محصولات قرنیز و ابزار

مشاهده بر اساس دسته بندی

قرنیز ام دی اف

ابزار ام دی اف

قرنیز پی وی سی

ابزار پی وی سی

قرنیز پی وی سی دکوراتیو

ابزار پی وی سی دکوراتیو

بیشتر بخوانیم :ابزار پیش ساخته گچی

قرنیز و ابزار

قرنیز به نوار یا باندی گفته می شود  که در پایین دیوار به صورت طولی نصب شده و علاوه بر زیبایی و تاثیر مستقیم برحفظ سلامت و بهداشت فضای خانه، محافظت از آسیب دیوار در برابر ضربه توسط وسایل منزل و جلوگیری از ورود مستقیم رطوبت و آب از کف به دیوﺍر را برعهده دارد. قرنیز انواع مختلفی دارد که از انواع آن می توان  به قرنیز سنگی و سرامیکی، چوبی، ام دی اف(MDF)  و پی وی سی(PVC)  اشاره کرد. قرنیزها در اندازه ها و ابعاد استاندارد در بازار موجود هستند و با توجه به کیفیت، مواد به کاررفته در آن، ارتفاع، قطر و کشور سازنده، قیمت متفاوتی دارند. در ادامه شما را با انواع  قرنیز و ابزار آن بیشتر آشنا می کنیم .

انواع قرنیز

انواع قرنیز عبارتند از:

1. قرنیز سنگی : این نوع قرنیزاز جنس و رنگ سنگ و سرامیک بوده و برای مکان هایی که کفپوش آنها سنگ و یا سرامیک است، استفاده می شود. معمولا ارتفاع قرنیز سنگی بین 10 تا 15 سانتی متر است و زیبایی قرنیزهای چوبی را ندارند. امروزه به دلایلی همچون سنگین بودن ، قیمت بالا و پروسه طولانی اجرا ،کمتر از این مدل قرنیز استفاده می شود.

2. قرنیز چوبی: زیباترین نوع قرنیز است . قرنیز چوبی در فضاهایی که جنس کف آنها از لمینیت و یا پارکت(چوب) است به کار می رود. معمولا دارای ارتفاع 6، 8، 10 یا 12 سانتی متر هستند. بهتر است در هنگام خرید به حساسیت بالای قرنیزهای چوبی و آسیب پذیری و پوسیدگی این نوع قرنیزها در مقابل آب و شستشو و  تجمع موریانه در آنها توجه داشت.

3. قرنیز پی وی سی (PVC): یکی از جدیدترین قرنیزها هستند که به دو صورت توخالی و تو پر تولید می شوند که هرکدام از این دو نوع دارای یکسری مزایا می باشند. قرنیز پی وی سی (PVC) دارای مزایای متعددی از جمله مقاومت بالا در مقابل آب و رطوبت، انعطاف پذیری بالا، تنوع در طرح و رنگ، تمیز شدن راحت، نصب آسان و دوام بالا در مقابل قرنیز های سنگی و چوبی هستند و بیشتر مناسب فضاهایی با کفپوش سنگ، سرامیک یا لمینت هستند. ارتفاع این نوع قرنیز بین 7 تا 9 و گاها 15 سانتی متر است.

4. قرنیز ام دی اف (MDF): امروزه به محبوب ترین قرنیزها معروف است که در ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار موجود است و بهترین گزینه برای ست کردن با پارکت و لمینت است. از مزایای قرنیز ام دی اف(MDF)  می توان به حمل آسان، قیمت مناسب، نصب سریع درکنار زیبایی اشاره کرد. قرنیز ام دی اف اکثرا در ارتفاع ۱۰،۹،۷و ۱5 سانتیمتری موجود بوده و تقریبا این نوع از قرنیز می تواند پاسخگوی هر سلیقه ای باشد.

استفاده از قرنیز های MDF و PVC علاوه بر داشتن تنوع در طرح و رنگ، باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شده است. قرنیزهای طرح چوب یکی از محبوب ترین طرح ها می باشد. رنگ های افرا، گردویی، لایت، جویز (قهوه)، نسکافه، آنتیک طلایی، چام و ... از رنگ های  قرنیز طرح چوب  هستند.

