محصولات موکت

موکت را می توان به عنوان یکی از پرکاربرد ترین کف پوش ها نام برد که در جنس، طرح و رنگ های متنوعی در بازار عرضه می شود و به دلیل همین تنوع، از موکت می توان در مکان های مختلفی از جمله ساختمان (پوشش دهنده راهرو، کف اتاق و راه پله)، کف وسائل نقلیه (هواپیما، قطار، اتومبیل و... )، آمفی تئاترها، محیط های اداری، هتل ها، اتاق بازی کودکان و... بهره برد. در ادامه، بیشتر به موکت و نکات مهم در انتخاب و خرید آن می پردازیم. اگر به نکات گفته شده در ادامه مطلب توجه بیشتری داشته باشید به راحتی می توانید با توجه به کاربرد موکت در محل مورد نظر همچنین بودجه و سلیقه خود، موکت خوب و با کیفیتی خریداری کنید.

جنس الیاف موکت می تواند از پلی آمید، پلی استر، پلی پروپیلن و یا ترکیبی از اینها باشد که هر کدام  دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. بافت موکت (فیبر) موثرترین عامل در تعیین کیفیت موکت است. موکت خوب ‌و با کیفیت به دلیل برخورداری از تراکم و فشردگی بیشتر، از دوام بیشتری نیز برخوردار است. 

مزیت های موکت

ازمزیت های موکت می توان به تنوع بسیار بالای آن در رنگ، طرح و جنس، نگهداری راحت تر نسبت به سایر کف پوش ها، ایجاد کننده سطحی امن و مطمئن ، نگهداری آسان، عایق حرارتی و تا حدودی عایق صدا بودن موکت، هماهنگی با هر نوع سبک دکوراسیون و سلیقه اشاره کرد.

معایب موکت

از معایب موکت می توان به عدم مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، عدم امکان استفاده برای محل هایی از جمله سرویس های بهداشتی، ایجاد تغییر در رنگ در زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید و ایجاد آلرژی در شرایط  تجمع گرد و غبار و آلودگی در موکت اشاره کرد.

نکات مهم در انتخاب و خرید موکت

با اینکه موکت های طرح دار و  ضخیم طرفداران بیشتری در بازار دارند اما قبل از خرید موکت بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید.

  1. موکت اتاق کودک از رنگ های شاد با بافت نرم و با پرزکمتری انتخاب شود تا 3 فاکتور زیبایی، ایمنی و بهداشت که در مورد موکت اتاق کودک بسیار مهم است، رعایت شود.
  2. برای بزرگ تر جلوه دادن فضاهای کوچک، از موکت هایی با طرح ساده، پرز کمتر و رنگ روشن استفاده کنید.
  3. برای کوچک تر و صمیمانه جلوه دادن فضاهای بزرگ، از موکت ها ی طرح دار با پرز بلند و رنگ تیره استفاده کنید.
  4. اگردر طبقات بالای آپارتمان ساکن هستید، برای کم کردن میزان و شدت صدای راه رفتن و افتادن اشیاء و... از موکت های پرز بلند استفاده کنید.
  5. توجه داشته باشید در حالت  کلی بهترین گزینه برای رنگ موکت، رنگ های خنثی هستند چون با هر رنگ دکوراسیونی هماهنگ می شوند.
  1. هنگام خرید موکت به آب و هوای محل سکونت خود توجه کنید. به عنوان مثال موکت هایی که الیاف طبیعی مانند پشم دارند مستعد کپک زدگی هستند و به همین دلیل برای شهرهایی با آب و هوای معتدل و مرطوب مناسب نیستند.
  2. ضمانت پس از فروش را در نظر بگیرید چون هرچه کیفیت موکت بیشتر باشد، حمایت‌های ضمانت پس از فروش آن هم بیشتر می شود.
  3. در مورد شست و شوی هر کدام از انواع موکت ها اطلاعاتی از فروشنده فروشگاه موکت فروشی کسب کنید.
  4. هنگام خرید موکت با فروشنده فروشگاه موکت فروشی مشورت کرده و برای خرید بهترکمک بگیرید.

در ضمن یکی از مکان هایی که به راحتی می توانید موکت شیک در انواع طرح  و رنگ را پیدا کنید شرکت فرتاک در غرب تهران است. اگر ساکن غرب شهر تهران هستید و قصد خرید موکت شیک دارید می توانید به شرکت فرتاک از جامع ترین موکت فروشی های غرب تهران سربزنید.