ابزار پلی یورتان

شما می توانید این روز ها به لطف تکنولوژی ها و مواد کشف شده جدید آپارتمان ها، دفاتر کار، محیط های زندگی خود و سایر فضا هایی را که با آن ها درگیر هستید  را با یک طراحی منحصربه فرد و زیبا تزیین کنید. برای پیاده سازی هرچه آسان تر٬ ایده ها و طراحی های مورد علاقه خود در دکوراسیون داخلی و همین طور در نمای خارجی سازه از ابزار پلی یورتان که ابزار گچبری با وزن کم و کیفیت بالاست استفاده نمایید. ابزار پلی یورتان در دهة 1930 به وسیلة دکتر بایر ساخته شدند؛ در دنیای امروز انواع و اقسام  ابزار پلی یورتان وجود دارد که از نظر شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت می‌باشند. از این ابزار در بخش‌های متنوعی مانند: کفش سازی، تشک سازی، دکوراسیون و.. استفاده می‌شود. پلی یورتان از دو بخش شیمیایی بنام های پلیمر و یورتان تولید می‌گردد.

ابزار پلی یورتان برپایه ی پیشرفت‌های جدید پلیمری استوارند و ضمن داشتن وزن کم٬ می توانند کیفیت بالایی را ارائه بدهند. این ابزار از نمونه متریال‌هایی هستند که در بخش طراحی و دکوراسیون داخلی استفادة فراوان دارند این امر سبب شده است ادامة کار برای بخش گچ بری، تزیینات سقف و دیوار راحت تر انجام گردد. در دنیای امروز اکثر فعالان در بخش طراحی٬ این ابزار را برای موارد یاد شده مورد استفاده ویژه قرار می‌دهند. ابزار پلی یورتان دارای مزایای زیادی است بطوری که در عصر کنونی توانسته شهرت بسیاری بدست آورد.

ابزار پلی یورتان به علت رفتارهای نزدیک به متریال سنتی، گچ، کناف و... در انجام موارد انبساط و انقباض دائمی می‌تواند کیفیت حداکثری و عمر طولانی را به مصرف کنندگان ارائه و باعث جلب اطمینان گردد. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی مفصل در خصوص  ابزار پلی یورتان بپردازیم.

ابزار پلی یورتان-فرتاک دیزاین

ابزار پلی یورتان به علت رفتارهای نزدیک به متریال سنتی، گچ، کناف و... در انجام موارد انبساط و انقباض دائمی می‌تواند کیفیت حداکثری و عمر طولانی را به مصرف کنندگان ارائه و باعث جلب اطمینان گردد. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی مفصل در خصوص  ابزار پلی یورتان بپردازیم.

ابزار پلی اورتان-فرتاک دیزاین

پلی یورتان از فعل و انفعالات پلی ال ها و ایزوسیانات ساخته می‌شود. ابزار پلی یورتان برای بهتر جلوه دادن تزیینات قسمت‌های داخلی و خارجی ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزیت‌های بالای این ابزار به بالا بودن سطح کیفی آن می‌توان اشاره نمود. ابزار پلی یورتان از نظر وزنی سنگین نبوده و دارای طرح­های متنوع و جالب توجهی می‌باشند. یکی از ویژگی‌های جذابی که این ابزارها در مقایسه با شکل گچبری قدیمی ارائه می دهند عبارت است از شکل پذیری بالا در عین حفظ شکل و قالب ایجاد شده در بازه زمانی طولانی بدون هر گونه ترک و شکستگی . ابزار پلی یورتان به وسیلة نوعی تکنولوژی پلیمری با قدرت و مقاومت زیادی ساخته می‌شود.