انواع ابزار

از ابزارها به منظور مقاوم و زیباسازی و همچینی پوشش فضاهای خاص استفاده می شود و دارای انواع گوناگون با کاربردهای متفاوت هستند .ابزارها نیز همانند قرنیزها به لحاظ جنس، دسته بندی همانند قرنیزها دارند.

انواع ابزار و قرنیز عبارتند از  تاشو ،گرده، اسکوتیا ،میانه، میت، لب پله و ...

نبشی های تاشو (قرنیز تاشو) یکی از اصلی ترین و مهم ترین این ابزارها هستند. از نبشی های تاشو (قرنیز تاشو) در کنج های ساختمان ، پنهان کردن نبش ها و  برای جلوگیری از آسیب دیدن گچ دیوار و... استفاده می شود .

ابزار گرده جهت پوشش اختلاف سطح کف تا یک سانت استفاده می گردد و معمولا بعد از نصب پارکت در انتهای کار جهت پر کردن اختلاف سطح کف قبلی با پارکت استفاده می گردد.

قرنیز اسکوتیا، قرنیزی سه سانتی است که جهت پوشش دیوار تا 3 سانت استفاده می گردد.

ابزار میانه معمولا در هنگام نصب پارکت استفاده می گردد و در درگاهی دربها برای پوشش دادن فضای خالی بین پارکت دو طرف درگاه درب استفاده می گردد.

ابزار روکوب تقریبا مشابه میانه بوده و ضخامت کمتری دارد. مشابه خط کش بوده و برای پوشش فضاهای خالی استفاده می گردد.

ابزار لب پله جهت نصب بر روی لب پله ها خصوصا هنگام نصب پارکت در راه پله استفاده می گردد.

ابزار میت نیز در انتهای کار و جهت تمام کردن فضای بین دیوار و پارکت استفاده می گردد.

ویژگی های یک قرنیز و ابزار خوب

هر قرنیز یا ابزار ابتدا و قبل از هرچیز باید مقاوم باشد و در برابر هر نوع ضربه استحکام داشته باشد. به دلیل این که قرنیز ها و ابزارها معولا در قسمت های پایینی و کف دیوار ها نصب می شوند، این امر موجب می شود که بیش تر در معرض ضربه قرار بگیرند و این جاست که استحکام این محصول می تواند از بروز هرگونه خسارت مالی برای صاحب خانه جلوگیری کند.

ویژگی بعدی که یک قرنیز یا ابزار باید داشته باشد این است که در برابر نم و رطوبت و آب مقاوم باشد. قرنیز ها و ابزارها مانند کفپوش ها به خاطر این که در کف خانه نصب می شوند خیلی زیاد در معرض آب قرار میگیرند و به همین دلیل مقاومت در برابر آب و به طور کلی نم و رطوبت در سنجیدن ویژگی های یک محصول خوب، عاملی اساسی می باشد.

ویژگی بعدی که یک قرنیز یا ابزار مناسب باید داشته باشد این است که در مقابل گرما و سرما عایق مناسبی باشد. معمولا قسمت هایی از یک دیوار یا کف که قرار است قرنیز شود یا ابزار بخورد دست نخورده باقی می ماند. مثلا در یک دیوار که گچ کاری می شود ، معمولا شخص گچ کار قسمت پایین دیوار را دست نخورده می گذارد و آن را گچ کاری نمی کند . در واقع قرنیز روی جایی نصب می شود که به احتمال زیاد دارای درزهای زیادی می باشد و قرنیز باید به گونه ای این درزها را بپوشاند که علاوه بر پوشیده شدن ظاهری درزها، مانند یک عایق نیز عمل کند تا از آن درزها سرما و گرما عبور نکند.

ویژگی بعدی یک قرنیز یا ابزار مناسب این است که نصب و اجرای آن آسان باشد. امروزه زمان برای انسان ها خیلی ارزش مند می باشد و همه در هر کاری که باشند دوست دارند کاری که انجام می دهند حداکثر سرعت را داشته باشد. به همین دلیل در بررسی ویژگی های یک محصول، یکی از مهم ترین ویژگی های که باید مورد تحلیل واقع شود ، بحث نحوه ی نصب و اجرای آن است . به طور کلی قرنیز ها و ابزارهایی که نصب و اجرای آسان تری دارند، از سوی ارائه دهندگان بیشتر توصیه می شوند.

و اما مهم ترین و بارز ترین ویژگی که یک قرنیز یا ابزار باید داشته باشد زیبا بودن و چشم نواز بودن آن است. مهم ترین نقشی که این محصولات در هر جایی اعم از منازل، ادارات و دیگر ساختمان ها چه خصوصی و چه دولتی ایفا میکند، نقش تزئینی آن است. این محصولات علی رغم این که سهم کمی در دکوراسیون داخلی منازل را دارند، در زیبایی می توانند بسیار تاثیر گذار باشند.

تا جایی که شاهد هستیم بعضی از مردم چند سالی یک بار قرنیز های قدیمی خانه ی خود را کنده و قرنیز های جدید خریداری و نصب می کنند. همین موضوع باعث شده که بسیاری از تولید کنندگان این محصول ، زیبایی را اولویت اول خود قرار دهند و بیش ترین تلاش خود را در راستای زیبا تر کردن محصولات خود داشته باشند. اهمیت این موضوع را در وسواسی که خانواده ها در هنگام خرید قرنیز به خرج می دهند بیش تر می شود لمس کرد.

تماس با ما فرتاک دیزاین

قرنیز ام دی اف

بسیار مهم است که شما بتوانید تمامی بخش های فضای داخلی ساختمان خود را دقیقا مطابق سلیقه خود و اصولی که برای دکور در پیش می گیرید، بیارایید و تجهیز کنید. در بسیاری از موارد برخی از ویژگی های محیط مربوط به ساخت اولیه می شوند و تغییر آن ها زحمت و هزینه های زیادی با خود به همراه دارد. در چنین مواردی است که افراد به کمک به کار بردن ایده های نوین و تجهیزات جانبی سعی می کنند تا نتیجه را مطابق میل خود تغییر دهند و محیط را مطابق با آنچه مایل هستند دیزاین کنند.

یکی از قسمت هایی که می تواند شما را حین دکوراسیون به دردسر بیندازد قسمت پایه دیوار ها و محل اتصال آن ها به زمین است که اغلب با گچ بری ها و یا سنگ ها به شکل پیش فرض دیزاین می شود. در اغلب موارد سنگ ها و یا گچ بری هایی که در این ناحیه به کار رفته اند نمی توانند مطابق میل شما باشند و یا اصلا خود می خواهید برای سازه خود در این قسمت طراحی زیبا و کاربردی را پیاده کنید. در صورتی که در چنین موقعیتی قرار دارید می توانید از انوع قرنیز ها مانند قرنیز ام دی اف استفاده کنید و ظاهری زیبا تر پدید بیاورید. در ادامه این متن بیشتر در خصوص قرنیز ها و ویژگی ها و کاربرد های آن ها صحبت خواهیم کرد.

قرنیز - ام -دی - اف - فرتاک - دیزاین
قرنیز - ام - دی - اف - فرتاک - دیزاین

قرنیز ام دی اف یا پی وی سی؟

قرنیز ها تجهیزاتی هستند که در قسمت پایه دیوار ها نصب می شوند و می توانند جذابیت و یکدستی بهتری را پدید بیاورند. این تجهیزات در جنس های مختلف و همین طور با ابعاد (ضخامت و عرض) های مختلفی تولید می شوند و همین تنوع باعث می شود تا افراد بتوانند با توجه به سلیقه خود و همین طور شرایطی که دارند بهترین انتخاب را از میان سایر محصولات داشته باشند. ام دی اف و پی وی سی از جنس هایی هستند که در ساخت قرنیز ها استفاده شده و محبوبیت زیادی دارند. این دو جنس هر یک مقاومت و زیبایی های خاص خود را دارند و نمی توان میان آن ها یکی را برتر دانست.

