نبشی پی وی سی

مشخصات محصول

  • طول شاخه: 2/4 و 2/8 و 3 متر
  • عرض بال: 3 ، 4 ، 5 سانتیمتر
  • متریال: پی وی سی و پلی استایرن
  • دارای رنگ بندی متنوع
  • کشور سازنده: ایران

نبشی پی وی سی

همانطور که می دانید پروفیل و ابزارهایی که در دکوراسیون داخلی فضاهای داخلی اجرا میگردند، تغییرات چشمگیری در زیبایی فضا ایجاد می کنند. البته اگر این پروفیل ها درست و به جا استفاده شوند تاثیر مثبتی بر زیبایی خواهند داشت.

برعکس اگر اشتباه استفاده شوند از زیبایی فضا می کاهند. نبشی پی وی سی یکی از موثر ترین ابزارها برای ایجاد زیبایی در محیط است. البته  این ابزار جنبه ی کاربردی هم دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

برای مشاهده طرح ها و رنگهای این ابزار و خرید نبشی پی وی سی به سایت فرتاک ‌دیزاین مراجعه نمایید.

آیا می دانید نبشی پی وی سی چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید نبشی پی وی سی چیست یک فضای اداری پر رفت و آمدی که قبلاً در آنجا حضور داشتید را تصور کنید. آیا محل تقاطع دیوارها با یکدیگر را به خاطر می آورید؟

 پروفیل نبشی پی وی سی با مقطع L به صورت عمودی و در محل تقاطع دو دیوار اجرا می گردد. البته این متریال بیشتر برای گوشه های بیرون زده ی دیوارهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

 اجرای انواع نبشی pvc برای مکان های مسکونی اختیاری ولی برای مکان های تجاری و اداری پر رفت و آمد اجباری است.

در واقع یک لبه ی این مقطع L شکل بر روی یک دیوار و لبه ی دیگر آن بر روی دیوار دیگر نصب می شود. ابزار نبشی pvc همانطور که از نامش پیداست از متریال پی وی سی تشکیل شده است. بنابراین تمام مزایای متریال های پی وی سی را نیز دارد.

مهمترین مشخصات ظاهری نبشی پی وی سی دیوار

همانطور که گفته شد نبشی پی وی سی دیوار، مقطعی L شکل دارد که به هر کدام از این دو خط که بر هم عمود شده اند یال گفته می شود. عموما طول یال های نبشی ثابت pvc از ۳ تا ۵ سانت است.

اما نوعی از انواع ان را  نیز داریم که طول یالهای آن با هم متفاوت است. برای مثال وقتی میگوییم نبشی pvc دیوار ۲ در ۱، منظور این است که یکی از یال های آن ۲ سانتیمتر و دیگری ۱ سانتیمتر است. این نوع نبشی نیز کاربرد های مخصوص به خود را دارد.

برخی از نبشی های pvc برای گوشه های بیرون زده دیوار و برخی دیوار نیز با نام نبشی برعکس پی وی سی برای گوشه های داخلی دیوار مورد استفاده قرار میگیرند. نبشی pvc به شکل شاخه هایی عموما با طول ۲۸۰ سانتیمتر به فروش می رسند.

دلایل متعدد استفاده از نبشی پی وی سی دیوار

۱. استفاده از آن برای قاب بندی کردن و ایجاد زیبایی در فضا

۲. استفاده از انواع نبشی ها، مخصوصا در مکان های پر رفت و آمد برای جلوگیری از خراب شدن گوشه های دیوارها در اثر رفت و آمد و یا ضربه وسایل

۳.  استفاده از نبشی ثابت pvc برای پوشاندن ترک ها و یا خرابی های اجرای رنگ و یا کاغذ دیواری در گوشه های دیوار

نبشی پی وی سی یا نبشی ام دی اف؟

۱. نبشی تاشو ام دی اف به علت منععطف بودنش هم برای گوشه های داخلی و هم بیرونی مورد استفاده قرار میگیرد. اما نبشی ثابت پی وی سی را باید متناسب با بیرون زده بودن یا تو رفته بودن گوشه مورد نظر خریداری نمایید.

 ۲.  pvc مقاومت بیشتری در برابر آب و رطوبت دارد.

۳. نبشی ام دی اف برای مکان های پر تردد مقاومت بیشتری در طول زمان نسبتها به پی وی سی دارد .

۴. نبشی پی وی سی خاصیتی دارد که در برابر حشرات مقاوم تر از نبشی pvc است و در نتیجه بهداشت آن در سطح بالاتری قرار دارد.

طریقه نصب نبشی pvc

طریقه  نصب  همانند سایر ابزارهای داخلی ساختمان توسط چسب و دستگاه میخکوب صورت میگیرد. ویدیوهای آموزشی را می توانید تهیه و مشاهده نمایید. اما در هر صورت باید نصب نبشی پی وی سی را به نیروی متخصص (که همان نصابان پارکت و پروفیل های داخلی ساختمان هستند), بسپارید. آشنایی با طریقه نصب نبشی pvc کافی نیست و باید برای نصب نبشی pvc تجربه کافی نیز داشته باشید.

روش خرید نبشی پی وی سی

پس از انتخاب مدل نبشی مورد نظر و رنگ آن باید طول قسمت هایی که نیاز به نبشی ( گوشه های بیرونی و برعکس (گوشه های تو رفته دیوار) را جداگانه محاسبه نمایید. سپس هر عدد را جداگانه تقسیم به طور شاخه نبشی pvc انتخابی نمایید و عددهای به دست آمده را به بالا رند نمایید. پس از مشورت با تیم فروش فرتاک و محاسبه ی پرتی ، تعداد شاخه مورد نظر مشخص می گردد. سپس عدد به دست آمده را ضرب در قیمت هر شاخه نمایید تا قیمت نهایی نبشی ثابت پی وی سی مورد نیازتان مشخص گردد.

 ثبت سفارش و خرید نبشی پی وی سی را در سایت فرتاک دیزاین انجام دهید. در غیر اینصورت و برای خرید نبشی پی وی سی در تهران به صورت حضوری، به شوروم فرتاک واقع در غرب تهران مراجعه نمایید. در این صورت می توانید سمپل ها را از نزدیک مشاهده نموده و محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

فاکتورهای موثر در قیمت نبشی پی وی سی

قیمت نبشی pvc بسته به نوع طرح آن متغیر است.  نبشی پی وی سی قیمت مناسب را از ما بخواهید. فروش نبشی pvc به صورت اقساطی نیز توسط فرتاک دیزاین انجام می‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر به بخش مربوط به فروش اقساطی در سایت فرتاک دیزاین مراجعه نمایید.

جمع بندی و نتیجه گیری

پروفیل نبشی پی وی سی از ابزارهای کاربردی در فضاهای داخلی مخصوصا فضاهای در رفت و آمد است‌‌ و هم جنبه‌ی زیبایی و هم کاربردی دارد. که می توانید انواع آن را در سایت فرتاک دیزاین مشاهده نموده و خریداری نمایید. ارسال به سراسر ایران امکان پذیر است. خرید نبشی پی وی سی به صورت قسطی نیز امکان پذیر است. با فرتاک رویاهای تان را محقق سازید.