پارکت چوبی

تجهیز یک فضای ساختمانی از جمله فعالیت هایی است که با توجه به تنوع آیتم ها و همین طور افزایش نکات مهم دخیل، بسیار چالش برانگیز و سردرگم کننده می تواند باشد. شما باید بتوانید دیزاینی کاملا متناسب با کاربری فضای خود به وجود بیاورید و از آیتم ها و گزینه هایی استفاده کنید که بتوانند هرچه بهتر و دقیق تر نیاز های شما را برآورده سازند. مساله ای که وجود دارد این است که این روز ها تنوع و تعدد این دست از آیتم ها و لوازم برای تجهیز یک سازه به قدری زیاد است که شما خواهید توانست بدون هیچ محدودیتی دست به انتخاب بزنید.

در کنار اینکه شما در هنگام دکور کردن و تجهیز کردن فضا ها باید به قابلیت ها توجه کنید، بسیار مهم است که به زیبایی فضا و نکات چیدمان همانگ و ست کردن نیز توجه کنید و انرژی زیادی را نیز در این بخش بگذارید. دانش ها و مطلعات جدید این موضوع را ثابت کرده است که چیدمان فضا و زیبایی و جلوه بصری یک فضا می تواند بر روی تاثیر گذاری آن و همین طور انرژی که از فضا ساطع می شود، موثر باشد و حتی می توان بسیاری از مشکلات مانند افسردگی ها، خواب ناآرام و مشکلاتی از این دست را با چنین متد ها و روش هایی تا حد زیادی کاهش داد و یا به روند بهبود آن ها کمک نمود.

از مهم ترین بخش های یک فضا می توان به کف پوش ها اشاره نمود. شاید اینطور به نظر برسد که قسمت کف سازه چندان توجه جلب نمی کند و یا بر روی جلوه فضا تاثیری ندارد اما قضیه کاملا برعکس است. کف پوش ها و به طور کلی ظاهر کف یک سازه تاثیر بسیار زیادی برروی نمای کل سازه می گذارد و می تواند علاوه بر ایجاد کاربری مناسب، جذابیت و تم کلی فضا را نیز تامین کند. انتخاب های زیادی برای کفپوش ها وجود دارد که هر یک با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که دارند می توانند،

شرایط و کاربری های گوناگونی را در فضای سازه ایجاد نمایند. انواع پارکت ها، نمونه هایی قدیمی اما محبوب و زیبا به عنوان کفپوش هستند که استفاده از آن ها شاید دردسر و محدودیت های زیادی به همراه داشته باشد اما همچنان روی بورس است. در ادامه این متن بیشتر در خصوص انواع پارکت ها و همین طور قیمت پارکت چوبی و عوامل موثر بر آن توضیح خواهیم داد.

قیمت پارکت چوبی
قیمت پارکت چوبی

پارکت چوبی چیست؟

در گذشته های دور به منظور پوشاندن کف یک سازه از انواع سنگ ها استفاده می کردند. این کار با توجه به تجهیزات قدیمی و همین طور محدودیت هایی که وجود داشت عملی سخت و هزینه بر بود و همه افراد از پس اجرای آن برنمی آمدند. با توجه به این نکته افراد تلاش کردند تا گزینه های دیگری را جایگزین کنند و سعی کنند شرایطی ساده تر را ایجاد کنند. اینجا بود که استفاده از چوب های طبیعی به عنوان کف پوش ها رواج یافت و سپس این کفپوش های چوبی تحت عنوان پارکت هایِ چوبی معروف شده و با تنوع بسیار گوناگونی در بازار عرضه شده و مورد استفاده قرار گرفتند.

تفاوتی که پارکت هایِ چوبی با سایر انواع کفپوش ها دارند جنس آن ها و همین طور شیوه نصب آن ها است. یک پارکت از قطعات چوب به شکل پازلی درست شده است و از کنار هم قرار گرفتن این قطعات می توان کف یک سازه را پوشاند. شیوه تولید این قطعات و روش های نصب آن به مراتب ساده تر از سایر مواد موجود در بازار است و می تواند کاربری خوبی در کنار زیبایی عرضه کند. امروزه نیز با تنوع بیشتر ما هنوز شاهد محبوبیت پارکِت هایِ چوبی در میان افراد برای پوشاندن کف سازه ها هستیم.

مزایا و معایب پارکت چوبی

استفاده از پارکِت هایِ چوبی با توجه به ویژگی هایی که چوب ها درون خود جای داده اند می تواند همراه با نقطه ضعف ها و نقاط قوت مختلفی باشد. اصلی ترین بخشی که می تواند بر روی معایب و مزایای پارکت های چوبی اثر بگذارد، جنس و نوع چوب به کار رفته است. هر چوب سطح مقاومت و همین طور قابلیت های مختلفی دارد. در صورتی که شما از چوب هایی با کیفیت و همین طور مستحکم مانند چوب گردو، بلوط، سرو، صنوبر و.... به عنوان ماده اولیه پارکت استفاده کنید می توانید به کیفیت بیشتری دست پیدا کنید.

مساله دیگری که می تواند به شکل جدی بر روی ویژگی ها و قابلیت های پارکت ها اثر بگذارد، شیوه نصب و درز بندی آن ها است. در صورتی که قطعات پارکت به درستی کنار یکدیگر قرار نگیرند و همچنین درزبندی آن ها با کیفیت و دقت کافی انجام نشود، محصول نهایی نمی تواند به خوبی کاربرد داشته باشد و استفاده از آن فایده ای نخواهد داشت. در صورتی که در این دو بخش و این دو نکته به خوبی عمل کرده باشید، حال می توانید ویژگی ها و قابلیت ها و همین طور معایب و مزایای پارکت ها را بررسی نمایید. در زیر به چند نمونه از آن ها اشاره خواهیم نمود.

  • معایب: چوب ها به طور کلی رابطه خوبی با آب و رطوبت ندارند و در صورتی که در معرض رطوبت قرار بگیرند، کیفیت و جلوه خود را از دست داده و یا باد می کنند و یا از داخل خورده می شوند. چنین ویژگی باعث می شود تا استفاده از پارکِت هایِ چوبی محدودیت های زیادی را به همراه داشته باشد و در صورتی که مراقبت ها به خوبی انجام نشود، محصول طول عمر کمی برای شما داشته باشد.
  • مزایا: استفاده از پارکِت های چوبی ساده است. وزن این قطعات چندان زیاد نیست و از سوی دیگر می توان به سادگی آن ها را نصب نمود. این ویژگی ها باعث می شود تا دردسر های مراحل نصب به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند.

مزایا و معایب بسیاری را می توان برای پارکِت های چوبیِ لحاظ کرد اما اکثر ویژگی ها تا حد زیادی تحت تاثیر نوع چوب و کیفیت نصب هستند و می توانند مدل به مدل تغییر کنند از این رو سعی شد تا تنها گزینه هایی را که همیشه وجود دارند عنوان شود.

تماس با ما فرتاک دیزاین

عوامل موثر بر قیمت پارکت چوبی

پارکِت هایِ چوبی از چوب های طبیعی و به شکل خالص یعنی بدون استفاده از هرگونه ترکیب شیمیایی برای شکل دادن و یا تقویت، تولید می شوند. چوب طبیعی گزینه ای گران قیمت است و از سوی دیگر برش دادن و استفاده کردن از چوب ها به گونه ای که زیبایی و جذابیت های طبیعی آن ها حفظ شود کاری دشوار است. با توجه به این نکات باید گفت که قیمت پارکِت چوبی به نسبت گران تر از سایر کف پوش های این چنینی در بازار است.

این قیمت بالا می تواند با توجه به زیبایی طبیعی این پارکت ها و همین طور بافت زییا و جذاب چوب و جلوه ای که استفاده از این پارکِت ها می تواند ایجاد کند تا حد زیادی منطقی باشد. استفاده از این پارکِت ها در فضا های مجلل و یا مکان هایی که قرار است ظاهر بیشترین تاثیر را بر روی افراد بگذارد انتخابی بسیار هوشمندانه خواهد بود که می تواند زیبایی، اصالت و همین طور تجمل را در خود منعکس نماید.

قیمت پارکت چوبی

نحوه نگهداری، نظافت و شستشوی پارکت چوبی

یکی از مواردی که برای افزایش طول عمر و پایداری در کیفیت و زیبایی پارکت چوبی اهمیت دارد، نحوه شستشو پارکت است. اینکه برای گرد گیری و نظافت عادی پارکت چه کاری باید انجام دهیم و اینکه در زمان هایی که پارکت دچار لکه های مختلف می شود، از چه موادی برای شستشوی پارکت چوبی استفاده کنیم، بسیار حائز اهمیت است. لذا برای اطلاع از نحوه شستشوی پارکت و مواد ممنوعه برای نظافت شمارا به مطالعه مقاله نحوه شستشوی پارکت و همچنین نحوه اجرای واکس پارکت دعوت می کنیم.