جنس ام دی اف به دلیل طرح و بافت چوب می تواند شکیل تر و جذاب تر به نظر برسد اما این جنس در برابر آب و رطوبت حساسیت بالا و مقاومت کمی از خود نشان می دهد. مدل هایی که از جنس پی وی سی هستند نیز تنوع بسیار بالایی در طرح ها و رنگ های خود دارند و همچنین قیمت مناسب تری را نیز دارا هستند اما در برابر ضربات حساس بوده و ممکن است زودتر آسیب ببینند. مزیت ام دی اف بر پی وی سی دارد این است که مقطع آنا متنوع است و ابزار خورده و زیبت هستند. مزیت پی وی سی بر ام دی اف ضد آب بودنش است.

قرنیز - ام - دی - اف - فرتاک - دیزاین

قیمت نصب قرنیز ام دی اف

قرنیز ها به واسطه چسب ها و ابزار مخصوص قرنیز به دیوار اتصال پیدا می کنند. فرایند های نصب این قرنیز ها به نسبت آسان است اما ظریف کاری های بسیاری برای آن وجود دارد که تنها افراد حرفه ای می توانند آن ها را به خوبی اجرا کنند و نتیجه ای زیبا و جذاب را تحویل شما بدهند. قیمت نصب اغلب به شکل متری محاسبه می شود و نکاتی مانند پیچیدگی و خم و کج دیوار ها می تواند در قیمت نصب نهایی تاثیر بگذارند چرا که هرچه دیوار محل های تقاطع بیشتری داشته باشد زحمت نصب افزایش پیدا می کند.

دقت داشته باشید که حتما از جنس ها و مواد با کیفیتی برای نصب و چسباندن قرنیز ها استفاده شود به خصوص در قرنیز های ام دی اف بسیار مهم خواهد بود که آب بندی و درز بندی ها دقیق انجام شود و از چسب هایی که بر پایه آب هستند برای نصب استفاده نشود.

اجرت نصب قرنیز ام دی اف

نصب قرنیز از نمونه کار ها و خدمات ساختمانی شناخته می شود و دردسر های کمی با خود دارد بدین شکل که شما برای نصب قرنیز مجبور به جمع کردن وسایل خود و یا پوشاندن آن ها برای کثیف نشدن و آسیب ندیدن نخواهید بود. دقت داشته باشید تا از افراد حرفه ای که تجربه چشباندن و یا نصب قرنیز های ام دی اف را دارند کمک بگیرید. در صورتی که پس از پایان کار در اطراف محل های اتصال کثیفی و یا رد چسب مشاهده نمودید با دقت و همان محل را تمیز کنید. چسب ها و موادی که مورد استفاده قرار می گیرند اغلب بی رنگ هستند. با توجه به نقشه خانه شما و نوع قرنیز ها و دیوار هایی که قصد دارید برای آن ها قرنیز نصب کنید اجرت کار نصب متفاوت خواهد بود.

انتخاب رنگ قرنیز

قرنیز ها در رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند علاوه بر رنگ الگو های برش آن ها و همین طور نقش هایی که روی آن ها پیاده می شود همگی می توانند بر روی جلوه کار تاثیر بگذارند. انتخاب قرنیز های سفید رنگ می تواند یک انتخاب بدون ریسک باشد که در تمامی محیط ها با هر دکوری تناسب و هماهنگی خود را حفظ می کند اما اگر می خواهید به ظاهری متفاوت تر دست پیدا کنید خوب است تا با توجه به تم دکور فضای خود و از همه مهم تر رنگ و طرح دیوار ها دست به انتخاب مدل بزنید. در صورتی که دیوار شما ساده و تک رنگ است استفاده از قرنیز هایی که روی آن ها نقش دیده می شود و یا مدل های شلوغ تری دارند مناسب خواهد بود البته همه چیز به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

نکته پایانی

قرنیز ها با کیفیت های متفاوتی تولید می شوند. جنس قرنیز در نمای آن بسیار موثر خواهد بود. انواع قرنیز ام دی اف به خانه و فضای شما ظاهری کلاسیک و شکیل می دهد البته بایستی در نگهداری و تمیز کرن این قرنیز ها دقت بیشتری به خرج بدهید و تنها از مواد شوینده مخصوص چوب استفاده کنید. انتخاب قرنیز ها درصورتی که خانه یا فضای شما کوچک است می تواند در بزرگ تر دیده شدن فضای اطراف موثر باشد.

rvkdc - hl - nd - ht - tvjh; - ndchdk