چمن مصنوعی برای حیاط خانه

چمن مصنوعی برای حیاط خانه یکی از روش هایی است که برای زیبا تر نمودن حیاط و فضا های خارجی اطراف خانه مورد استفاده قرار می گیرد. چمن مصنوعی می تواند در فضا های مختلفی با اهداف گوناگونی نصب شود. در نهایت چمن مصنوعی تزئینی برای حیاط خانه مناسب است. اما نکات قابل توجهی در زمینه انتخاب چمن مصنوعی تزیینی مناسب حیاط خانه وجود دارد. در این مقاله به بررسی این نکات پرداخته ایم.

چمن مصنوعی حیاط

همان گونه که ذکر شده چمن مصنوعی حیاط خانه این روزها طرفداران فراوانی یافته است. شما می توانید با صرف هزینه ای کمتر محیطی شاداب و سر سبز برای افرادی که در خانه زندگی می کنند فراهم کنید. ضمن این که میزان رسیدگی به این چمن ها در مقایسه با چمن های مصنوعی کمتر و شرایط نگهداری از آن ها ساده تر است. چمن مصنوعی را می توان به روش های مختلف در حیاط خانه مورد استفاده قرار داد. شما می توانید تمام سطح حیاط خانه را با استفاده از چمن مصنوعی فرش کنید. همچنین می توانید از ترکیب سنگ و موزاییک و چمن مصنوعی استفاده نمایید. حالتی دیگر اینکه می توانید فضای حیاط خود را طراحی کرده و قسمتهایی از حیاط خود را با چمن مصنوعی بپوشانید. همه این موارد کاملا وابسته به سلیقه فردی و نوع دکوراسیون و فضایی است که در اختیار دارید. آیا می خواهید بهترین فضا را با استفاده از چمن مصنوعی حیاط خانه ایجاد نمایید؟ بهتر است از ظراحان باغ و فضای سبز کمک بگیرید.

چمن مصنوعی دور استخر

انواع استفاده از چمن مصنوعی برای حیاط خانه

نکات مهم در خصوص چمن مصنوعی حیاط خانه

برای آن که چمن مصنوعی را در حیاط خانه مورد استفاده قرار دهید لازم است به برخی از نکات توجه نمایید.  انتخاب چمن مصنوعی برای حیاط خانه، بسته به نوع کاربرد و شرایط محل متفاوت است. همچنین نصب درست چمن مصنوعی بسیار حایز اهمیت است. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

 

چمن مصنوعی زیر مبلمان حیاط

1.کاربری چمن مصنوعی در حیاط

باید توجه داشته باشید چمن مصنوعی در حیاط چه کاربری خواهد داشت. برای مثال نوع چمن مصنوعی در مسیر ورودی حیاط و یا مسیر پر تردد با چمن مصنوعی که در باغچه مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. بنابراین میزان تردد بر روی چمن مصنوعی از نکات مهم در انتخاب چمن مصنوعی مناسب است.

برای استفاده از چمن مصنوعی در محل های پر تردد لازم است از چمن مصنوعی پر تراکم با ارتفاع الیاف 25 تا 35 میلیمتر استفاده نمایید. در استفاده از چمن مصنوعی برای زیر انداز مبلمان بهتر است از چمن مصنوعی با الیاف متوسط استفاده نمایید. به این دلیل که به راحتی قابل تمیز کردن باشد و خرده های مواد خوراکی داخلی آنها نریزد. اما برای هزینه ی کمتر می توانید از چمن مصنوعی 10 و 15 میل نیز استفاده نمایید.

  برای استفاده از چمن مصنوعی باغچه ارتفاع الیاف چندان اهمیتی ندارد. بنابراین برای باغچه می توانید از چمن مصنوعی با هر تراکمی متناسب با بودجه ی خود، استفاده کنید. برای استفاده از چمن مصنوعی برای باغچه هر چه که ارتفاع الیاف چمن انتخابی بیشتر باشد، جلوه ی زیباتر و طبیعی تری خواهد داشت.

در انتخاب چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی و محل بازی کودکان نیز ارتفاع الیاف متوسط و تراکم بالا از نکات حایز اهمیت برای خرید چمن مصنوعی است.

