کاربرد کفپوش گرانول برای کف باشگاه و بدنسازی

در این مقاله به توضیحاتی در مورد گرانول و گرانول ورزشی و موارد مصرف و ویژگی های آن می پردازیم. کفپوش گرانولی از گرانول خام و پلاستیک تولید می شود. این کفپوش ها در مکان های مختلف از جمله کفپوش پارک ها و کف باشگاه ها و مراکز خرید و بعضی از بازار ها به کار گرفته می شود. گرانول ورزشی به طور معمول در باشگاه های بدنسازی و سالن ها استفاده می شود. اگر علاقه دارید بدانید کاربرد گرانول در چه مکان هایی است، در این مقاله با ما همراه باشید.

امروزه کفپوش بسیاری از پارک ها و بسیاری از باشگاه ها و سالن های بدنسازی از گرانول ورزشی است. ما در این مقاله به توضیحاتی در خصوص این موضوع که “گرانول ورزشی چیست؟” و به شرح ویژگی هایی نظیر ضخامت گرانول و ابعاد گرانول و موارد مصرف آن  می پردازیم.

گرانول ورزشی چیست ؟

 باید به این نکته اشاره کنیم که ورزش ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. بنابراین کاربرد گرانول ها هم بسیار متنوع است. علاوه بر شرایط و قوانین حاکم بر هر کدام از ورزش ها سطوح و فضاهای به کار گرفته شده برای هر کدام از ورزش ها نیز بسیار متفاوت هستند. به طور مثال ورزش والیبال هم به طور سالنی و هم به طور بازی در مکان های رو باز برگزار می شود. در هر کدام از این ورزش ها جراحت های بسیاری به بازیکنان وارد می شود. انواع گرانول های ورزشی و گرانول کف باشگاه با توجه به شرایط این ورزش ها جلوی ضربات این ورزش ها را می گیرند. انواع مختلفی از ورزش های باشگاهی و داخل سالنی وجود دارد. کفپوش هایی  که برای این ورزش ها در نظر گرفته شده به شرح زیر است:

کفپوش های ورزشی داخل سالن

کفپوش گرانول دار یکی از بهترین انواع گرانول ورزشی و گرانول کف باشگاه است. از این کفپوش در مکان های سالنی استفاده میشود. علاوه بر آن بسیار با دوام هستند. این کفپوش ها تحمل وزن دستگاه های سنگین را دارند.

کفپوش پلی اورتان سالن ورزشی

از ماندگارترین پوشش های داخلی سالن های ورزشی است. در این پوشش درزی وجود ندارد. از این گرانول کف باشگاه در سالن های چند منظوره بسیار استفاده می شود.

گرانول باشگاهی و پارکی

کفپوش لاستیکی

این کفپوش ها در بسیاری از مکان ها استفاده می شوند. اما به طور ویژه برای اماکن آموزشی و بدنسازی ایده آل هستند. این پوشش ها نسبت به سایر کفپوش های دیگر بسیار مقرون به صرفه هستند. همچنین قدرت ضربه گیری خوبی دارند.

کفپوش ورزشی فضای باز

بعضی از ورزش ها از جمله دو میدانی و تنیس و … در خارج از سالن انجام می گیرند. کفپوش ورزشی فضای باز باید مقاوم و ماندگار باشد. اینگونه عناصر طبیعی مانند باران و نور و … کم تر در آن نفوذ می کند. همچنین باید قدرت ضربه گیری بالا داشته باشد.

کفپوش دو میدانی و کفپوش چمن مصنوعی از انواع کفپوش ورزشی فضای باز است. کفپوش دو میدانی از مواد بازیافتی لاستیک است که باعث میشود آسیب به پاها وارد نشود. کفپوش ورزشی فضای باز باید با محیط سازگاری داشته باشد و با دوام باشد.

چمن مصنوعی در بسیاری از مدارس و به عنوان کفپوش فضای باز و فضاهای ورزشی  مورد استفاده قرار می گیرد ظاهر آن مانند چمن طبیعی است با این تفاوت که بسیار مقرون به صرفه است. کفپوش فضای باز مناسب برای بازی ها ی مانند گلف و بیسبال و … است.

گرانول ورزشی معمولا در رنگ های بسیار متنوع تولید میشود. کفپوش زمین ورزشی معمولا به درخواست متقاضیان و بنا بر شرایط مکانی مورد نیاز ضخامت های مختلفی دارند. به طور مثال گرانول باشگاهی و گرانول بدنسازی با گرانول زمین بازی یا گرانول پارکی و کفپوش زمین ورزشی روباز متفاوت است. گرانول باشگاهی و گرانول بدنسازی به صورت مسطح و با ضخامت 25 میل تولید می شود. ولی کفپوش ورزشی روباز و گرانول زمین بازی و کفپوش زمین ورزشی روباز باید قدرت ضربه گیری بسیار بالاتری نسبت به انواع دیگر داشته باشد. کفپوش این محیط ها به صورت  شانه تخم مرغی تولید می شود. 

گرانول پارکی

نکات مهم در کاربرد گرانول و خرید گرانول

  • ابعاد 1 *1 متر برای کاربرد گرانول باشگاهی و گرانول بدنسازی مناسب تر است. در مقابل ابعاد کوچکتر آن مناسب مهد کودک ها است.
  • کفپوش نباید کدر باشد
  • کفپوش نباید به راحتی شکسته شود
  • ضخامت آن باید یکدست باشد

 

گرانول باشگاهی

خصوصیات کفپوش گرانول

کفپوش زمین ورزشی در مقابل نور مقاوم است و پس از چند سال تغییر اندازه و رنگ نمی دهد. این کفپوش ها قدرت ضربه گیری بالایی دارند. از جمله خصوصیات دیگر این کفپوش ها اینکه ضد سایش هستند و عمر بالایی دارند. کفپوش زمین ورزشی با کیفیت عمر بالایی دارد. رنگ بندی کفپوش زمین ورزشی بسیار متنوع است. همچنین با توجه به محیط در رنگ های زرد و طوسی و سبز و قرمز و … قابل تولید هستند.

شرکت فرتاک نماینده گرانول با کیفیت ورزشی در غرب تهران است. رنگ بندی و ضخامت های متنوعی از این گرانول ها موجود است. انواع قیمت گرانول را در سایت فرتاک ببینید..

 

 

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم