ابزار گرده

مشخصات محصول

  • طول شاخه: 2/8 متر
  • عرض پروفیل: 4 سانتیمتر
  • متریال: ام دی اف روکش پی وی سی
  • دارای رنگ بندی متنوع
  • کشور سازنده: ایران

ابزار گرده

ابزار گرده که به گرده ماهی نیز معروف است، یکی از پروفیل های ساختمانی مهم و کاربردی است. علت اینکه نام گرده ماهی را بر روی این پروفیل قرار داده اند، فرم این ابزار است. هر کدام از ابزارهای ساختمانی کاربردی مشخص دارند و نمیتوان یکی را به جای دیگر استفاده نمود. بنابراین آشنایی با هر کدام از آنها امری الزامی است. زیرا این ابزارهای جزییاتی هستند که علاوه بر زیبایی کاربردی نیز هستند و گاها ایمنی استفاده کنندگان را نیز تامین می کنند.

دکوراسیون داخلی فرتاک نماینده انواع ابزار ساختمانی از جمله ابزار گرده ماهی است. برای مشاهده رنگ بندی ابزار گرده و سایر ابزارها و به طور کلی انواع  محصولات دکوراسیون داخلی، به سایت فرتاک دیزاین مراجعه نمایید. می توانید این محصول را به طور آنلاین نیز خریداری نمایید. جنس ابزار گرده ماهی در طول عمر استفاده از آن بسیار تاثیر گذار است. بنابراین آن را از نمایندگی های معتبر تهیه نمایید.

ابزار یا گرده چیست؟

برای اینکه بدانید ابزار گرده چیست ابتدا باید با فرم آن آشنا شوید. یک نیم دایره را تصور کنید. در ذهنتان بخش کوچکی از قسمت منحنی آن را با یک خط افقی جدا نمایید. حال از وسط شکل به دست آمده به اندازه ی یک مستطیل خالی کنید. فرم به دست آمده مقطع ابزار یا پروفیل گرده  است که به دلیل شکلی که دارد کاربردهای مخصوص و منحصر به فردی دارد که با ابزارهای دیگر قابل اجرا نیست.

ابزار گرده ماهی برای متعادل سازی اختلاف ارتفاع در اجرای دو متریال متفاوت در کف فضا و حتی گاهی دیوار، مورد استفاده قرار میگیرد. برای مثال تصور کنید که کف سالن یک خانه پارکت بر روی سرامیک چیده شده، اما برای اتاق ها می خواهیم پوشش کف همان سرامیک باشد. در آستانه ی در و نقطه ای که پارکت تمام میشود ما یک اختلاف ارتفاع کوتاه خواهیم داشت. این اختلاف ارتفاع با ابزار گرده ماهی پوشانده می شود.

مشخصات ظاهری ابزار یا پروفیل گرده ماهی چیست؟

این ابزار از جنس ام دی اف و پی وی سی است. زیرا این ابزار اگر در کف فضا اجرا شود، به اصطلاح عامیانه، زیاد پا می خورد. چون دایما در حال رفت و آمد بر روی آن هستیم. بنابراین این ابزار را از جنس ام دی اف یا پی وی سی تولید کرده اند که مقاومت و عمر بالایی دارد. علاوه بر آن پروفیل گرده ماهی اصوالا برای پوشاندن اختلاف ارتفاع پارکت و کفپوشها در کف و دیوارپوش ها بر روی دیوار، مورد استفاده قرار می گیرد و کدهای رنگی آن قابلیت همخوانی با این متریال ها را دارد.

ابزار ام دی اف گرده به شکل شاخه ای تولید و عرضه می شود. طول شاخه های آن ، ۲۸۰ سانتیمتر است. طول مقطع ابزار گرده ۴۰ میلیمتر و ارتفاع آن ۱۲ میلیمتر است. ابزار گرده ام دی اف رنگهای بسیار متنوعی دارد که می توانید آنها را متناسب با رنگ کفپوش ها انتخاب نمایید. برای انتخاب رنگ ابزار ام دی اف گرده با مسیولان فروش فرتاک دیزاین مشاوره نمایید‌.

