محصولات پرده

قیمت و خرید انواع پرده

پرده

انواع پرده چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ یکی از زیباترین بخش های طراحی داخلی و دکوراسیون منزل و محل کار، انتخاب یک پرده مناسب است که زیبایی منزل یا محل کار شما را صد چندان می نماید. در سال های اخیر تنوع بسیار زیادی از پرده های مدرن و سنتی در طرح و رنگ های مختلفی وارد بازار شده اند که در این میان پرده زبرا ویژگی های منحصر به فردی را ارائه می دهد.

انواع پرده

پرده های مدرن در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی ارائه می شود که از مهم ترین انواع آن می توان موارد زیر را نام برد.

 • شید
 • پوستری
 • ارسی
 • رومن
 • زبرا دبل
 • دو مکانیزم شب و روز
 • سیلوئت

زبرا چیست؟

زبرا نام یکی از طرح های جدید پرده است که پرده دبل رول نیز خوانده می شود. این پرده از جنس تور و پارچه بوده و ساختار آن به گونه ای است که پارچه و تور بصورت موازی و راه راه کنار هم قرار گرفته اند. ساختار پرده زبرا ترکیبی از پرده شید رول و پرده کرکره است.

ویژگی های پرده زبرا

اگرچه پرده زبرا را به دلیل زیبایی منحصر به فردی که به دکوراسیون داخلی می دهد، می شناسند، اما این پرده ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرده زبرا را می توان بصورت برقی یا با ریموت کنترل نصب کرد.
 • پرده زبرا به سادگی و سریع نصب می شود.
 • پرده زبرا استحکام و دوام بسیار بالایی دارد.
 • طرح و رنگ های پرده زبرا بسیار متنوع است و می توان از آن برای اتاق کودک، اتاق خواب، هال و پذیرایی و آشپزخانه بهره برد. به عنوان مثال زبرا اتاق کودک دارای طرح های ملایم تر این پرده با رنگ های روشن و بسیار زیبا برای اتاق کودک است.
 • با پرده زبرا به سادگی می توان میزان نور را تنظیم کرد.
 • پرده زبرا به سادگی تمیز می شود.

شب و روز یا دابل شید

پرده سب و روز یا پرده دابل شید دارای دو مکانیزم حرکتی بوده و به طور کلی پرده طرحداری روی یک پرده ساده مستقل از همدیگر حرکت می کنند. پرده طرحدار ترکیب تور و پارچه بوده و پرده ساده پارچه یکدست است. علت اینکه به آن دابل شید گفته می شود، وجود دو پرده روی یکدیگر است.

پوستری

پرده هایی هستند که روی یک پارچه شید سفید ساده، یک تصویر سه بعدی یا معمولی چاپ می گردد. این پرده ها دارای طرحهای گوناگونی از قبیل منظره، گل، کودک و ... هستند و برای ایجاد نمایی متفاوت در منزل یا محل کار گزینه ای متفاوتی هستند. پرده سه بعدی از این دسته محصولات است.

سیلوئت یا سه بعدی

این نوع از پرده دارای دو لایه تور دو دو طرف و پارچه ای در بین خود هستند که در حال باز بودن پرده این پارچه های راه راه مشابه پره های کرکره مابین دو لایه توری قرار می گیرند. این نوع از پرده به نام پرده سه بعدی سیلوئت نیز شناخته می شود.

ارسی

پرده ارسی نیز مانند پرده سیلوئت است با این تفاوت که باز شدن پرده به صورت کرکره ای با دو نوار پارچه ای طرفین پرده انجام می شود. این پرده معمولا دارای طرحهای ساده است.

الگانس یا رومن

پرده الگانس نیز با دارای نخهایی در مابین تیکه های پارچه خود است که باعث می گردد پرده پس از باز شدن حالت کرکره ای و موج دار بخود بگیرد. این نوع از پرده به نام پرده رومن نیز شناخته می شود.

پرده شید

پرده شید ، نوعی از پرده هستند که در آنها پرده به صورت پارچه ای یکدست ساده یا طرحدار ساخته می شود و مثل پرده های زبرا یا دیگر پرده ها تور در آنها بکار نرفته است.

قیمت انواع زبرا و سایر پرده ها

قیمت پرده در بازار بر حسب نوع مکانیزم و همچنین جنس پارچه بکار رفته متغیر است. همچنین طرح پرده نیز میتواند در قیمت آن تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال قیمت زبرا کودک با شید ساده یا پوستری تفاوت دارد.

شرکت زبرا خوش سایه

شرکت تولیدی زبرا خوش سایه با بیش از 20 سال سابقه درخشان یکی از بزرگترین تولید کننده های انواع پرده در ایران است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1374 آغاز نمود و اکنون بهترین و با کیفیت ترین انواع پرده زبرا در ایران را تولید می نماید.

نمایندگی زبرا در تهران

شرکت فرتاک به عنوان نمایندگی پرده زبرا خوش سایه و دیگر پرده های مدرن در تهران آماده ارائه بهترین خدمات در رابطه با انواع این محصولات به شهروندان سراسر کشور است.