بیشتر بخوانیم : گچبری پلی یورتان

مزایای کاربردی ابزارِ پلی یورتان

ابزار پلی یورتان دارای خاصیت و مزایای مختلفی می‌باشد از جمله مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • ضد آب و جاذب رطوبت: وجود چنین قابلیت هایی در انواع ابزار پلی یورتان باعث می شود تا شما بتوانید از آن ها برای تجهیز و همین طور نصب در فضا هایی مانند سرویس های بهداشتی استفاده کنید. شما می توانید با به کارگیری این قابلیت٬ با هزینه ای به مراتب کمتر و همین طور دردسر های کمتر؛ بخش های مختلف سازه خود را عایق بندی نمایید.
  • زیبایی و تنوع: با توجه به طرح های متنوع و همین طور قابلیت شکل پذیری بالا شما می توانید می‌توانید از آن در صنعت ساخت و ساز به خصوص در بخش هایی مانند: دکور منزل، هتل، رستوران و مراکز تجاری استفاده نمایید.
  • رنگ پذیری بالا: شما می توانید ابزار پلی یورتان را به هر رنگی که می خواهید با ساده ترین روش ها و بالا ترین کیفیت در بیاورید.
  • شخصی سازی: شما خواهید توانست از روش های مختلفی مانند: نصب ورق طلا، پتینه، رنگ شویی و کهنه کاری برای زیباتر شدن هر چه بیشتر کار و پیاده سازی سلیقه خوداستفاده نمایید.
ابزار پلی اورتان - فرتاک دیزاین

لیست قیمت ابزارِ پلی یورتان

شرکت‌های معتبر مرتبط با ابزار پلی یورتان٬ عرضه محصولات خود را هم به شکل اینترنتی و هم حضوری انجام می دهند و متقاضین از طریق جست و جو های اینترنتی می توانند از نام آن ها و همین طور خدماتشان آگاهی پیدا کنند. شرکت‌های معتبر برای مشتریان در بخش دیوارپوش و سقف پوش ها آماده ارائه خدمات است. مشتریان می توانند با تماس با کارشناس شرکت ها ضمن دریافت مشاوره٬ کاتالوگ محصولات را دریافت کرده و سپس با ایجاد درخواست، محصول انتخابی خود را به همراه تیم نصاب در محل تحویل بگیرند. قیمت ها با توجه به جزئیات سفارش و برند مربوطه می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی خوب است بدانید این محصولات وارداتی بوده و قیمتی حدودا ۳برابری نسبت به نمونه های گچی موجود در بازار دارند.

ابزار پلی یورتان-فرتاک دیزاین

بیشتر بخوانیم : کاغذ دیواری مدرن

نصب ابزارِ پلی یورتان

در نظر داشته باشید نصب ابزار پلی یورتان توسط نصاب‌های شرکت معتبر مورد نظر امکان پذیر است. اما گاهی خود افراد اقدام به نصب آن می‌نمایند که باید موارد زیر را در نظر داشته باشند.

  • لازم است محل نصب را به کمک سنباده کشی یا هر روش دیگر از انواع ناهمواری ها ٬بزدایید.

2-ابعاد دقیق ابزار پلی یورتان مورد نیاز را با اندازه گیری قاب ها و اطراف دیوارپوش ٬مشخص نمایید.

3-به کمک اره های مخصوص و با توجه به ابعادی که اندازه گیری کردید٬ پلی یورتان را برش زده و چسب ریزی کنید.

4-ابزار را در محل مورد نظر قرار دهید و به کمک چکش زنی آهسته یا فشار دست و کمی صبر کردن٬ از چسبیدن و نصب شدن آن اطمینان حاصل کنید. می توانید برای افزایش مقاومت از میخ های ریز کمک بگیرید.

5-با قرارگیری ابزار ها در محل می توانید سایر فرایند های رنگ آمیزی و زیبا سازی را انجام دهید.

نکته: در صورتی که حین نصب با مشکل مواجه شدید با شرکت مربوطه تماس حاصل کرده و کمک بخواهید.