ابزار گرده پی وی سی کم و بیش همان مشخصات گرده ام دی اف را دارد و طول شاخه های آن در طول 3 متر نیز تولید می گردد.

آشنایی با  مزایای استفاده از ابزار گرده

۱. اولین و مهم ترین آن پوشاندن اختلاف ارتفاع و همسان سازی در کف فضاست. زیرا ایمنی افراد را تامین کرده و مانع گیر کردن دمپایی و یا کفش به لبه های موجود در کف فضا میشود.‌

۲. از نظر بصری با اجرای پروفیل گرده بین دو متریال جداسازی صورت گرفته و سطح مورد نظر زیباتر جلوه خواهد کرد.

ابزار گرده یا میت؟

مقطع ابزار گرده ماهی بسیار مشابه ابزار میت یا انتهای کار است. اما با تفاوت جزیی که در مقطع آن هات کاربرد آنها کاملا متفاوت است. میت برای پوشاندن درز در انتها کار اجرای پارکت و در نقطه ای که به دیوار می رسد اجرا می گردد و مقطه آن گوشه دارد. بنابراین نیم توان ابزار میت را برای همسان سازی کد ارتفاعی در وسط فضا اجرا کرد. زیرا پاگیر خواهد بود. ابزار گرده لمینت و سایر انواع را نیز نمی توان برای تمام کرد در انتهای کار نصب کرد. زیرا گوشه دار نبودن آن باعث می شود کاملا بر دیوار مماس نشود و ظاهری زیبا نخواهد داشت. بنابراین هنگام خرید دقت نمایید این دو پروفیل را به جای هم استفاده نکنید.

مراحل محاسبه قیمت ابزار گرده و خرید آن از فرتاک دیزاین

برای محاسبه قیمت ابزار گرده ماهی قبل از هر چیز باید تعداد شاخه ی مورد نیاز را خریداری نمایید. برای این منظور طول قسمت هایی که می خواهیم از پروفیل گرده ماهی استفاده نماییم را محاسبه نموده و با هم جمع نمایید‌‌. عدد به دست آمده را تبدیل به سانتیمتر کرده و بر ۲۸۰ سانتیمتر (طول‌ شاخه پروفیل گرده) تقسیم نمایید. عدد به دست آمد را به بالا رند نمایید. البته میزان پرت متریال در هنگام اجرا را نیز در نظر بگیرید.

پس از انجام عملیات بالا تعداد شاخه را در قیمت هر شاخه ( مشاهده در سایت فرتاک دیزاین) ضرب نموده و قیمت فاکتور نهایی را محاسبه نمایید‌‌. پس از انتخاب رنگ ابزار ام دی اف گرده‌ یا پی وی سی، آن را به صورت آنلاین خریداری نمایید. برای مشاهده ی سمپل ها از نزدیک و خرید ابزار گرده لمینت و سایر انواع آن به صورت حضوری به شوروم فرتاک واقع در غرب تهران مراجعه نمایید‌. بهترین قیمت ابزار گرده ماهی را از فرتاک دیزاین بخواهید. قیمت ابزار گرده را به صورت به روز شده در سایت فرتاک دیزاین مشاهده نمایید. فروش گرده ماهی در فرتاک دیزاین به صورت اقساطی نیز انجام میگیرد. برای این منظور به بخش خرید اقساطی در سایت فرتاک مراجعه نمایید.

جمع بندی و نتیجه گیری

 ابزار گرده ماهی، پروفیلی کاربردی از جنس ام دی اف یا پی وی سی است که برای همسان سازی اختلاف متریال ها بر روی کف و گاهی دیوار اجرا میگردد.‌ برای مشاهده قیمت و خرید ابزار گرده ماهی به سایت فرتاک دیزاین مراجعه نمایید‌‌. فروش به صورت اقساطی نیز توسط دکوراسیون داخلی فرتاک صورت میگیرد. هدف ما هدایت شما به سوی مناسب ترین خرید است‌. با فرتاک رویاهایتان را محقق سازید.