برای چمن مصنوعی پله نیز توجه داشته باشید که از چمن مصنوعی با الیاف 15 تا 25 میلیمتر استفاده نمایید. در مورد این کاربری تراکم بالای چمن مصنوعی نیز از نکات الزامی است.

چمن مصنوعی دور استخر نیز باید نرم باشد و از چمن های با الیاف 25 میلیمتر به بالا استفاده شود. زیرا افراد پس از استفاده از استخر با پای برهنه روی آنها راه می روند.

2.زیر سازی و چسباندن چمن مصنوعی

زیرسازی چمن مصنوعی تاثیر بسیار مهمی در عمر چمن مصنوعی دارد. زیرسازی بسته به اینکه بستر مورد نظر از خاک باشد و یا سنگ و … متفاوت است. اگر بستر خاکی باشد باید از افراد متخصص و روش های تخصصی بهره بگیرید. اگر بستر سنگ، بتن و از مصالح سفت باشد، تنها نکته ی مهم شیب بندی کف حیاط جهت دفع آب باران و برف و … است.

نکته بعدی در خصوص نحوه نصب چمن است. این کار نیاز به دقت و مهارت کافی دارد. میزان چسب مصرفی و نحوه چیدمان و چسباندن لبه ها همه می تواند در زیباتر شدن محیط و دوام و ماندگاری آن تاثیر داشته باشد. تا نشدن رول چمن در هنگام نصب چمن مصنوعی نکته ی بسیار مهمی است که در زیبایی و ماندگاری چمن مصنوعی نقش مهمی را ایفا می کند.

3.نحوه ی نگهداری چمن مصنوعی

شستشوی چمن مصنوعی به راحتی امکان پذیر است. به دلیل اینکه اگر درست زیرسازی و نصب شده باشد، آب به راحتی از طریق زهکشی های زیر چمن مصنوعی دفع می شود. همچنین می توانید با استفاده از برس های مخصوص چمن مصنوعی را برس کرده تا همیشه مرتب باشد و الیاف آنها به یکدیگر نچسبد. چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی نیاز به نگهداری و صرف هزینه و آبیاری ندارد.

چمن مصنوعی پله حیاط

 نحوه ی محاسبه متراژ چمن مصنوعی حیاط

در نهایت باید مساحت چمن مصنوعی مورد نیاز خود را محاسبه نمایید. اگرقسمتهایی که می خواهید چمن کنید اشکال هندسی مانند مستطیل، دایره و … هستند، مساحت آنها را توسط اندازه گیری طول، عرض، قطر و … محاسبه نمایید. اگر این قسمتها اشکال هدسی نامشخصی هستند، از طراح خود بخواهید تا از طریق نرم افزار مساحت آنها را محاسبه کرده و به شما بدهد. در نهایت باید بر اساس متر مربع مساحت چمن مصنوعی مورد نیاز خود را حساب کنید و سفارش دهید.

اگر قصد نصب چمن مصنوعی مابین سنگ و بتن را دارید، محاسبه مقدار چمن مصنوعی مورد نیاز را به دو روش می توانید انجام دهید:

  •   می توانید طول همه شیارها را اندازه گیری کرده و در پهنای شیار ضرب کنید. این عمل زمان زیادی می برد ولی دقیق است. (اگر شیارهای شما در پهناهای مختلفی هستند این روش مناسب است.).
  •   اگر تمام سنگ ها و واش بتن ها هم اندازه باشند. ابتدا مساحت کل محیط که سنگ ها و شیار ها در آن قرار دارند را اندازه گیری کنید. سپس مساحت یک سنگ را در تعداد سنگ های موجود در کف ضرب کنید و از مساحت کل تفریق کنید. در نهایت مساحت مورد نیاز چمن ما بین سنگ به دست می آید.

چمن مصنوعی بین سنگی

خرید چمن مصنوعی

خرید چمن مصنوعی را نمایندگی چمن مصنوعی انجام دهید. بنابراین می توانید چمن مصنوعی باکیفیت تهیه کنید. شرکت فرتاک نمایندگی چمن مصنوعی در غرب تهران است. همچنین می توانید چمن مصنوعی قیمت مناسب را با خرید اینترنتی چمن مصنوعی از سایت فرتاک تجربه نمایید.

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم