ابزار میت

مشخصات محصول

  • طول شاخه: 2/8 و 3 متر
  • عرض پروفیل: 3 سانتیمتر
  • متریال: ام دی اف روکش پی وی سی و پلی استایرن
  • دارای رنگ بندی متنوع
  • کشور سازنده: ایران

ابزار میت

برخی از پروفیل ها و ابزارهایی که در دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده می شوند کمتر به گوش ما آشنا هستند. ابزار میت از جمله پروفیل هایی است که کمتر کسی با آن آشنایی دارد. مگر افرادی که به طور تخصصی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی را انجام می‌دهند. اما اگر میخواهید کف فضای مورد نظرتان را با پارکت لمینت و یا پارکت چوبی بپوشانید، باید با ابزار میت آشنا شوید. چراکه باید بدانید چقدر ابزار میت نیاز دارید و نسبت به تهیه ی آن اقدام نمایید‌.

 البته که از پروفیل میت در قسمت‌های دیگری نیز استفاده می شود که در ادامه به آن می پردازیم. این ابزار از ابزارهای ضروری است که باید از آن استفاده نمایید‌. تنوع رنگی و قیمت ابزار میت را در قسمت قرنیز و ابزار سایت فرتاک دیزاین ببینید. افراد ابزار میت را گاهی به اشتباه با نام قرنیز میت نیز می شناسند که البته قرنیز میت اسم درستی برای این محصول نیست. زیرا قرنیز با پروفیل میت کاملا متفاوت است.

شاید تصور کنید که استفاده از ابزار میت و سایر پروفیل ها و جزییات ضروری نیست و به چشم نمی آید. ولی برعکس استفاده از پروفیل های ساختمانی در دکوراسیون داخلی و توجه به جزییات است که دکوراسیون شما را از سایر دکوراسین های معمولی و یا سطح پابین جدا می کند. کافی است که برای استفاده از آنها دقت لازم را به خرج داده و با طراحان و متخصصان این رشته مشورت نمایید. به این ترتیب می توانید فضایی منحصر به فرد خلق نمایید.

ابزار میت چیست ؟!

برای اینکه بدانید ابزار میت چیست تصور کنید که پارکت شما در کف فضای مورد نظرتان اجرا شده است. قسمت هایی که پارکت تمام شده و یا به دیوار رسیده است، یکدست و زیبا به نظر نمیرسد. به همین دلیل نیاز به یک پروفیل در نقش تمام کننده داریم. پروفیل میت بر روی دیوار نیز کاربرد دارد. به این شکل که در قسمت های که دیوار کوب و یا دیوارپوش ام دی آف و یا پی وی سی به در و پنجره ها می‌رسند، برای پوشاندن فاصله ایجاد شده و همسان سازی از پروفیل میت استفاده می شود. در این حالت نیز ابزار میت یا انتها با تمام کردن کار نقش به سزایی را در زیبایی اجرای دیوارپوش ها ایفا می کند.

مقطع ابزار میت چیست؟ ابزار میت یا انتها مقطع L شکل دارد‌. این L را توپر و به شکل خوابیده تصور کنید و گوشه ی یال بزرگتر آن را نرم و منحنی در نظر بگیرید. بال بلند تر آن که به حالت افقی و خوابیده است، بر روی پارکت و بال دیگر که عمود بزرگ آن است بر روی زمین و چسبیده به دیوار قرار میگیرد‌. به این شکل ابزار میت در پارکت فیکس شده و به عنوان ابزار میت یا انتها کار ناتمام را تمام می‌کند.

پروفیل میت و مشخصات ظاهری منحصر به فرد آن

پروفیل میت از جنس ام دی اف است. این پروفیل به شکل شاخه ای به فروش میرسد‌. طول شاخه های آن اصولاً ۲۸۰ سانتیمتر است. عرض آنها ۳ سانتیمتر و ارتفاع آنها ۱۲ میلیمتر است. مقطع آنها نیز همانطور که گفته شد یک L افقی است. این پروفیل در رنگ های متنوعی تولید و عرضه می گردد. به همین دلیل نیز قابل همخوانی با انواع پارکت لمینت و پارکت چوبی و دیوارپوش ها است‌.

