لب پله ام دی اف

مشخصات محصول

  • طول شاخه: 2/8 متر
  • عرض پروفیل: 6 سانتیمتر
  • متریال: ام دی اف روکش پی وی سی
  • دارای رنگ بندی متنوع
  • کشور سازنده: ایران

لب پله ام دی اف

پروفیل لب پله ام دی اف چیست؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که پروفیل لب پله چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که می دانیم جز در طراحی های خاص، جنس پله ها از سنگ است. لب پله ها اصولاً گرد نشده و به اصطلاح تیز هستند. همین موضوع نیز باعث میشود که پای افراد هنگام بالا به لب پله گیر کند.‌ بر عکس آن نیز ممکن است هنگام پایین آمد پای افراد لیز خورده و سقوط کنند.

به همین دلیل پروفیل لب پله طراحی و ساخته شد. ابزار لب پله و یا پروفیل نوک پله به نوعی ترمزی است برای کسانی که از پله پایین می آیند. از طرف دیگر از گیر کردن پای افراد به نوک تیز پله هنگام بالا رفتن جلوگیری میکند.‌ علاوه بر آن پروفیل لب پله به زیبایی فضا نیز کمک شایانی میکند. فرتاک دیزاین نماینده انواع پروفیل لبه پله و سایز ابزارهای ساختمانی در غرب تهران است.

آشنایی با انواع جنس پروفیل لب پله ام دی اف

پروفیل لبه پله در جنس های متنوعی تولید و عرضه می گردند.‌ ابزار لب پله  در جنس های ام دی اف، پی وی سی، آلومینیومی و ... در بازار موجود هستند. اما به طور مرسوم از پروفیل لب پله ام دی اف و نبشی لب پله پی وی سی  برای فضاهای داخلی ساختمان استفاده میشود. هر دوی این محصولات را می توانید به صورت آنلاین از سات فرتاک خریداری نمایید.

پروفیل لب پله پی وی سی

دقت نمایید در واقع ما ابزاری به نام پروفیل لبه پله پی وی سی نداریم. همان ابزار نبشی پی وی سی به عنوان پروفیل لب پله پی وی سی نوک پله ها نصب می گردد. کاربرد، مزایا و  نصب نبشی لب پله پی وی سی نیز مانند پروفیل لب پله ام دی اف است. تفاوت این دو محصول در دو نکته خلاصه می شود که به آن اشاره می کنیم:

1- اول اینکه پروفیل لب پله mdf مقاومت بیشتری در طول زمان نسبت به ضربه و رفت و آمد نسبی به نبشی لب پله pvc دارد.

2- پروفیل نبشی لب پله پی وی سی در برابر آب و رطوبت نسبت به پروفیل لب پله mdf مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد.

مزایای استفاده از پروفیل لب پله

استفاده از لب پله ام دی اف یا نوک پله علاوه بر ایجاد ایمنی که به آن اشاره کردیم،  مزایای دیگری نیز دارد. پروفیل لب پله اگر به درستی انتخاب شود زیبایی خاصی به محیط می بخشد. می توان از آن به عنوان یک عنصر شاخص و اصلی در طراحی داخلی استفاده کرد. با نورپردازی درست و همخوان با آن نیز می توان یک طرحی داخلی منحصر به فرد ایجاد کرد. نکته ی بعدی در استفاده از پروفیل لب پله جلوگیری از شکستن و یا ساییده شدن سنگ لبه پله هاست.

رنگ بندی و طرح های پروفیل لب پله

پروفیل های لب پله mdf و نبشی pvc لب پله در رنگ ها و طرح های متنوتی در دکوراسیون داخلی فرتاک موجود هستند. پروفیل نوک پله یا لب گرد پله را می توانید با هر نوع کفپوشی از جمله پی وی سی، پارکت، سرامیک و ... ست نمایید.‌ میتوانید آنها را همرنگ، با اختلاف رنگ چند پرده و یا کاملا متضاد کفپوش کف ‌پله اجرا نمایید و طرح های زیبایی بیافرینید.

 هر کدام از این روشها زیبایی و جلوه خاص خود را دارد. اگر نور فضای پله ی شما کم است و یا تعداد پله ها بیش از حد نرمال زیاد ‌و‌ یا کم است، سعی کنید رنگ لب پله ام دی اف یا پروفیل نوک پله را متضاد با پوشش کف پله اجرا نمایید. به این ترتیب پله ها نمایان تر است. به این صورت کمتر احتمال زمین خوردگی استفاده کنندگان وجود دارد.

نصب پروفیل لب پله

نصب ابزار لب پله ام دی اف را به نیروی متخصص بسپارید.‌ نیروهای متخصص نصب پارکت و دیوارپوش می‌توانند ابزار لب پله را نیز نصب نمایند. اجرای درست و دقیق ابزار لبه پله نکته ی مهمی در ایمنی افراد است و اجرای ناصحیح آن می تواند خطرات جدی برای افراد ایجاد کند. نصب لب پله MDF توسط چسب و پیچ کردن آنها در پله انجام می گردد. دقت نمایید تمام قسمت های پروفیل لب پله کاملا به پله چسبیده باشد و دل دادگی و فاصله نداشته باشد.

نحوه محاسبه میزان پروفیل لبه پله مورد نیاز

پروفیل لب پله mdf  و نبشی لب پله pvc به صورت شاخه ای به فروش میرسد. طول پله ها را با هم جمع کرده و عدد به دست آمده را رو به بالا رند نمایید. عدد به دست آمده را به طول هر شاخه تقسیم نمایید‌‌. عدد به دست آمده را به بالا کرد نمایید. تعداد شاخه مورد نیاز به دست می آید‌. دقت کنید بسته به متراژ مورد نیاز یک یا چند شاخه اضافه تر به عنوان پرتی کار در نظر گرفته و اضافه در خرید نمایید.

خرید پروفیل لب پله از فرتاک دیزاین

قیمت لب پله ام دی اف و قیمت نبشی لب پله پی وی سی را به صورت به روز شده در سایت فرتاک دیزاین ببینید. برای انتخاب رنگ و طرح لب پله و یا نبشی لب پله مورد نظر می توانید با تیم فروش دکوراسیون داخلی فرتاک مشورت نمایید. همکاران ما در تیم طراحی نیز آماده ی مشاوره ی دقیق تر و حرفه ای تر به شما دوستان عزیز هستند.

فروش پروفیل لب پله به سه روش حضوری، تلفنی و سفارش از طریق سایت فرتاک امکان پذیر است. متنوع ترین، بهترین قیمت و بالاترین کیفیت پروفیل لب پله ام دی اف را از ما بخواهید. محصولات خریداری شده از سایت فرتاک دیزاین، در کمترین زمان ممکن برای شما در هر کجای ایران که باشید ارسال میشود. خرید اینترنتی انواع محصولات دکوراسیون داخلی را با فرتاک دیزاین تجربه نمایید. با فرتاک رویاهایتان را محقق سازید.

نتیجه گیری و جمع بندی 

با توجه به توضیحات فوق به این نتیجه می رسیم که اجرای پروفیل لبه پله یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است و نقش مهمی در ایمنی افراد و زیبایی محیط بازی میکند. اجرای آن نیز بسیار حساس است و نیاز به نیروی متبحر دارد. از طرفی دیگر چون این محصول دایما استفاده شده و به اصطلاح پا میخورد، کیفیت آن بسیار مهم است. با خرید پروفیل لب پله mdf و یا پروفیل نبشی لبه پله pvc از فرتاک دیزاین از کیفیت محصول خریداری شده مطمین باشید.