی فرتاک، نمایندگی انواع محصولات دکوراسیون داخلی در غرب تهران صورت می گیرد. با فرتاک رویاهایتان را محقق سازید.