روش انتخاب پروفیل میت

در واقع قانونی برای انتخاب رنگ پروفیل میت وجود ندارد. اما به نظر می رسد که اگر همرنگ پارکت و یا کفپوش باشد، شیک تر و مینی‌مال تر و همه پسندتر خواهد بود. علاوه بر آن در طول زمان از آن خسته نخواهید شد و همیشه زیبایی خود را حفظ می‌کند. البته می توانید پروفیل میت را روشن تر تیزه تر و یا در تضاد با پارکت و یا دیوارپوش نیز انتخاب نمایید. اما برای این کار بهتر است دقت بسیاری داشته باشید و حتما با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت نمایید.

نحوه محاسبه ابزار میت مورد نیاز

کافی است طول قسمت های انتهایی کار خود را به سانتیمتر اندازه گرفته با هم جمع کنید. سپس تقسیم بر ۲۸۰ سانتیمتر کنید. عدد به دست آمده را به بالا رند کنید و میزان پرتی کار را نیز در نظر بگیرید. به این ترتیب تعداد شاخه های مورد نظرتان به دست می آید. با ضرب قیمت هر شاخه به تعداد شاخه مورد نیاز قیمت سفارش خود را محاسبه نمایید‌‌.

نصب پروفیل میت

نصب پروفیل میت را به نیروی متخصص بسپارید. کسانی که پارکت و دیوارپوش نصب میکنند، می توانند انواع ابزارهای ساختمانی را نیز نصب نمایند. زیرا دستگاه ها و ملزومات نصب آنها مشترک است. بدون تبحر و وسایل مخصوص قادر به نصب نخواهید بود. برای نصب میت می توانید با تیم حرفه ای نصب فرتاک دیزاین همکاری نمایید.

روشهای سفارش ابزار میت از فرتاک دیزاین

با مراجعه به سایت فرتاک دیزاین به صورت آنلاین ابزار میت را خریداری نمایید. همچنین می توانید از طریق ارتباط با واتس آپ بخش فروش خریداری نمایید. برای خرید حضوری نیز در شوروم فرتاک واقع در غرب تهران از ۹ صبح تا ۷ عصر پذیرای شما مشتریان عزیز هستیم. با مراجعه ی حضوری می توانید سمپل ابزار میت را از نزدیک مشاهده نمایید. به این ترتیب می توانید آن را متناسب با پارکت خود انتخاب نمایید.

دکوراسیون داخلی فرتاک نماینده ی انواع ابزارهای ساختمانی و محصولات دکوراسیون داخلی در غرب تهران است. قیمت ابزار میت و سایر محصولات دکوراسیون داخلی و انواع ابزار میت قیمت مناسب را از ما بخواهید. فروش اقساطی ابزار میت و انواع محصولات دکوراسیون داخلی نیز توسط شرکت فرتاک دیزاین انجام می شود. برای آشنایی با مراحل خرید اقساطی قسمت مربوطه در سات دکوراسیون داخلی فرتاک مراجعه نمایید.

جمع بندی و نتیجه گیری

پروفیل میت ابزاری ضروری برای تمام کردن انتهای کار پارکت و دیوارپوش است. این پروفیل L شکل از جنس ام دی اف است و در رنگهای متنوعی در بازار موجود است. پروفیل میت را از فرتاک دیزاین یکی از معتبرترین مراکز فروش ابزارهای ساختمانی در ایران خریداری نمایید. ارسال به تمام نقاط کشور توسط باربری های معتبر و در کمترین زمان ممکن صورت می گیرید. با فرتاک رویاهایتان را محقق سازید.