پارکت چوبی بارلینک

پارکت چوبی بارلینک برندی از انواع پارکت چوبی است. با پارکت تمام چوب بارلینک حس طبیعت را به خانه خود بیاورید. آیا می خواهید بدانید پارکت چوبی چیست؟ این متریال از چوب طبیعی ساخته می شود و تا حدی با پارکت چوبی قدیمی متفاوت است. پارکت تمام چوب راش ، پارکت تمام چوب بلوط ، پارکت تمام چوب گردو و ... از انواع جنس پارکت تمام چوب محسوب می گردند. چوب طبیعی به خانه ی شما صمیمت و گرما را منتقل می کند.چوب انرژی مثبت را به خانه شما هدیه می دهد.

پارکت بارلینک مانند بسیاری از پارکتها کلیکهایی 4 طرف خود دارد که توسط آن کلیک ها در یکدیگر قفل می شوند. زیر آنها نیز فوم سایلنت پهن می گردد. بنابراین برای نصب این نوع از پارکتها نیازی به چسب نیست. این پارکتها در طرح ها و رنگهای متنوعی موجود هستند. طیف رنگی قهوه ای از روشن تا تیره، پارکت کرم رنگ، پارکت چوبی سفید و... از جمله رنگهای این محصول جدید و زیبا هستند.

مقایسه ی پارکت های تمام چوب و لمینت

پارکت های تمام چوب نسبت به رطوبت حساس تر هستند. بنابراین نمی توانید این محصول را در آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده نمایید. این در حالی است که پارکت لمینت را می توانید با رعایت نکاتی در آشپزخانه اجرا نمایید. اما به طور کلی مقاومت پارکت تمام چوب نسبت به پارکت لمینت بالاتر است. منظور مقاومت و پایداری محصول در طول زمان و در اثر استفاده ی مداوم است. پارکت های تمام چوب نمای طبیعی و زیباتری نسبت به پارکت های لمینت دارند. پارکت لمینت و پارکت های تمام چوب هر دو عایق گرما و سرما هستند. علاوه بر آن تا حدی عایق صوتی نیز محسوب می شوند. چوب پارکت تمام چوب بسیار گران قیمت است. به همین دلیل قیمت پارکت چوبی از پارکت لمینت گران تر است.

انواع پارکت تمام چوب بارلینک

پارکت بارلنیک به دو نوع پارکت الواری و پارکت جناغی دسته بندی می شود. پارکتهای بارلینک معمولی که به شکل تایل های مستطیلی و ساده مانند سایر پارکتها تولید و اجرا می شوند. نحوه نصب پارکت تمام چوب جناغی متفاوت است. پارکت تمام چوب بارلینگ جناغی به شکل عمود بر هم اجرا می شود. ابعاد تایل های آنها کوچکتر است. کلیک های آنها نیز متفاوت است. روش نصب آنها به این شکل است که دو تایل را عمود بر هم در هم کلیک می کنند. سپس تایل بعدی به انتهای تایل کوتاهتر نصب می نمایند و به همین ترتیب پیش می روند. عکس پارکت چوبی و ابعاد پارکت چوبی و رنگ پارکت چوبی را در سایت شرکت فرتاک بررسی بفرمایید.

خرید پارکت چوبی

خرید پارکت چوبی را از نمایندگی فروش پارکت در تهران انجام دهید. شرکت فرتاک نمایندگی فروش انواع پارکت چوبی و پارکت لمینت در غرب تهران است. آیا می خواهید بدانید که پارکت چوبی متری چنده ؟ با مراجع به سایت فرتاک عکس، مشخصات و قیمت پارکت چوبی را مشاهده نمایید. ارسال به سراسر کشور در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. پارکت چوبی قیمت مناسب را از تیم فروش فرتاک نماینده پارکت تمام چوب در ایران بخواهید. قیمت پارکت تمام چوبی به شکل متر مربعی محاسبه می شود. شرکت فرتاک همچنین در نصب پارکت چوبی میتواند مشاور و مجری قابل اعتمادی برای شما باشد.