ابزار پلی یورتان - فرتاک دیزاین

تماس با ما فرتاک دیزاین

معایب و خطرات پلی یورتان

این محصول در کنار نقاط قوت و همین طور مزایای بسیاری که در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می دهد٬ معایب و نقاط ضعفی را نیز شامل می شود البته شما می توانید با توجه به شرایط خود و پیش گرفتن دستورالعمل هایی این عیب ها را اصلاح نمایید. در ادامه به برخی از این نقاط ضعف اشاره خواهیم کرد:

  • ضمن اینکه می تواند مثبت باشد می تواند منفی نیز باشد از سوی دیگر این فوم ها برای طبیعت مضر هستند و چرخه بازیافت آن ها بسیار طولانی است.
  • شرایط ایمن: نکته ای که در خصوص مصرف سایر مواد تشکیل شده از پلی یورتان مانند رنگ ها٬ عایق ها٬ فوم ها٬ کفش ها و... وجود دارد٬ مراقبت های طولانی مدت تارسیدن به شرایط ایمن است. مهم است که این مواد کاملا خشک شوند و یا در معرض گرمای بسیار شدید قرار نگیرند چرا که این محصولات در چنین شرایطی از خود گاز های سمی ساطع می کنند.
  • سطوح کیفیت: ابزار پلی یورتان با تنوع و کیفیت های مختلفی تولید شده و مورد استفاده واقع می شوند. محصولاتی که کیفیت کمی دارند و یا به خوبی فراوری نشده و فیک هستند می توانند ضمن فرسایش و تجزیه سریع٬ سمی و آسیب زا نیز باشند.
ابزار پلی یورتان-فرتاک دیزاین

آیا ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان قابل تعمیر می‌باشند؟

این سوال همواره برای افراد مطرح می شود که در صورتی که ابزار پلی یورتان به مشکل و خرابی مواجه شد باید چه کرد؟ برای پاسخ باید به این نکته اشاره نمود که این ابزار به گونه ای طراحی شده اند که کیفیت بسیار بالا و همین طور مقاومت و طول عمر بالایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند از این رو مگر در شرایط خاص هیچ آسیب و نقصی به وجود نمی آید. در صورتی که دچار مشکل شدید٬ می توانید با برقراری تماس و همین طور کمک گرفتن از شرکت های تولید کنند و متخصصانی که در این زمینه فعالیت می کنند برای تعمیر و یا تعویض این ابزار با توجه به سلیقه خود اقدام نمایید.

نکته پایانی

ابزارپلی یورتان از جمله متریال‌هایی است که ادامه کار در بخش طراحی و کار دکوراسیون داخلی مثل گچبری و تزیین دیوار و سقف را بسیار آسان و سریع می‌نماید این ابزار گچی از نظر خاصیت کاربردی در سطح بالا قرار دارند طوری که همة طراحان برای برنامه ریزی و اجرای گچ بری‌های دکوراسیون داخلیشان از ابزار پلی یورتان استفاده می‌نمایند. ابزار پلی یورتان دارای مزایای گوناگونی از جمله مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت می باشند و همچنین از نظر فرایند نصب٬ آسان و سریع خواهند بود. این ابزار ها به شکل پیش ساخته در دسترس قرار می گیرند و همین نکته باعث می شود تا انتخاب و تهیه و استفاده از آن ها٬ سریع و مطلوب و قابل اطمینان باشد.

شما خواهید توانست این ابزار را در موقعیت های مختلف به کار بگیرید. شما خواهید توانست برای انتخاب و خرید این محصولات به شرکت های مختلف مراجعه کنی و به واسطه کاتالوگ با انواع طراحی ها و قیمت های موجود آشنا شوید. برای نصب این محصولات هم می توانید از تیم های متخصص شرکت ها کمک بگیرید و هم می توانید شخصا وارد عمل شوید. سعی کنید با پرداخت مبلغ بیشتر٬ کیفیت بالا تری را در دست بگیرید.

سوالات متداول

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم